www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150" míří i na český trh. Kolik stojí?

Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150" míří i na český trh. Kolik stojí?
, , aktualita
Xiaomi začíná v tichosti prodávat svůj cenově dostupný laserový projektor s nativním 4K rozlišením. Mezi jeho výhody patří velmi krátká projekční vzdálenost, vysoký jas, dlouhá životnost světelného zdroje nebo platforma Android TV.
K oblíbeným
reklama
Na konci listopadu jsme psali o levném 4K laserovém projektoru od Xiaomi. Neuběhly ani dva týdny, a tuto novinku již do nabídky zařadili někteří čeští prodejci. A nutno říct, že cena se zatím docela liší. Obvykle se pohybuje okolo 65 tisíc korun, ale některé e-shopy uvádějí dokonce částku až 78 tisíc korun. Žádný z námi zkoumaných obchodů zatím nemá projektor skladem, ale často je uváděna dostupnost „do 3 dnů“ nebo „do týdne“. Stále tedy existuje poměrně reálná šance, že si zákazníci novinku stihnou rozbalit pod vánočním stromečkem.
 
 
Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150”, jak zní celý název nového modelu, v nabídce nahradí původní Mi Laser Projector 150”. Hlavním vylepšením je nativní rozlišení 4K Ultra HD neboli 3840 x 2160 pixelů. Projektor zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 80 až 150 palců, a to při vzdálenosti pouze pár desítek centimetrů od stěny. To znamená také snadnou instalaci v obýváku, kam projektor míří jako náhrada za televizor. Navíc není nutné řešit ani dodatečné ozvučení, pokud si vystačíte s dvojicí 15W reproduktorů a podporou formátů od Dolby.
 
Světelný tok až 1 600 ANSI lumenů usnadní celodenní použití projektoru. Ve specifikacích nalezneme také zmínku o technologii laserového fluorescenčního zobrazení ALPD 3.0 a dlouhé životnosti světelného zdroje, která v případě laseru není ničím překvapivým. Technologii dodala firma Appotronics, která svá řešení poskytuje i tisícům kin po celém světě. Pokud se kvůli laseru bojíte o bezpečnost zraku, potěší vás dvojice infračervených senzorů, která zvládne detekovat osobu v blízkosti a okamžitě vypnout laser.
 
Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150” je po designové stránce velmi elegantní zařízení. Na jeho zadní se potom nachází celá řada konektorů včetně trojice HDMI 2.0 (jeden s podporou ARC), USB 2.0, S/PDIF a několika dalších. Žádné další zařízení ani připojovat nemusíte, neboť projektor obsahuje operační systém Android TV (ve verzi 9.0) pro přístup k aplikacím nebo funkcím jako Google Assistant.

Zdroj: Heureka.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář