www.tvfreak.cz
>
>

Přehled: Všechny očekávané Star Wars filmy a seriály od Disney

Přehled: Všechny očekávané Star Wars filmy a seriály od Disney
, , aktualita
Disney k dnešnímu dni Star Wars oznámilo nový seriál zaměřený na ženské hrdinky, který bude režírovat Leslye Headland. K tomu byl potvrzen režisér jednoho z nadcházejících filmů. Jaké novinky ze světa Star Wars nás tedy v následujících letech čekají?
K oblíbeným
reklama
Dnes fanoušci po celém světě oslavují Star Wars Day a při této příležitosti došlo nejen ke zlevnění počítačových her s touto franšízou, ale také k oznámení řady novinek od Disney. Ode dneška si mohou předplatitelé Disney+ pustit loňský snímek Star Wars: Vzestup Skywalkera (The Rise of Skywalker) a také první díl nové dokumentární série Disney Gallery: The Mandalorian, ve které budou mít možnost diváci nahlédnout do zákulisí úspěšného seriálu.
 
 
Disney se ovšem podělilo také o novinky, které se týkají chystaných pořadů ze světa Star Wars. Režisérem budoucího celovečerních filmu bude Taika Waititi a o jeden z připravovaných seriálů se postará Leslye Headland. Pojďme si při této příležitosti připomenout, jaké filmy nebo seriály si pro nás společnost chystá.
 
 

Nadcházející Star Wars filmy a seriály

 
Jeden z nadcházejících Star Wars filmů bude mít na svědomí novozélandský režisér a scénárista Taika Waititi, který je známý superhrdinským snímkem Thor: Ragnarok nebo komedií Králíček Jojo – za její scénář dokonce získal Oscara. Ani ve světě Star Wars ovšem není úplným nováčkem, neboť režíroval finále seriálu The Mandalorian. Na scénáři s ním bude spolupracovat Krysty Wilson-Cairns, která je spoluautorkou scénáře k filmu 1917. V tuto chvíli není jasné, kdy se tento Star Wars film dostane do kin, ale mohlo by se tak stát na konci roku 2022.
 
Druhou oznámenou novinkou je seriál, na kterém se jako showrunner, výkonná producentka a autorka scénáře bude podílet Leslye Headland. Právě ona je spoluautorkou úspěšného seriálu Ruská panenka (Russian Doll) z produkce Netflixu. O jejím novém počinu pro Disney víme jen to, že titul bude zaměřen na ženskou hrdinku či hrdinky a nebude nijak časově spojen s jinými filmy či seriály ze světa Star Wars.
 
 
Již dlouhou dobu víme, že autorem další trilogie Star Wars bude Rian Johnson, který byl režisérem a scénáristou snímku Poslední z Jediů (The Last Jedi). Nadcházející trilogie by se měla zaměřit na hrdiny a místa, které fanoušci dosud neznají.
 
Na jednom z budoucích projektů se podílí také Kevin Feige, prezident Marvel Studios. Žádné podrobnosti o tomto filmu ale zatím nemáme.
 
A jiný chystaný snímek bude mít pod palcem J.D. Dillard, který by nás podle některých zdrojů měl vzít na sithskou planetu Exegol. Není ovšem jasné, zda půjde o film pro stříbrná plátna nebo výhradně službu Disney+.
 
 
Spekuluje se také o dalších filmech, ale žádné kromě výše uvedených potvrzeny nebyly. Disney ovšem pracuje na několika dalších seriálech. V říjnu bude mít premiéru druhá řada úspěšné série The Mandalorian, ale ve vývoji je údajně také třetí řada. Kromě toho šéf Disney Bob Iger oznámil, že v následujících letech by se mohl objevit také spin-off k sérii The Mandalorian.
 
Dříve snad dorazí seriál Obi-Wan, který se ovšem zatím potýká s problémy, takže natáčení nejspíš začne v lednu 2021.
 
V příštím roce by se mohl objevit také spin-off k filmu Rogue One, který by měl mít formu televizního seriálu. Hlavní roli by si měl opět zahrát mexický herec Diego Luna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala