Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konec televizorů Toshiba

23.2.2015, Pavel Zubatý, aktualita
Další z japonských výrobců končí s výrobou televizorů. Už v březnu dá Toshiba sbohem americkému trhu, aby následně opustila další trhy s výjimkou Japonska. Televizory této značky přesto nekončí. Se skutečnou Toshibou však budou mít společné jen logo.
Čeho si návštěvníci veletrhu CES 2015 mohli všimnout, byla podezřelá absence jakýchkoliv nových televizorů Toshiba. Důvod je prostý: Japonský výrobce končí s prodejem televizorů mimo Japonsko. Prvním regionem budou Spojené státy, ze kterých Toshiba odejde už v březnu. Důvodem má být agresivní konkurence levných (čínských) značek i zpomalující se růst globálního trhu.

Úplný konec televizorů značky Toshiba se přesto nekoná. Společnost totiž chce nahradit vlastní vývoj a prodej systémem licencování značky. Nové značkové televizory Toshiba tak nejspíš budou "zamaskovanou Čínou". Příkladem může být společnost Compal Electronics z Taiwanu. Její licence na používání značky Toshiba v Severní Americe vejde v platnost už v březnu. Podle výsledku vyjednávání mohou už v dubnu následovat další trhy. Toshiba přitom patřila k průkopníkům nových televizních technologií. Jenže stejně jak formát HD DVD, tak ani výkonné procesory CEVO ani bezbrýlové 3D televize japonskému výrobci příliš nepomohly. Ten nyní končí, podobně jako před lety Pioneer nebo plazmová divize společnosti Panasonic.

Zdroj: FlatpanelsHD, JapanTimes