Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K

10.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na světě je další minoritní aktualizace tvOS. Na Apple TV 4K i čtvrtou generaci Apple TV míří tvOS 11.2, které na první jmenovaný model přináší automatické nastavení dynamického rozsahu a snímkovací frekvence.
Přibližně měsíc po tvOS 11.1 vydává Apple další aktualizaci, která se ukrývá pod označením tvOS 11.2. Opět vychází jak pro nejnovější Apple TV 4K, tak pro čtvrtou generaci Apple TV (z roku 2015), více novinek však přináší na první jmenovaný model. Pokud nemáte nastavené automatické aktualizace, musíte update provést manuálně v menu Nastavení – Systém – Aktualizace softwaru.
 

Ukázka z nového nastavení na Apple TV 4K
 
Hlavní novinkou tvOS 11.2 pro Apple TV 4K je volba Match Content, která umožňuje měnit nastavení dynamického rozsahu (SDR/HDR10/Dolby Vision) a snímkovací frekvence automaticky podle právě přehrávaného obsahu. Tato volba je ve výchozím nastavení vypnutá, takže zařízení ponechá zvolený formát. Po aktivaci funkce Match Content si uživatelé mohou všimnout krátkého probliknutí černé obrazovky při automatické změně nastavení.
 
Pro oba modely Apple TV potom tvOS 11.2 přináší ještě novou sportovní funkci, která je součástí aplikace TV. Dostupná je však pouze v USA a obsah pochází od televizní stanice ESPN, partneři pro sportovní sekci by se však měli v budoucnu rozrůst. Pomocí nové funkce lze sledovat přímé přenosy různých sportovních utkání spolu s aktuálními výsledky. Fanoušky může také aplikace upozornit na blížící se utkání.