www.tvfreak.cz
>
>

Mulan bude mít online premiéru na Disney+, v ČR ale zamíří do kin

Mulan bude mít online premiéru na Disney+, v ČR ale zamíří do kin
, , aktualita
Disney+ přinese další premiéru dalšího očekávaného filmu. Předplatitelé si ovšem budou muset tučně připlatit, aby mohli zhlédnout nový akční snímek. Na trzích, kde nefunguje Disney+, půjde snímek klasicky do kin.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová krize změnila přístup hollywoodských studií k online premiérám. Rekordní příjmy přinesl animák Trollové: Světové turné, což se příliš nelíbilo americkým provozovatelům kin. Rovnou na internet potom zamířil třeba také snímek Artemis Fowl, který uvedla platforma Disney+. Stejný osud nyní čeká také rodinný dobrodružný film Mulan, který se měl na stříbrných plátnech původně objevit koncem března, ale kvůli omezením zavedeným v reakci na epidemii koronaviru byla premiéra odložena na neurčito.
 
 
Nedávno ovšem studio oznámilo, že snímek nakonec přeskočí premiéru v kinech a objeví se rovnou ve službě pro streamování videa Disney+. Online premiéra se ovšem týká pouze trhů, kde je k dispozici výše uvedená platforma od Disney. To znamená v USA, Indii nebo mnoha evropských zemích včetně Velké Británie, Německa, Španělska nebo Nizozemska. V ostatních zemích proběhne standardní kinopremiéra. Do této škatulky samozřejmě patří také Česká republika a Slovensko, kde lze spuštění Disney+ očekávat až koncem letošního roku (spolu s dalšími východoevropskými státy).
 
 
Premiéra snímku Mulan byla naplánována na 4. září 2020, a to shodně online i v kinech. Předplatitelé Disney+ ovšem nemohou zhlédnout film zdarma. K běžnému měsíčnímu poplatku si připlatí 30 dolarů (660 Kč bez DPH) za výpůjčku, což představuje více než dvojnásobek ceny lístku do kina (dokonce i v USA). Na druhou stranu ovšem mohou film sledovat třeba s rodinou nebo přáteli. V tuto chvíli není jasné, zda bude výpůjčka dostupná i pro ty, kdo nemají běžné předplatné Disney+.
 
 

Méně UHD Blu-ray disků od Disney?

 
Prodej fyzických nosičů dlouhodobě klesá na úkor streamovacích služeb. Po spuštění Disney+ tedy příliš nepřekvapí, že i Disney omezuje nabídku filmů na Ultra HD Blu-ray. Zatímco nové tituly by měly i nadále vycházet na fyzickém nosiči, starší již nikoliv. To znamená, že Disney již nebude vydávat některé své klasiky na UHD Blu-ray discích. Týká se to také filmů, které Disney získalo akvizicí 20th Century (Fox). V Evropě není aktuálně plánován žádný titul, v USA se ještě na pulty obchodů dostanou fyzické kopie snímků Sám doma a Hokus pokus. Podle studia se ovšem jedná spíše o pozastavení, takže v budoucnu stále může dojít ke změně plánu.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik