tvOS 11.1 pro Apple TV přináší jen drobné změny

tvOS 11.1 pro Apple TV přináší jen drobné změny
, , aktualita
Apple tento týden vydal nový systém tvOS 11.1, který je pouze minoritní aktualizací pro Apple TV. Kromě oprav různých chyb rozšiřuje aplikaci TV do dvou evropských zemí. Další novinky nabídne chystané tvOS 11.2 i další budoucí aktualizace.
reklama
Spolu s iOS 11.1 byla tento týden vydána také aktualizace na tvOS 11.1, která přináší jen drobnější změny oproti předchozímu tvOS 11. K dispozici je pro čtvrtou generaci Apple TV (z roku 2015) a novou Apple TV 4K, starší modely bohužel nejsou podporovány. Pokud tedy vlastníte některou z novějších televizních krabiček s logem nakousnutého jablka, můžete začít aktualizovat, pakliže jste tak už neučinili.
 
Asi největší radost udělá tvOS 11.1 divákům ze Švédska a Norska, právě do těchto skandinávských zemí byla totiž rozšířena podpora aplikace TV. Oznámena byla sice už na podzim loňského roku, ale zpočátku byla dostupná jen v USA, později se dostala také do Austrálie a Kanady. Vůbec poprvé je tedy aplikace TV, která umožňuje přehrávat a vyhledávat obsah ze všech zdrojů na jednom místě a synchronizovat jej mezi různými zařízeními, dostupná v Evropě, rozšíření do dalších zemí přitom jistě bude zanedlouho následovat, prioritou pro Apple je přitom Německo, Francie a Velká Británie.
 
 
Aktualizace tvOS 11.1 je také plná oprav chyb a nedokonalostí, konkrétní seznam novinek však Apple prozatím nezveřejnil. Podle webu Flatpanelshd.com však update mimo jiné opravuje zranitelnost Krack WPA2, která se týká bezdrátového připojení Wi-Fi. Uživatelům Apple TV 4K také tvOS 11.1 opravuje chybu s funkcí HDMI CEC, která zabraňovala přechodu do režimu stand-by. Napraven byl rovněž problém zamezující připojení bezdrátových sluchátek Airpods k Apple TV, nebo jiná chyba způsobující zmizení titulek u obsahu z Netflixu po přibližně deseti minutách přehrávání.
 
Pokud jste od aktualizace čekali větší změny, budete si muset počkat na operační systém tvOS 11.2, který má přinést například automatické přepínání režimů podle nativní snímkovací frekvence a dynamického rozsahu. Některý z budoucích updatů rozšíří seznam funkcí o podporu bezdrátového protokolu Airplay 2 pro bezdrátové streamování obsahu z iPhonu, iPadu nebo Macu, stejně tak se se chystá podpora audio technologie Dolby Atmos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik