www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150" míří i na český trh. Kolik stojí?

Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150" míří i na český trh. Kolik stojí?
, , aktualita
Xiaomi začíná v tichosti prodávat svůj cenově dostupný laserový projektor s nativním 4K rozlišením. Mezi jeho výhody patří velmi krátká projekční vzdálenost, vysoký jas, dlouhá životnost světelného zdroje nebo platforma Android TV.
K oblíbeným
reklama
Na konci listopadu jsme psali o levném 4K laserovém projektoru od Xiaomi. Neuběhly ani dva týdny, a tuto novinku již do nabídky zařadili někteří čeští prodejci. A nutno říct, že cena se zatím docela liší. Obvykle se pohybuje okolo 65 tisíc korun, ale některé e-shopy uvádějí dokonce částku až 78 tisíc korun. Žádný z námi zkoumaných obchodů zatím nemá projektor skladem, ale často je uváděna dostupnost „do 3 dnů“ nebo „do týdne“. Stále tedy existuje poměrně reálná šance, že si zákazníci novinku stihnou rozbalit pod vánočním stromečkem.
 
 
Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150”, jak zní celý název nového modelu, v nabídce nahradí původní Mi Laser Projector 150”. Hlavním vylepšením je nativní rozlišení 4K Ultra HD neboli 3840 x 2160 pixelů. Projektor zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 80 až 150 palců, a to při vzdálenosti pouze pár desítek centimetrů od stěny. To znamená také snadnou instalaci v obýváku, kam projektor míří jako náhrada za televizor. Navíc není nutné řešit ani dodatečné ozvučení, pokud si vystačíte s dvojicí 15W reproduktorů a podporou formátů od Dolby.
 
Světelný tok až 1 600 ANSI lumenů usnadní celodenní použití projektoru. Ve specifikacích nalezneme také zmínku o technologii laserového fluorescenčního zobrazení ALPD 3.0 a dlouhé životnosti světelného zdroje, která v případě laseru není ničím překvapivým. Technologii dodala firma Appotronics, která svá řešení poskytuje i tisícům kin po celém světě. Pokud se kvůli laseru bojíte o bezpečnost zraku, potěší vás dvojice infračervených senzorů, která zvládne detekovat osobu v blízkosti a okamžitě vypnout laser.
 
Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150” je po designové stránce velmi elegantní zařízení. Na jeho zadní se potom nachází celá řada konektorů včetně trojice HDMI 2.0 (jeden s podporou ARC), USB 2.0, S/PDIF a několika dalších. Žádné další zařízení ani připojovat nemusíte, neboť projektor obsahuje operační systém Android TV (ve verzi 9.0) pro přístup k aplikacím nebo funkcím jako Google Assistant.

Zdroj: Heureka.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů
Po několika letech od představení se začíná čip Amlogic S805X2 dostávat do prvních zařízení. Odtud máme také technické detaily o tomto nástupci pro S805X a S805Y. Kromě vyššího výkonu nabídne i nový kodek AV1.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik