www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Televize LG z roku 2018 podporují AirPlay 2, dočkají se nejspíš i Philips TV

Televize LG z roku 2018 podporují AirPlay 2, dočkají se nejspíš i Philips TV
, , aktualita
LG nakonec splnilo svůj původní slib majitelům OLED a LCD TV z roku 2018. Na tyto modely přidalo podporu funkcí AirPlay 2 a HomeKit od Applu. Objevily se také první náznaky, že by se podpora AirPlay mohla příští rok objevit také na televizorech Philips.
K oblíbeným
reklama
Letos na jaře LG slíbilo, že na své televizory z roku 2018 přinese funkce AirPlay 2 a HomeKit. Původně sice jihokorejský výrobce plánoval přidání podpory pouze na modely z roku 2019, ale z důvodu velkého zájmu zákazníků, který nakonec potvrdila také internetová petice s desítkami tisíc podpisů, nakonec přislíbil stejný update i pro vybrané televizory uvedené na trh v roce 2018. Nejednalo se o oficiální oznámení, ale zmínku v dokumentech zákaznické podpory. Potom ovšem došlo ke zmatku, když se na twitterovém účtu LG objevil příspěvek, že aktualizace není v plánu. Nakonec se tato zpráva ukázala jako planý poplach a výrobce stihl update vydat do konce roku.
 
 
V těchto dnech opravdu míří na LG OLED TV z roku 2018 aktualizace, která přidává podporu zmiňovaných funkcí od Applu. Firmware nese označení 05.30.02 a zdá se, že je distribuován ve vlnách podle regionu a modelu. Dostupnost hlásí třeba majitelé televizorů ze sérií B8, C8 a W8. Mezi potvrzené regiony patří Austrálie, Jižní Korea nebo Německo, ale jistě bude jen otázkou času, kdy se update dostane ke všem uživatelům.  Dočkat by se měli také majitelé LCD TV z roku 2018. Připomeňme, že AirPlay 2 umožňuje do televizoru bezdrátově streamovat video či jiný obsah z iPhonu, iPadu nebo Macu. HomeKit integruje televizor do systému chytré domácnosti a zpřístupní ovládání některých funkcí z iOS. AirPlay 2 a HomeKit jsou dostupné také na televizorech LG z let 2019 a 2020.
 
LG ovšem není jediným výrobcem, který spolupracuje s Applem. Podporou AirPlay 2 se mohou pochlubit také některé televizory Samsung nebo Sony. V budoucnu by se mohl dočkat také Philips (TP Vision). Alespoň tomu nasvědčuje obrazovka v aplikaci Philips Sound, která se používá pro konfiguraci funkce DTS Play-Fi. Zde je zmíněno, že „televizory a reproduktory  Philips nyní podporují Pandoru a AirPlay“. Webové stránky DTS Play-Fi potom zmiňují stejnou informaci. Můžeme tedy předpokládat, že Philips TV pro rok 2021 již budou podporovat Apple AirPlay 2. Aktualizace by potom podle odhadů mohla dorazit i na modely z let 2019 a 2020 s podporou Play-Fi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik