Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Toshiba se pouští do výroby OLED TV

13.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost LG Display má dalšího odběratele OLED panelů z Japonska. Toshiba v blízké době zahájí prodej svých prvních modelů OLED televizorů, které si ovšem na evropském trhu nejspíš nekoupíme.
Začátkem letošního roku předvedlo Sony velkolepý návrat na trh s OLED TV, když představilo model Bravia A1. O pár týdnů později jej následoval další výrobce ze Země vycházejícího slunce. Toshiba sice před dvěma lety oznámila, že své televizory přestane nabízet na mezinárodních trzích, zůstala ovšem působit na domácím trhu. Televize této značky lze sice nadále sehnat také v USA, ale o jejich vývoj i výrobu se stará taiwanská společnost Compal Electronics. Práva na značku TV Toshiba v Evropě zase vlastní turecký Vestel. Pro jistotu je tedy vhodné dodat, že se v tomto případě bavíme o „pravých“ televizorech Toshiba, které jsou dostupné už pouze v Japonsku.
 
 
 
 
Výjimkou nebudou ani nové OLED TV, vůbec první modely s tímto typem obrazovky od Toshiby. K dostání budou varianty s úhlopříčkami 55“ a 65“, přičemž ceny začínají na částce 700 tisíc jenů, v přepočtu 157 tisíc korun. Dodavatelem panelů bude stejně jako u konkurence společnost LG Display – v tomto ohledu nebylo ani příliš na výběr, neboť nikdo jiný OLED panely pro televizory v současné době sériově nevyrábí. Tento monopol by ovšem nemusel vydržet věčně, neboť produkci televizních OLED obrazovek plánují Číňané a dlouhodobě se v tomto ohledu spekuluje o návratu Samsungu.
 
reklama
reklama