www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

LG přidá AirPlay 2 a HomeKit i na televize z roku 2018

LG přidá AirPlay 2 a HomeKit i na televize z roku 2018
, , aktualita
LG rozšíří podporu technologií AirPlay 2 a HomeKit na modely televizorů z roku 2018, ačkoliv byla původně avizovaná pouze pro modely od roku 2019. Podpora bude přidána prostřednictvím budoucí aktualizace.
K oblíbeným
reklama
Apple na veletrhu CES 2019 oznámil, že AirPlay 2, HomeKit či aplikaci Apple TV nabídne na televizorech vybraných značek. K prvním výrobcům, kteří se rozhodli spolupracovat s Applem, se stalo LG, Samsung nebo Sony. V případě LG byla podpora přislíbena pro modely OLED TV a LCD TV z roku 2019 (a pochopitelně všechny budoucí). To se samozřejmě nelíbilo majitelům starších televizorů, především z let 2016 až 2018. Ostatně jen málokdo je ochotný si kupovat nový televizor každé dva roky. Průměrně si majitelé pořizují nový model až po šesti či sedmi letech provozu, životnost je tedy znatelně delší než u jiné spotřební elektroniky, jako jsou smartphony. Není divu, že zákazníci proto očekávají i delší softwarovou podporu, což se ovšem mnohdy neděje.
 
 
V případě zákazníků LG (a také Sony) se proto objevila internetová petice s více než 20 tisíci podpisy, která požadovala vydání AirPlay 2 a HomeKit také pro starší modely. Jihokorejský výrobce tyto stížnosti patrně vyslyšel a rozhodl se přidat výše uvedené funkce alespoň na modely z roku 2018. Informace se nejprve objevila na jedné z regionálních stránek, odkud byla záhy stažena, ale později novinku potvrdilo webu FlatpanelsHD přímo zástupci LG. AirPlay 2 a HomeKit se na OLED TV i LCD TV z roku 2018 dostane prostřednictvím aktualizace firmwaru, na kterém nyní výrobce pracuje. K jeho vydání by podle dříve zveřejněných informací mělo dojít do října 2020. To je ovšem nejpozdější termín, klidně může být update vydán i výrazně dříve – v závislosti na tom, zda bude vývoj probíhat bez problémů.
 
Seznam podporovaných modelů z roku 2018 by měl zahrnovat řady UK a SK (LCD TV), stejně jako řady B8 až Z8 (OLED TV). Připomeňme, že protokol AirPlay 2 umožňuje streamovat videa či hudbu, případně zrcadlit obrazovku z jednoho zařízení na druhé. Jako zdrojové zařízení lze použít např. iPhone, iPad, iPod Touch, Apple TV, HomePod, Mac nebo PC. HomeKit je systém, který slouží k ovládání chytré domácnosti. Televizor LG lze přidat do aplikace Home a ovládat některé její funkce přímo z aplikace Home, případně ji zahrnout do nastavení scén a automatizace společně s jinými kompatibilními produkty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala