tvOS 11.1 pro Apple TV přináší jen drobné změny

tvOS 11.1 pro Apple TV přináší jen drobné změny
, , aktualita
Apple tento týden vydal nový systém tvOS 11.1, který je pouze minoritní aktualizací pro Apple TV. Kromě oprav různých chyb rozšiřuje aplikaci TV do dvou evropských zemí. Další novinky nabídne chystané tvOS 11.2 i další budoucí aktualizace.
reklama
Spolu s iOS 11.1 byla tento týden vydána také aktualizace na tvOS 11.1, která přináší jen drobnější změny oproti předchozímu tvOS 11. K dispozici je pro čtvrtou generaci Apple TV (z roku 2015) a novou Apple TV 4K, starší modely bohužel nejsou podporovány. Pokud tedy vlastníte některou z novějších televizních krabiček s logem nakousnutého jablka, můžete začít aktualizovat, pakliže jste tak už neučinili.
 
Asi největší radost udělá tvOS 11.1 divákům ze Švédska a Norska, právě do těchto skandinávských zemí byla totiž rozšířena podpora aplikace TV. Oznámena byla sice už na podzim loňského roku, ale zpočátku byla dostupná jen v USA, později se dostala také do Austrálie a Kanady. Vůbec poprvé je tedy aplikace TV, která umožňuje přehrávat a vyhledávat obsah ze všech zdrojů na jednom místě a synchronizovat jej mezi různými zařízeními, dostupná v Evropě, rozšíření do dalších zemí přitom jistě bude zanedlouho následovat, prioritou pro Apple je přitom Německo, Francie a Velká Británie.
 
 
Aktualizace tvOS 11.1 je také plná oprav chyb a nedokonalostí, konkrétní seznam novinek však Apple prozatím nezveřejnil. Podle webu Flatpanelshd.com však update mimo jiné opravuje zranitelnost Krack WPA2, která se týká bezdrátového připojení Wi-Fi. Uživatelům Apple TV 4K také tvOS 11.1 opravuje chybu s funkcí HDMI CEC, která zabraňovala přechodu do režimu stand-by. Napraven byl rovněž problém zamezující připojení bezdrátových sluchátek Airpods k Apple TV, nebo jiná chyba způsobující zmizení titulek u obsahu z Netflixu po přibližně deseti minutách přehrávání.
 
Pokud jste od aktualizace čekali větší změny, budete si muset počkat na operační systém tvOS 11.2, který má přinést například automatické přepínání režimů podle nativní snímkovací frekvence a dynamického rozsahu. Některý z budoucích updatů rozšíří seznam funkcí o podporu bezdrátového protokolu Airplay 2 pro bezdrátové streamování obsahu z iPhonu, iPadu nebo Macu, stejně tak se se chystá podpora audio technologie Dolby Atmos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik