
Inženýři z Kalifornie se totiž televiznímu segmentu poměrně dlouhodobě vyhýbají a jejich jediný produkt z portfolia nestačí držet krok s konkurencí. Zatím co na platformě Android je hlavním tématem 4K video, tak u Apple bylo letošním maximem stále 1080p. Změní na tom něco nově představená Apple TV?
Apple se hned z úvodu prezentace pozastavil nad současným vývojem v oblasti televizní zábavy a správně odhadl směr, kterým se bude vše vyvíjet. Jasným trendem už totiž nejsou tradiční televizní kanály, ale aplikace, které vám nabídnou obsah z videopůjčoven, sportovních serverů, zpravodajských serverů či hraní her. Nová Apple TV tak dorovnává krok s Androidem, který tuto myšlenku razí již několik let.
Výše jmenované komponenty po stránce výkonu mezigeneračně poskočily, avšak akcelerace 4K videa se stále nekoná. Maximální rozlišení zůstává na 1080p a mezi podporovanými formáty chybí nastupující H.265 (HEVC). Ani nabídka kontejnerů není nejširší a vyjmenovány jsou .m4v, .mp4 a .mov.
V českém oficiálním eshopu je k dispozici stále pouze starší generace, kterou Apple zlevnil na 69 dolarů. Nová generace začíná na 149 dolarech 32GB verzi a větší 64GB kapacita vyjde na 199 dolarů. Dostupnost je plánována na konec tohoto roku.
Zdroj: Apple