www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150" míří i na český trh. Kolik stojí?

Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150" míří i na český trh. Kolik stojí?
, , aktualita
Xiaomi začíná v tichosti prodávat svůj cenově dostupný laserový projektor s nativním 4K rozlišením. Mezi jeho výhody patří velmi krátká projekční vzdálenost, vysoký jas, dlouhá životnost světelného zdroje nebo platforma Android TV.
K oblíbeným
reklama
Na konci listopadu jsme psali o levném 4K laserovém projektoru od Xiaomi. Neuběhly ani dva týdny, a tuto novinku již do nabídky zařadili někteří čeští prodejci. A nutno říct, že cena se zatím docela liší. Obvykle se pohybuje okolo 65 tisíc korun, ale některé e-shopy uvádějí dokonce částku až 78 tisíc korun. Žádný z námi zkoumaných obchodů zatím nemá projektor skladem, ale často je uváděna dostupnost „do 3 dnů“ nebo „do týdne“. Stále tedy existuje poměrně reálná šance, že si zákazníci novinku stihnou rozbalit pod vánočním stromečkem.
 
 
Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150”, jak zní celý název nového modelu, v nabídce nahradí původní Mi Laser Projector 150”. Hlavním vylepšením je nativní rozlišení 4K Ultra HD neboli 3840 x 2160 pixelů. Projektor zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 80 až 150 palců, a to při vzdálenosti pouze pár desítek centimetrů od stěny. To znamená také snadnou instalaci v obýváku, kam projektor míří jako náhrada za televizor. Navíc není nutné řešit ani dodatečné ozvučení, pokud si vystačíte s dvojicí 15W reproduktorů a podporou formátů od Dolby.
 
Světelný tok až 1 600 ANSI lumenů usnadní celodenní použití projektoru. Ve specifikacích nalezneme také zmínku o technologii laserového fluorescenčního zobrazení ALPD 3.0 a dlouhé životnosti světelného zdroje, která v případě laseru není ničím překvapivým. Technologii dodala firma Appotronics, která svá řešení poskytuje i tisícům kin po celém světě. Pokud se kvůli laseru bojíte o bezpečnost zraku, potěší vás dvojice infračervených senzorů, která zvládne detekovat osobu v blízkosti a okamžitě vypnout laser.
 
Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150” je po designové stránce velmi elegantní zařízení. Na jeho zadní se potom nachází celá řada konektorů včetně trojice HDMI 2.0 (jeden s podporou ARC), USB 2.0, S/PDIF a několika dalších. Žádné další zařízení ani připojovat nemusíte, neboť projektor obsahuje operační systém Android TV (ve verzi 9.0) pro přístup k aplikacím nebo funkcím jako Google Assistant.

Zdroj: Heureka.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Telly přináší novou nabídku Sport online, nahradí denní balíčky Telly přináší novou nabídku Sport online, nahradí denní balíčky
Televizní operátor Telly tento týden spustil novou nabídku pro sportovní fanoušky, která obsahuje přibližně dvě desítky kanálů a lze ji aktivovat na 14, 30 nebo 365 dnů. Z nabídky naopak zmizely stávající denní balíčky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu
Operační systém Google TV přinese na televizory režim, který vypne všechny chytré funkce a připojení k internetu. Divák nepřijde o možnost sledování živých kanálů a připojení externích zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model
LG přichází s dalším nápadem, jak ukrýt televizi ve chvíli, kdy není používána. Nový patent ukazuje OLED TV, kterou lze zasunout do kazety. Design navíc umožňuje v některých případech využít pouze malou část obrazovky.
26.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář