www.tvfreak.cz
>
>

Předplatitelé Disney+ si stěžují kvůli sníženému rozlišení videa

Předplatitelé Disney+ si stěžují kvůli sníženému rozlišení videa
, , aktualita
Po žádosti EU omezila také platforma Disney+ kvalitu streamovaného videa. Někteří předplatitelé se ovšem cítí podvedeni, neboť uváděné rozlišení neodpovídá skutečné kvalitě. Počet pixelů může být nižší o více než polovinu.
K oblíbeným
reklama
V polovině března, kdy v Evropě naplno vypukla pandemie onemocnění COVID-19, se objevily obavy z přetížení datové infrastruktury. Orgány EU se tak zaměřily především na streamované video, které tvoří velkou část datového toku – jen samotný Netflix se na celosvětovém internetovém provozu podílí z více než desetiny. Iniciativu vzal do svých rukou evropský komisař pro vnitřní trh a služby Thierry Breton, který požádal provozovatel služeb pro streamování videa, aby omezili datový tok. Zapojila se všichni velcí hráči včetně Netflixu, Amazonu, YouTube, Facebooku, Applu a také Disney, které je se svou platformou na evropském trhu teprve nováčkem. Disney+ bylo na jaře spuštěno ve Velké Británii, Irsku, Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Rakousku a Švýcarsku, ale řadu předplatitelů si již dokázalo popudit.
 
Od 4. května bude v Disney+ dostupný film Star Wars: The Rise of Skywalker
 
Důvodem je právě snížený datový tok. Aby společnost vyhověla žádosti EU, snížila rozlišení streamovaného videa, ale neinformuje diváky o skutečném rozlišení. V případě přepnutí do 4K (Ultra HD) totiž není skutečné rozlišení 3840 x 2160 pixelů, ale pouze 2560 x 1440 pixelů, tedy Quad HD. To znamená, že počet pixelů, ze kterých se obraz skládá, je nižší o 56 %. O tom se ovšem divák nedozví, neboť v nastavení přehrávače stále svítí možnost 4K. Počet pixelů nižší o 56 % byl zaznamenán také v případě přepnutí do „vysokého rozlišení“. Místo 1920 x 1080 pixelů neboli Full HD, což odpovídá kvalitě běžných Blu-ray disků, totiž skutečné rozlišení činí 1280 x 720 pixelů. Diváci mohou zaznamenat také nižší kvalitu zvuku, neboť Disney dočasně vypnulo podporu prostorového zvuku Dolby Atmos u filmů a seriálů, kde byla tato funkce k dispozici.

 
Výše uvedená omezení se ovšem opravdu týkají pouze Evropy. Jeden z nespokojených uživatelů rozhodl vyzkoušet VPN a přepnout na americkou verzi služby. Video se potom nejen přehrávalo v uváděném rozlišení, ale také byl k dispozici zvukový formát Dolby Atmos. Někteří uživatelé psali přímo na zákaznickou podporu, která jim nabídla možnost zrušení předplatného za zvýhodněných podmínek včetně vrácení peněz za již zaplacený měsíc. Kvůli kvalitě streamu si ovšem stěžují také předplatitelé konkurenčního Netflixu, který se rozhodl vyhovět žádosti EU na snížení datového toku jiným způsobem. Zatímco rozlišení nechal na původní hodnotě, snížil bitrate.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala