www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

Televize LG z roku 2018 obdržely aplikaci Apple TV

Televize LG z roku 2018 obdržely aplikaci Apple TV
, , aktualita
Majitelé dalších LG TV si nyní mohou užívat některé služby od Applu, aniž by potřebovaly zařízení Apple TV. Sledovat mohou třeba originální obsah z platformy TV+ nebo si půjčovat filmy v iTunes.
K oblíbeným
reklama
Ekosystém Applu je poměrně uzavřený, ale neplatí to o všech produktech. Smysl to dává v případě některých digitálních předplatných, neboť díky tomu na ně dosáhnou i uživatelé, kteří nevlastní zařízení s nakousnutým jablkem v logu. Americký gigant proto letos zahájil spolupráci s několika výrobci televizí, aby si mohli uživatelé vychutnat některé funkce z Apple TV také na svých chytrých televizorech. Patří mezi ně LG, které již vydalo aplikaci Apple TV na modely z let 2019 a 2020. Nyní přišel čas také na řady televizorů z roku 2018. Dostupnost hlásí uživatelé z Evropy, Severní Ameriky i dalších regionů, jak informoval web FlatpanelsHD. Aplikace je dostupná ke stažení z oficiálního obchodu pro LG webOS.
 
 
Pokud aplikaci nemůžete najít, ověřte si, zda používáte nejaktuálnější firmware. Jedná se o verzi 05.20.01 (pro řadu B8 a LCD TV), respektive 05.20.02 (ostatní OLED TV). Podle některých názorů by totiž dostupnost aplikace mohla souviset právě s touto aktualizací, kterou nainstalujete prostřednictvím nastavení televizoru, nebo ručně přes oficiální stránky výrobce. Aplikace TV přináší přístup k platformě pro streamování videa Apple TV+, která se snaží konkurovat třeba Netflixu. Převažuje obsah z vlastní produkce, ale do budoucna by měly přibýt filmy a seriály třetích stran. První vlaštovkou mohla být světová premiéra válečného snímku Greyhound s Tomem Hanksem, který kvůli koronavirové krizi přeskočil uvedení v kinech.
Uživatelé si na druhou stranu mohou chválit velmi příznivou cenu měsíčního předplatného, které lze navíc sdílet s dalšími rodinnými příslušníky. Aplikace TV umožňuje přistupovat také k zakoupeným či vypůjčeným filmům z iTunes a tzv. kanálům, což je streamovaný obsah třetích stran. Uživatelé potvrdili, že aplikaci na LG TV podporuje rozlišení 4K, Dolby Vision a Dolby Atmos. V říjnu navíc na majitele modelů z roku 2018 čeká další dárek v podobě podpory funkcí AirPlay 2 a HomeKit. Připomeňme, že aplikace Apple TV od je dostupná také pro vybrané televize od Samsungu a do konce roku zamíří rovněž na modely Sony či Vizio. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik