Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize LG z roku 2018 obdržely aplikaci Apple TV

26.8.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Majitelé dalších LG TV si nyní mohou užívat některé služby od Applu, aniž by potřebovaly zařízení Apple TV. Sledovat mohou třeba originální obsah z platformy TV+ nebo si půjčovat filmy v iTunes.
Ekosystém Applu je poměrně uzavřený, ale neplatí to o všech produktech. Smysl to dává v případě některých digitálních předplatných, neboť díky tomu na ně dosáhnou i uživatelé, kteří nevlastní zařízení s nakousnutým jablkem v logu. Americký gigant proto letos zahájil spolupráci s několika výrobci televizí, aby si mohli uživatelé vychutnat některé funkce z Apple TV také na svých chytrých televizorech. Patří mezi ně LG, které již vydalo aplikaci Apple TV na modely z let 2019 a 2020. Nyní přišel čas také na řady televizorů z roku 2018. Dostupnost hlásí uživatelé z Evropy, Severní Ameriky i dalších regionů, jak informoval web FlatpanelsHD. Aplikace je dostupná ke stažení z oficiálního obchodu pro LG webOS.
 
 
Pokud aplikaci nemůžete najít, ověřte si, zda používáte nejaktuálnější firmware. Jedná se o verzi 05.20.01 (pro řadu B8 a LCD TV), respektive 05.20.02 (ostatní OLED TV). Podle některých názorů by totiž dostupnost aplikace mohla souviset právě s touto aktualizací, kterou nainstalujete prostřednictvím nastavení televizoru, nebo ručně přes oficiální stránky výrobce. Aplikace TV přináší přístup k platformě pro streamování videa Apple TV+, která se snaží konkurovat třeba Netflixu. Převažuje obsah z vlastní produkce, ale do budoucna by měly přibýt filmy a seriály třetích stran. První vlaštovkou mohla být světová premiéra válečného snímku Greyhound s Tomem Hanksem, který kvůli koronavirové krizi přeskočil uvedení v kinech.
Uživatelé si na druhou stranu mohou chválit velmi příznivou cenu měsíčního předplatného, které lze navíc sdílet s dalšími rodinnými příslušníky. Aplikace TV umožňuje přistupovat také k zakoupeným či vypůjčeným filmům z iTunes a tzv. kanálům, což je streamovaný obsah třetích stran. Uživatelé potvrdili, že aplikaci na LG TV podporuje rozlišení 4K, Dolby Vision a Dolby Atmos. V říjnu navíc na majitele modelů z roku 2018 čeká další dárek v podobě podpory funkcí AirPlay 2 a HomeKit. Připomeňme, že aplikace Apple TV od je dostupná také pro vybrané televize od Samsungu a do konce roku zamíří rovněž na modely Sony či Vizio.