www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG nesplní slib. AirPlay 2 a HomeKit nedorazí na OLED TV z roku 2018

LG nesplní slib. AirPlay 2 a HomeKit nedorazí na OLED TV z roku 2018
, , aktualita
LG uvedlo, že starší modely OLED TV neobdrží slibovanou aktualizaci s funkcemi Apple AirPlay 2 a HomeKit, která měla dorazit na podzim. Majitelům se tato nečekaná pochopitelně příliš nelíbí.
K oblíbeným
reklama
LG nejspíš rozčílí část majitelů svých OLED TV, a to konkrétně modelů z roku 2018, pro které LG slibovalo aktualizaci firmwaru přidávající podporu funkcí AirPlay 2 a HomeKit. Zatímco novější televizory od LG již update obdržely, ty z roku 2018 se měly dočkat – dle uniklého dokumentu na stránkách podpory – letos na podzim. Výše uvedené funkce přislíbil jihokorejský výrobce pro série B8 až W8, ale nyní svá slova bere zpět.
 
Na twitterovém účtu společnosti se totiž objevil příspěvek, podle kterého taková aktualizace není v plánu. To přitom bez vysvětlení, zda za porušením slibu stojí technické problémy při implementaci výše uvedených funkcí, nebo zkrátka jen snaha podpořit prodej novějších modelů. V každém případě s tímto přístupem si možná řada současných majitelů rozmyslí, zda pro příští televizor znovu zvolit LG. Daný tweet již na stránce LG nenajdeme. Patrně byl smazán kvůli nemalému počtu kritických reakcí, které nebyly vůbec překvapivé.
 
 
Výrobce zatím nevydal žádné další prohlášení, proto situace zůstává v tuto chvíli stále trochu nejasná. Nemůžeme tedy zcela vyloučit, že dojde v blízké době k dalšímu obratu o 180 stupňů. Uvidíme, zda v tomto případě – stejně jako v minulosti už několikrát i u jiných výrobců – opět zabere nátlak zákazníků. Připomeňme, že letos vznikla petice na podporu funkcí AirPlay 2 a HomeKit pro OLED TV z roku 2018, která nasbírala přes 20 tisíc podpisů. Jiní nespokojení uživatelé zase berou útokem sociální sítě a další komunikační kanály značky, aby dali najevo svou nespokojenost.
 
Dva roky staré LG OLED TV nedávno obdržely alespoň slibovanou aplikaci Apple TV, která kromě jiného nabízí přístup k platformě streamovaného videa TV+. AirPlay 2 a HomeKit zůstávají dostupné pouze na modelech z let 2019 a 2020. První zmiňovaná funkce výrazně usnadňuje streamování obsahu ze zařízení od Applu, zatímco druhá umožňuje televizi přidat do ekosystému chytré domácnosti a ovládat jejím prostřednictvím jiné chytré spotřebiče.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik