www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu

LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
, , aktualita
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
K oblíbeným
reklama
LG, stejně jako většina konkurence, oznámila začátkem roku novou nabídku televizorů pro rok 2020. Ve středu pozornosti byly OLED TV, u kterých výrobce může prezentovat technologické novinky. Do většiny obýváků přesto zamíří LCD TV, a to často i z důvodu nižší ceny. LG si připravilo hned několik modelů a spoustu úhlopříček, takže zákazníci budou mít rozhodně z čeho vybírat. Pozvolna také dochází k uvedení do českých obchodů, i když časné zahájení prodeje měl letos LG i většině dalších značek zkomplikovat koronavirus. Střední třídu 4K LCD TV od LG v roce 2020 reprezentují dvě řady: Nano nahradí loňskou SM, zatímco UN naváže na sérii UM z roku 2019.
 
 
Žádné přelomové změny nečekejte, ale přesto se nové modely mohou pochlubit pár vylepšeními. Jedná se třeba o režim Filmmaker Mode, který deaktivuje různé technologie post-processingu (např. redukce šumu, plynulost pohybu) a poskytuje obraz v kvalitě, jakou zamýšleli samotní filmoví tvůrci. Stejný režim můžete znát i z letošních televizorů od Panasonicu, který se na vývoji podílel spolu s LG, UHD Alliance či hollywoodskými filmaři. Další novinkou je HGiG Mode, který byl navržen pro hraní v HDR. Technologii podporují také počítače s Windows 10 a herní konzole PlayStation 4 nebo Xbox One S/One X.
 
Modely NANO90 jako jediné využívají panel s podsvícením FALD, které umožňuje dosáhnout nejvyššího kontrastu. Modely NANO85 a NANO80 mají podsvícení Edge LED, zatímco všechny série UN spoléhají na Direct LED. Podporu HDR nalezneme u všech novinek, ale s prémiovým formátem Dolby Vision si poradí pouze NANO90 a NANO85. Významnou inovací nových 4K LCD TV od LG je operační systém webOS v nejaktuálnější verzi 5.0, který přináší upravenou vyhledávací obrazovku nebo upozornění na sportovní utkání.
 
Všechny letošní televizory od LG také přicházejí s podporou některých standardů od Applu. Konkrétně se jedná o platformu HomeKit pro spárování s produkty chytré domácnosti a protokol AirPlay 2, který umožňuje bezdrátově streamovat obsah z iPhonu či iPadu na televizní obrazovku. Uživatelé budou mít také přístup k aplikaci Apple TV, která umožňuje využívat předplacenou službu Apple TV+ nebo si půjčovat filmy z početné databáze (až ve 4K HDR). LG přidá podporu funkcí od Applu prostřednictvím aktualizace firmwaru také na modely z roku 2019 a dokonce i některé představené už v roce 2018.
 
Nové televizory se v těchto týdnech dostávají na evropské trhy. Ceny nejlevnějších 4K LCD TV od LG budou začínat na 450 eurech, v přepočtu 12 000 Kč.

LG NANO90
LG NANO85
LG NANO80
LG UN85
LG UN80
LG UN74
LG UN73
LG UN71
Série
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik