Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150" míří i na český trh. Kolik stojí?

8.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi začíná v tichosti prodávat svůj cenově dostupný laserový projektor s nativním 4K rozlišením. Mezi jeho výhody patří velmi krátká projekční vzdálenost, vysoký jas, dlouhá životnost světelného zdroje nebo platforma Android TV.
Na konci listopadu jsme psali o levném 4K laserovém projektoru od Xiaomi. Neuběhly ani dva týdny, a tuto novinku již do nabídky zařadili někteří čeští prodejci. A nutno říct, že cena se zatím docela liší. Obvykle se pohybuje okolo 65 tisíc korun, ale některé e-shopy uvádějí dokonce částku až 78 tisíc korun. Žádný z námi zkoumaných obchodů zatím nemá projektor skladem, ale často je uváděna dostupnost „do 3 dnů“ nebo „do týdne“. Stále tedy existuje poměrně reálná šance, že si zákazníci novinku stihnou rozbalit pod vánočním stromečkem.
 
 
Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150”, jak zní celý název nového modelu, v nabídce nahradí původní Mi Laser Projector 150”. Hlavním vylepšením je nativní rozlišení 4K Ultra HD neboli 3840 x 2160 pixelů. Projektor zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 80 až 150 palců, a to při vzdálenosti pouze pár desítek centimetrů od stěny. To znamená také snadnou instalaci v obýváku, kam projektor míří jako náhrada za televizor. Navíc není nutné řešit ani dodatečné ozvučení, pokud si vystačíte s dvojicí 15W reproduktorů a podporou formátů od Dolby.
 
Světelný tok až 1 600 ANSI lumenů usnadní celodenní použití projektoru. Ve specifikacích nalezneme také zmínku o technologii laserového fluorescenčního zobrazení ALPD 3.0 a dlouhé životnosti světelného zdroje, která v případě laseru není ničím překvapivým. Technologii dodala firma Appotronics, která svá řešení poskytuje i tisícům kin po celém světě. Pokud se kvůli laseru bojíte o bezpečnost zraku, potěší vás dvojice infračervených senzorů, která zvládne detekovat osobu v blízkosti a okamžitě vypnout laser.
 
Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150” je po designové stránce velmi elegantní zařízení. Na jeho zadní se potom nachází celá řada konektorů včetně trojice HDMI 2.0 (jeden s podporou ARC), USB 2.0, S/PDIF a několika dalších. Žádné další zařízení ani připojovat nemusíte, neboť projektor obsahuje operační systém Android TV (ve verzi 9.0) pro přístup k aplikacím nebo funkcím jako Google Assistant.

Zdroj: Heureka.cz