Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Nová Apple TV neumí 4K

, , aktualita
Apple představil dlouho očekávanou aktualizaci Apple TV a rovnou ji označil jako vizi televizoru budoucnosti. Dokáže však tato novinka konkurovat ostatním produktům na trhu, když stále neumí 4K ani H.265?

Konference v ústředí Apple se jako vždy nesla v duchu silných slov a bouřlivého aplausu pokaždé, když byl představen nový či inovovaný produkt. Mobilní novinky iPhone 6S a iPad Pro okomentovali kolegové ze Světa mobilně, my se dnes podíváme na dlouho vyhlíženou novou generaci Apple TV.

Inženýři z Kalifornie se totiž televiznímu segmentu poměrně dlouhodobě vyhýbají a jejich jediný produkt z portfolia nestačí držet krok s konkurencí. Zatím co na platformě Android je hlavním tématem 4K video, tak u Apple bylo letošním maximem stále 1080p. Změní na tom něco nově představená Apple TV?

Apple se hned z úvodu prezentace pozastavil nad současným vývojem v oblasti televizní zábavy a správně odhadl směr, kterým se bude vše vyvíjet. Jasným trendem už totiž nejsou tradiční televizní kanály, ale aplikace, které vám nabídnou obsah z videopůjčoven, sportovních serverů, zpravodajských serverů či hraní her. Nová Apple TV tak dorovnává krok s Androidem, který tuto myšlenku razí již několik let.


Vše tedy nasvědčovalo tomu, že Apple představí velmi výkonný kus hardwaru a sám jej dokonce označil jako produkt budoucnosti, bohužel realita bude někde jinde. Uvnitř nové Apple TV se nachází 64bit čip A8 z předchozí generace iPhonu. Ten je doplněn o HDMI 1.4, 100Mbps Ethernet, 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a interní disk s kapacitou 32 nebo 64 GB.

Výše jmenované komponenty po stránce výkonu mezigeneračně poskočily, avšak akcelerace 4K videa se stále nekoná. Maximální rozlišení zůstává na 1080p a mezi podporovanými formáty chybí nastupující H.265 (HEVC). Ani nabídka kontejnerů není nejširší a vyjmenovány jsou .m4v, .mp4 a .mov.


Apple tedy opět sází na fakt, že jeho produkt budete používat pouze v jablečném ekosystému, byť nový iPhone 6S již umí 4K video nahrávat. Zásadní funkcí však nejspíše bude Siri, která vám bude nabízet filmy, seriály a další video na základě vašich hlasových povelů. Mikrofon zabudoval Apple do zbrusu nového ovladače, čímž definitivně opustil kruhovou dotykovou plochu známou již od dob iPodu.

V českém oficiálním eshopu je k dispozici stále pouze starší generace, kterou Apple zlevnil na 69 dolarů. Nová generace začíná na 149 dolarech 32GB verzi a větší 64GB kapacita vyjde na 199 dolarů. Dostupnost je plánována na konec tohoto roku.

Zdroj: Apple
reklama
reklama