tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K

tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K
, , aktualita
Na světě je další minoritní aktualizace tvOS. Na Apple TV 4K i čtvrtou generaci Apple TV míří tvOS 11.2, které na první jmenovaný model přináší automatické nastavení dynamického rozsahu a snímkovací frekvence.
reklama
Přibližně měsíc po tvOS 11.1 vydává Apple další aktualizaci, která se ukrývá pod označením tvOS 11.2. Opět vychází jak pro nejnovější Apple TV 4K, tak pro čtvrtou generaci Apple TV (z roku 2015), více novinek však přináší na první jmenovaný model. Pokud nemáte nastavené automatické aktualizace, musíte update provést manuálně v menu Nastavení – Systém – Aktualizace softwaru.
 

Ukázka z nového nastavení na Apple TV 4K
 
Hlavní novinkou tvOS 11.2 pro Apple TV 4K je volba Match Content, která umožňuje měnit nastavení dynamického rozsahu (SDR/HDR10/Dolby Vision) a snímkovací frekvence automaticky podle právě přehrávaného obsahu. Tato volba je ve výchozím nastavení vypnutá, takže zařízení ponechá zvolený formát. Po aktivaci funkce Match Content si uživatelé mohou všimnout krátkého probliknutí černé obrazovky při automatické změně nastavení.
 
Pro oba modely Apple TV potom tvOS 11.2 přináší ještě novou sportovní funkci, která je součástí aplikace TV. Dostupná je však pouze v USA a obsah pochází od televizní stanice ESPN, partneři pro sportovní sekci by se však měli v budoucnu rozrůst. Pomocí nové funkce lze sledovat přímé přenosy různých sportovních utkání spolu s aktuálními výsledky. Fanoušky může také aplikace upozornit na blížící se utkání.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře
Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser
Populární seriál Game of Thrones (Hra o trůny) natočený podle předloh spisovatele George R. R. Martina se blíží do své závěrečné série, na kterou si ještě pár týdnů počkáme. Stanice HBO tak začíná lákat pomocí prvního teaseru.
14.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G
Na CES 2019 představilo své televizní novinky také Sony. Mezi čtyřmi novými řadami najdete několik zajímavostí. V případě Master Series Z9G jde o 8K LCD obrazovky, u řady A9G a A8G pak o 4K OLED panely.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala