Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Televize LG z roku 2018 obdržely aplikaci Apple TV

, , aktualita
Majitelé dalších LG TV si nyní mohou užívat některé služby od Applu, aniž by potřebovaly zařízení Apple TV. Sledovat mohou třeba originální obsah z platformy TV+ nebo si půjčovat filmy v iTunes.

Ekosystém Applu je poměrně uzavřený, ale neplatí to o všech produktech. Smysl to dává v případě některých digitálních předplatných, neboť díky tomu na ně dosáhnou i uživatelé, kteří nevlastní zařízení s nakousnutým jablkem v logu. Americký gigant proto letos zahájil spolupráci s několika výrobci televizí, aby si mohli uživatelé vychutnat některé funkce z Apple TV také na svých chytrých televizorech. Patří mezi ně LG, které již vydalo aplikaci Apple TV na modely z let 2019 a 2020. Nyní přišel čas také na řady televizorů z roku 2018. Dostupnost hlásí uživatelé z Evropy, Severní Ameriky i dalších regionů, jak informoval web FlatpanelsHD. Aplikace je dostupná ke stažení z oficiálního obchodu pro LG webOS.
 
 
Pokud aplikaci nemůžete najít, ověřte si, zda používáte nejaktuálnější firmware. Jedná se o verzi 05.20.01 (pro řadu B8 a LCD TV), respektive 05.20.02 (ostatní OLED TV). Podle některých názorů by totiž dostupnost aplikace mohla souviset právě s touto aktualizací, kterou nainstalujete prostřednictvím nastavení televizoru, nebo ručně přes oficiální stránky výrobce. Aplikace TV přináší přístup k platformě pro streamování videa Apple TV+, která se snaží konkurovat třeba Netflixu. Převažuje obsah z vlastní produkce, ale do budoucna by měly přibýt filmy a seriály třetích stran. První vlaštovkou mohla být světová premiéra válečného snímku Greyhound s Tomem Hanksem, který kvůli koronavirové krizi přeskočil uvedení v kinech.
Uživatelé si na druhou stranu mohou chválit velmi příznivou cenu měsíčního předplatného, které lze navíc sdílet s dalšími rodinnými příslušníky. Aplikace TV umožňuje přistupovat také k zakoupeným či vypůjčeným filmům z iTunes a tzv. kanálům, což je streamovaný obsah třetích stran. Uživatelé potvrdili, že aplikaci na LG TV podporuje rozlišení 4K, Dolby Vision a Dolby Atmos. V říjnu navíc na majitele modelů z roku 2018 čeká další dárek v podobě podpory funkcí AirPlay 2 a HomeKit. Připomeňme, že aplikace Apple TV od je dostupná také pro vybrané televize od Samsungu a do konce roku zamíří rovněž na modely Sony či Vizio. 
 


reklama
reklama