tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K

tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K
, , aktualita
Na světě je další minoritní aktualizace tvOS. Na Apple TV 4K i čtvrtou generaci Apple TV míří tvOS 11.2, které na první jmenovaný model přináší automatické nastavení dynamického rozsahu a snímkovací frekvence.
K oblíbeným
reklama
Přibližně měsíc po tvOS 11.1 vydává Apple další aktualizaci, která se ukrývá pod označením tvOS 11.2. Opět vychází jak pro nejnovější Apple TV 4K, tak pro čtvrtou generaci Apple TV (z roku 2015), více novinek však přináší na první jmenovaný model. Pokud nemáte nastavené automatické aktualizace, musíte update provést manuálně v menu Nastavení – Systém – Aktualizace softwaru.
 

Ukázka z nového nastavení na Apple TV 4K
 
Hlavní novinkou tvOS 11.2 pro Apple TV 4K je volba Match Content, která umožňuje měnit nastavení dynamického rozsahu (SDR/HDR10/Dolby Vision) a snímkovací frekvence automaticky podle právě přehrávaného obsahu. Tato volba je ve výchozím nastavení vypnutá, takže zařízení ponechá zvolený formát. Po aktivaci funkce Match Content si uživatelé mohou všimnout krátkého probliknutí černé obrazovky při automatické změně nastavení.
 
Pro oba modely Apple TV potom tvOS 11.2 přináší ještě novou sportovní funkci, která je součástí aplikace TV. Dostupná je však pouze v USA a obsah pochází od televizní stanice ESPN, partneři pro sportovní sekci by se však měli v budoucnu rozrůst. Pomocí nové funkce lze sledovat přímé přenosy různých sportovních utkání spolu s aktuálními výsledky. Fanoušky může také aplikace upozornit na blížící se utkání.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik