Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize LG z roku 2018 podporují AirPlay 2, dočkají se nejspíš i Philips TV

29.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
LG nakonec splnilo svůj původní slib majitelům OLED a LCD TV z roku 2018. Na tyto modely přidalo podporu funkcí AirPlay 2 a HomeKit od Applu. Objevily se také první náznaky, že by se podpora AirPlay mohla příští rok objevit také na televizorech Philips.
Letos na jaře LG slíbilo, že na své televizory z roku 2018 přinese funkce AirPlay 2 a HomeKit. Původně sice jihokorejský výrobce plánoval přidání podpory pouze na modely z roku 2019, ale z důvodu velkého zájmu zákazníků, který nakonec potvrdila také internetová petice s desítkami tisíc podpisů, nakonec přislíbil stejný update i pro vybrané televizory uvedené na trh v roce 2018. Nejednalo se o oficiální oznámení, ale zmínku v dokumentech zákaznické podpory. Potom ovšem došlo ke zmatku, když se na twitterovém účtu LG objevil příspěvek, že aktualizace není v plánu. Nakonec se tato zpráva ukázala jako planý poplach a výrobce stihl update vydat do konce roku.
 
 
V těchto dnech opravdu míří na LG OLED TV z roku 2018 aktualizace, která přidává podporu zmiňovaných funkcí od Applu. Firmware nese označení 05.30.02 a zdá se, že je distribuován ve vlnách podle regionu a modelu. Dostupnost hlásí třeba majitelé televizorů ze sérií B8, C8 a W8. Mezi potvrzené regiony patří Austrálie, Jižní Korea nebo Německo, ale jistě bude jen otázkou času, kdy se update dostane ke všem uživatelům.  Dočkat by se měli také majitelé LCD TV z roku 2018. Připomeňme, že AirPlay 2 umožňuje do televizoru bezdrátově streamovat video či jiný obsah z iPhonu, iPadu nebo Macu. HomeKit integruje televizor do systému chytré domácnosti a zpřístupní ovládání některých funkcí z iOS. AirPlay 2 a HomeKit jsou dostupné také na televizorech LG z let 2019 a 2020.
 
LG ovšem není jediným výrobcem, který spolupracuje s Applem. Podporou AirPlay 2 se mohou pochlubit také některé televizory Samsung nebo Sony. V budoucnu by se mohl dočkat také Philips (TP Vision). Alespoň tomu nasvědčuje obrazovka v aplikaci Philips Sound, která se používá pro konfiguraci funkce DTS Play-Fi. Zde je zmíněno, že „televizory a reproduktory  Philips nyní podporují Pandoru a AirPlay“. Webové stránky DTS Play-Fi potom zmiňují stejnou informaci. Můžeme tedy předpokládat, že Philips TV pro rok 2021 již budou podporovat Apple AirPlay 2. Aktualizace by potom podle odhadů mohla dorazit i na modely z let 2019 a 2020 s podporou Play-Fi.
 


reklama
reklama