www.tvfreak.cz
>
>

Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty

Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty
, , aktualita
Rodinný film Mulan, který měl souběžně premiéru v kinech a na Disney+, ukazuje jeden z možných problémů online premiér. Mezi piráty se rychle dostane kopie ve vysoké kvalitě. Není divu, že novinka zcela ovládl žebříčky nejčastěji stahovaných snímků.
K oblíbeným
reklama
Kvůli koronavirové krizi musela filmová studia odsunout premiéry filmů. V jiných případech se vydala cestou online premiér, které v některých případech vypadaly velmi slibně. Třeba druhý díl Trollů, který se objevil zároveň v kinech a na platformách VOD, měl studiu Universal přinést rekordní příjmy z digitální distribuce. Disney se rozhodlo pro tuto „hybridní“ premiéru v případě dlouho očekávaného snímku Mulan. Rodinné akční drama mělo původně vstoupit do kin již na jaře, ale nakonec premiéra proběhla až začátkem září. V zemích, kde působí služba Disney+, byla zvolena online distribuce. To ovšem nebyl případ českého trhu, kde musejí diváci do kina, aby nový snímek (legálně) shlédli.
 
 
Není překvapivé, že hned v den premiéry se na pirátských webech objevila kopie filmu ve vysoké kvalitě. Pokud totiž film zamíří pouze na stříbrná plátna, dostane se na internet obvykle nepříliš kvalitní kinorip. Právě dostupnost kvalitní pirátské kopie, kterou lze získat zdarma, v kombinaci s obecně vysokou poptávkou po tomto titulu, horší dostupností oficiální cestou a vyšší cenou měla za následek, že se ze snímku Mulan stal hit pirátských stahování. Dodejme, že na Disney+ není film k dispozici v rámci standardního předplatného. Zájemci si musí za zapůjčení připlatit částku, která se na jednotlivých trzích liší. V USA je to 30 dolarů, zatímco v sousedním Německu 22 eur.
 
 
Cena je to znatelně vyšší, než jak se pohybují běžné částky za filmy ve službách VOD. Můžeme ovšem argumentovat tím, že pokud si film pustíte s rodinou či přáteli, zaplatíte méně než za lístky do kina. Navíc ušetříte čas i peníze za dopravu, o částkách za popcorn a kolu ani nemluvě. Nelze zjistit, kolik diváků zhlédlo pirátskou kopii filmu, protože způsobů stahování či streamování je dnes nespočet. Server TorrentFreak alespoň přinesl srovnání s ostatními filmy podle dat z veřejných torrentových trackerů. Z nich vyplývá, že v den premiéry si Mulan stáhlo o 900 % lidí více než druhý nejpopulárnější snímek (horor The Owners). O týden později činil rozdíl mezi oběma filmy 300 %. Pokud data srovnáme s loňským Lvím králem, byl počet stažení přes torrenty asi dvakrát vyšší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik