Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

tvOS 11.1 pro Apple TV přináší jen drobné změny

5.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Apple tento týden vydal nový systém tvOS 11.1, který je pouze minoritní aktualizací pro Apple TV. Kromě oprav různých chyb rozšiřuje aplikaci TV do dvou evropských zemí. Další novinky nabídne chystané tvOS 11.2 i další budoucí aktualizace.
Spolu s iOS 11.1 byla tento týden vydána také aktualizace na tvOS 11.1, která přináší jen drobnější změny oproti předchozímu tvOS 11. K dispozici je pro čtvrtou generaci Apple TV (z roku 2015) a novou Apple TV 4K, starší modely bohužel nejsou podporovány. Pokud tedy vlastníte některou z novějších televizních krabiček s logem nakousnutého jablka, můžete začít aktualizovat, pakliže jste tak už neučinili.
 
Asi největší radost udělá tvOS 11.1 divákům ze Švédska a Norska, právě do těchto skandinávských zemí byla totiž rozšířena podpora aplikace TV. Oznámena byla sice už na podzim loňského roku, ale zpočátku byla dostupná jen v USA, později se dostala také do Austrálie a Kanady. Vůbec poprvé je tedy aplikace TV, která umožňuje přehrávat a vyhledávat obsah ze všech zdrojů na jednom místě a synchronizovat jej mezi různými zařízeními, dostupná v Evropě, rozšíření do dalších zemí přitom jistě bude zanedlouho následovat, prioritou pro Apple je přitom Německo, Francie a Velká Británie.
 
 
Aktualizace tvOS 11.1 je také plná oprav chyb a nedokonalostí, konkrétní seznam novinek však Apple prozatím nezveřejnil. Podle webu Flatpanelshd.com však update mimo jiné opravuje zranitelnost Krack WPA2, která se týká bezdrátového připojení Wi-Fi. Uživatelům Apple TV 4K také tvOS 11.1 opravuje chybu s funkcí HDMI CEC, která zabraňovala přechodu do režimu stand-by. Napraven byl rovněž problém zamezující připojení bezdrátových sluchátek Airpods k Apple TV, nebo jiná chyba způsobující zmizení titulek u obsahu z Netflixu po přibližně deseti minutách přehrávání.
 
Pokud jste od aktualizace čekali větší změny, budete si muset počkat na operační systém tvOS 11.2, který má přinést například automatické přepínání režimů podle nativní snímkovací frekvence a dynamického rozsahu. Některý z budoucích updatů rozšíří seznam funkcí o podporu bezdrátového protokolu Airplay 2 pro bezdrátové streamování obsahu z iPhonu, iPadu nebo Macu, stejně tak se se chystá podpora audio technologie Dolby Atmos.