www.tvfreak.cz
>
>

Mulan bude mít online premiéru na Disney+, v ČR ale zamíří do kin

Mulan bude mít online premiéru na Disney+, v ČR ale zamíří do kin
, , aktualita
Disney+ přinese další premiéru dalšího očekávaného filmu. Předplatitelé si ovšem budou muset tučně připlatit, aby mohli zhlédnout nový akční snímek. Na trzích, kde nefunguje Disney+, půjde snímek klasicky do kin.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová krize změnila přístup hollywoodských studií k online premiérám. Rekordní příjmy přinesl animák Trollové: Světové turné, což se příliš nelíbilo americkým provozovatelům kin. Rovnou na internet potom zamířil třeba také snímek Artemis Fowl, který uvedla platforma Disney+. Stejný osud nyní čeká také rodinný dobrodružný film Mulan, který se měl na stříbrných plátnech původně objevit koncem března, ale kvůli omezením zavedeným v reakci na epidemii koronaviru byla premiéra odložena na neurčito.
 
 
Nedávno ovšem studio oznámilo, že snímek nakonec přeskočí premiéru v kinech a objeví se rovnou ve službě pro streamování videa Disney+. Online premiéra se ovšem týká pouze trhů, kde je k dispozici výše uvedená platforma od Disney. To znamená v USA, Indii nebo mnoha evropských zemích včetně Velké Británie, Německa, Španělska nebo Nizozemska. V ostatních zemích proběhne standardní kinopremiéra. Do této škatulky samozřejmě patří také Česká republika a Slovensko, kde lze spuštění Disney+ očekávat až koncem letošního roku (spolu s dalšími východoevropskými státy).
 
 
Premiéra snímku Mulan byla naplánována na 4. září 2020, a to shodně online i v kinech. Předplatitelé Disney+ ovšem nemohou zhlédnout film zdarma. K běžnému měsíčnímu poplatku si připlatí 30 dolarů (660 Kč bez DPH) za výpůjčku, což představuje více než dvojnásobek ceny lístku do kina (dokonce i v USA). Na druhou stranu ovšem mohou film sledovat třeba s rodinou nebo přáteli. V tuto chvíli není jasné, zda bude výpůjčka dostupná i pro ty, kdo nemají běžné předplatné Disney+.
 
 

Méně UHD Blu-ray disků od Disney?

 
Prodej fyzických nosičů dlouhodobě klesá na úkor streamovacích služeb. Po spuštění Disney+ tedy příliš nepřekvapí, že i Disney omezuje nabídku filmů na Ultra HD Blu-ray. Zatímco nové tituly by měly i nadále vycházet na fyzickém nosiči, starší již nikoliv. To znamená, že Disney již nebude vydávat některé své klasiky na UHD Blu-ray discích. Týká se to také filmů, které Disney získalo akvizicí 20th Century (Fox). V Evropě není aktuálně plánován žádný titul, v USA se ještě na pulty obchodů dostanou fyzické kopie snímků Sám doma a Hokus pokus. Podle studia se ovšem jedná spíše o pozastavení, takže v budoucnu stále může dojít ke změně plánu.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny? Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny?
Očekávané chytré televizory s logem Nokia byly podrobně představeny. K dispozici budou v úhlopříčkách od 32 do 75 palců a většina ze sedmi modelů nabídne 4K i Dolby Vision. Prodej odstartuje do konce roku.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení
Sony vypustilo do světa podzimní aktualizaci svých televizorů s Android TV, která dorazila na modely z let 2018 až 2020. Kromě vylepšeného ovládání a oprav chyb přináší aplikaci Apple TV. Na modelu ZG9 také odemyká podporu 4K120 přes HDMI 2.1.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik