tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K

tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K
, , aktualita
Na světě je další minoritní aktualizace tvOS. Na Apple TV 4K i čtvrtou generaci Apple TV míří tvOS 11.2, které na první jmenovaný model přináší automatické nastavení dynamického rozsahu a snímkovací frekvence.
K oblíbeným
reklama
Přibližně měsíc po tvOS 11.1 vydává Apple další aktualizaci, která se ukrývá pod označením tvOS 11.2. Opět vychází jak pro nejnovější Apple TV 4K, tak pro čtvrtou generaci Apple TV (z roku 2015), více novinek však přináší na první jmenovaný model. Pokud nemáte nastavené automatické aktualizace, musíte update provést manuálně v menu Nastavení – Systém – Aktualizace softwaru.
 

Ukázka z nového nastavení na Apple TV 4K
 
Hlavní novinkou tvOS 11.2 pro Apple TV 4K je volba Match Content, která umožňuje měnit nastavení dynamického rozsahu (SDR/HDR10/Dolby Vision) a snímkovací frekvence automaticky podle právě přehrávaného obsahu. Tato volba je ve výchozím nastavení vypnutá, takže zařízení ponechá zvolený formát. Po aktivaci funkce Match Content si uživatelé mohou všimnout krátkého probliknutí černé obrazovky při automatické změně nastavení.
 
Pro oba modely Apple TV potom tvOS 11.2 přináší ještě novou sportovní funkci, která je součástí aplikace TV. Dostupná je však pouze v USA a obsah pochází od televizní stanice ESPN, partneři pro sportovní sekci by se však měli v budoucnu rozrůst. Pomocí nové funkce lze sledovat přímé přenosy různých sportovních utkání spolu s aktuálními výsledky. Fanoušky může také aplikace upozornit na blížící se utkání.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Men in Black: International - nevýrazné pokračování Men in Black: International - nevýrazné pokračování
V kinech právě běží čtvrtý díl Mužů v černém s podtitulem Globální hrozba (Men in Black: International). Poprvé však máme v týmu agentů v terénu ženu. Dokáže nový díl překonat své předchůdce, nebo zapadne?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala