www.tvfreak.cz
>
>

Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty

Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty
, , aktualita
Rodinný film Mulan, který měl souběžně premiéru v kinech a na Disney+, ukazuje jeden z možných problémů online premiér. Mezi piráty se rychle dostane kopie ve vysoké kvalitě. Není divu, že novinka zcela ovládl žebříčky nejčastěji stahovaných snímků.
K oblíbeným
reklama
Kvůli koronavirové krizi musela filmová studia odsunout premiéry filmů. V jiných případech se vydala cestou online premiér, které v některých případech vypadaly velmi slibně. Třeba druhý díl Trollů, který se objevil zároveň v kinech a na platformách VOD, měl studiu Universal přinést rekordní příjmy z digitální distribuce. Disney se rozhodlo pro tuto „hybridní“ premiéru v případě dlouho očekávaného snímku Mulan. Rodinné akční drama mělo původně vstoupit do kin již na jaře, ale nakonec premiéra proběhla až začátkem září. V zemích, kde působí služba Disney+, byla zvolena online distribuce. To ovšem nebyl případ českého trhu, kde musejí diváci do kina, aby nový snímek (legálně) shlédli.
 
 
Není překvapivé, že hned v den premiéry se na pirátských webech objevila kopie filmu ve vysoké kvalitě. Pokud totiž film zamíří pouze na stříbrná plátna, dostane se na internet obvykle nepříliš kvalitní kinorip. Právě dostupnost kvalitní pirátské kopie, kterou lze získat zdarma, v kombinaci s obecně vysokou poptávkou po tomto titulu, horší dostupností oficiální cestou a vyšší cenou měla za následek, že se ze snímku Mulan stal hit pirátských stahování. Dodejme, že na Disney+ není film k dispozici v rámci standardního předplatného. Zájemci si musí za zapůjčení připlatit částku, která se na jednotlivých trzích liší. V USA je to 30 dolarů, zatímco v sousedním Německu 22 eur.
 
 
Cena je to znatelně vyšší, než jak se pohybují běžné částky za filmy ve službách VOD. Můžeme ovšem argumentovat tím, že pokud si film pustíte s rodinou či přáteli, zaplatíte méně než za lístky do kina. Navíc ušetříte čas i peníze za dopravu, o částkách za popcorn a kolu ani nemluvě. Nelze zjistit, kolik diváků zhlédlo pirátskou kopii filmu, protože způsobů stahování či streamování je dnes nespočet. Server TorrentFreak alespoň přinesl srovnání s ostatními filmy podle dat z veřejných torrentových trackerů. Z nich vyplývá, že v den premiéry si Mulan stáhlo o 900 % lidí více než druhý nejpopulárnější snímek (horor The Owners). O týden později činil rozdíl mezi oběma filmy 300 %. Pokud data srovnáme s loňským Lvím králem, byl počet stažení přes torrenty asi dvakrát vyšší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin
Internetová televize Kuki nabízí před Vánoci několik stovek filmů zdarma ke zhlédnutí. Telly rozšířila prostor pro nahrávání obsahu ze 30 na 100 hodin. O2 TV zařazuje jako první operátor do nabídky nový kanál Naživo.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus
Na trhu se streamovacími službami je už teď hodně plno, ale to nebrání dalším zkoušet své štěstí. Brzy by se měla rozšířit další služba nazvaná Discovery Plus. Stát se tak má už na začátku příštího roku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek
Skylink tento měsíc rozhodně nešetřil bonusy pro diváky a volně zpřístupnil hned osm kanály různých žánrů – od pohádek přes dokumenty až po hudbu. Úplnou novinkou v nabídce je program Canal+ Domo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky
„Novinkou“ příštího roku by se měly stát miniLED TV, které představí oba korejští výrobci. Samsung požádal o registraci známky „Quantum Mini LED“, LG by si dokonce rádo zaregistrovalo celou abecedu od „ALED“ po „ZLED“.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály
HBO GO v prosinci nadělí předplatitelům všech 26 bondovek, Jokera i Ježka Sonica. Nabídka nových seriálů je tentokrát slabší. K nejočekávanější novince patří seriálová adaptace filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik