tvOS 11.1 pro Apple TV přináší jen drobné změny

tvOS 11.1 pro Apple TV přináší jen drobné změny
, , aktualita
Apple tento týden vydal nový systém tvOS 11.1, který je pouze minoritní aktualizací pro Apple TV. Kromě oprav různých chyb rozšiřuje aplikaci TV do dvou evropských zemí. Další novinky nabídne chystané tvOS 11.2 i další budoucí aktualizace.reklama
Spolu s iOS 11.1 byla tento týden vydána také aktualizace na tvOS 11.1, která přináší jen drobnější změny oproti předchozímu tvOS 11. K dispozici je pro čtvrtou generaci Apple TV (z roku 2015) a novou Apple TV 4K, starší modely bohužel nejsou podporovány. Pokud tedy vlastníte některou z novějších televizních krabiček s logem nakousnutého jablka, můžete začít aktualizovat, pakliže jste tak už neučinili.
 
Asi největší radost udělá tvOS 11.1 divákům ze Švédska a Norska, právě do těchto skandinávských zemí byla totiž rozšířena podpora aplikace TV. Oznámena byla sice už na podzim loňského roku, ale zpočátku byla dostupná jen v USA, později se dostala také do Austrálie a Kanady. Vůbec poprvé je tedy aplikace TV, která umožňuje přehrávat a vyhledávat obsah ze všech zdrojů na jednom místě a synchronizovat jej mezi různými zařízeními, dostupná v Evropě, rozšíření do dalších zemí přitom jistě bude zanedlouho následovat, prioritou pro Apple je přitom Německo, Francie a Velká Británie.
 
 
Aktualizace tvOS 11.1 je také plná oprav chyb a nedokonalostí, konkrétní seznam novinek však Apple prozatím nezveřejnil. Podle webu Flatpanelshd.com však update mimo jiné opravuje zranitelnost Krack WPA2, která se týká bezdrátového připojení Wi-Fi. Uživatelům Apple TV 4K také tvOS 11.1 opravuje chybu s funkcí HDMI CEC, která zabraňovala přechodu do režimu stand-by. Napraven byl rovněž problém zamezující připojení bezdrátových sluchátek Airpods k Apple TV, nebo jiná chyba způsobující zmizení titulek u obsahu z Netflixu po přibližně deseti minutách přehrávání.
 
Pokud jste od aktualizace čekali větší změny, budete si muset počkat na operační systém tvOS 11.2, který má přinést například automatické přepínání režimů podle nativní snímkovací frekvence a dynamického rozsahu. Některý z budoucích updatů rozšíří seznam funkcí o podporu bezdrátového protokolu Airplay 2 pro bezdrátové streamování obsahu z iPhonu, iPadu nebo Macu, stejně tak se se chystá podpora audio technologie Dolby Atmos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR
Domácí projektory s nativním 4K rozlišením a podporou HDR pořád nepatří mezi nejdostupnější, situace se však zlepšuje. Dokazuje to také novinka od BenQ, která se bude prodávat za méně než 40 tisíc korun.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce
Pokud budete pod stromeček pořizovat nový televizor Philips s Ambilight, můžete získat prodlouženou pětiletou záruku. Stačí produkt zakoupit u některého z vybraných prodejců a do měsíce jej zaregistrovat na internetu.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense
Toshiba pokračuje v ořezávání své společnosti a zbavuje se divize Visual Solutions, která se zabývá také televizory. Novým vlastníkem je čínský výrobce HiSense, ale zatím není jasné, zda značku Toshiba zachová.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami
Služba Amazon Prime Video by v budoucnu mohla mít bezplatnou verzi, která by obsahovala reklamy. Amazon navíc jedná také s filmovými studii či televizními stanicemi, takže by neměla být nouze o obsah třetích stran.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K
Vimeo oznámilo, že začíná podporovat videa s vysokým dynamickým rozsahem, která si zatím mohou vychutnat třeba majitelé vybraných zařízení od Applu. Služba reaguje také na zvyšující se rozlišení, brzy proto umožní nahrát až 8K videa.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik