Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG nesplní slib. AirPlay 2 a HomeKit nedorazí na OLED TV z roku 2018

7.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
LG uvedlo, že starší modely OLED TV neobdrží slibovanou aktualizaci s funkcemi Apple AirPlay 2 a HomeKit, která měla dorazit na podzim. Majitelům se tato nečekaná pochopitelně příliš nelíbí.
LG nejspíš rozčílí část majitelů svých OLED TV, a to konkrétně modelů z roku 2018, pro které LG slibovalo aktualizaci firmwaru přidávající podporu funkcí AirPlay 2 a HomeKit. Zatímco novější televizory od LG již update obdržely, ty z roku 2018 se měly dočkat – dle uniklého dokumentu na stránkách podpory – letos na podzim. Výše uvedené funkce přislíbil jihokorejský výrobce pro série B8 až W8, ale nyní svá slova bere zpět.
 
Na twitterovém účtu společnosti se totiž objevil příspěvek, podle kterého taková aktualizace není v plánu. To přitom bez vysvětlení, zda za porušením slibu stojí technické problémy při implementaci výše uvedených funkcí, nebo zkrátka jen snaha podpořit prodej novějších modelů. V každém případě s tímto přístupem si možná řada současných majitelů rozmyslí, zda pro příští televizor znovu zvolit LG. Daný tweet již na stránce LG nenajdeme. Patrně byl smazán kvůli nemalému počtu kritických reakcí, které nebyly vůbec překvapivé.
 
 
Výrobce zatím nevydal žádné další prohlášení, proto situace zůstává v tuto chvíli stále trochu nejasná. Nemůžeme tedy zcela vyloučit, že dojde v blízké době k dalšímu obratu o 180 stupňů. Uvidíme, zda v tomto případě – stejně jako v minulosti už několikrát i u jiných výrobců – opět zabere nátlak zákazníků. Připomeňme, že letos vznikla petice na podporu funkcí AirPlay 2 a HomeKit pro OLED TV z roku 2018, která nasbírala přes 20 tisíc podpisů. Jiní nespokojení uživatelé zase berou útokem sociální sítě a další komunikační kanály značky, aby dali najevo svou nespokojenost.
 
Dva roky staré LG OLED TV nedávno obdržely alespoň slibovanou aplikaci Apple TV, která kromě jiného nabízí přístup k platformě streamovaného videa TV+. AirPlay 2 a HomeKit zůstávají dostupné pouze na modelech z let 2019 a 2020. První zmiňovaná funkce výrazně usnadňuje streamování obsahu ze zařízení od Applu, zatímco druhá umožňuje televizi přidat do ekosystému chytré domácnosti a ovládat jejím prostřednictvím jiné chytré spotřebiče.
 
Zdroj: 4kfilme.de