Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu

, , aktualita
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG, stejně jako většina konkurence, oznámila začátkem roku novou nabídku televizorů pro rok 2020. Ve středu pozornosti byly OLED TV, u kterých výrobce může prezentovat technologické novinky. Do většiny obýváků přesto zamíří LCD TV, a to často i z důvodu nižší ceny. LG si připravilo hned několik modelů a spoustu úhlopříček, takže zákazníci budou mít rozhodně z čeho vybírat. Pozvolna také dochází k uvedení do českých obchodů, i když časné zahájení prodeje měl letos LG i většině dalších značek zkomplikovat koronavirus. Střední třídu 4K LCD TV od LG v roce 2020 reprezentují dvě řady: Nano nahradí loňskou SM, zatímco UN naváže na sérii UM z roku 2019.
 
 
Žádné přelomové změny nečekejte, ale přesto se nové modely mohou pochlubit pár vylepšeními. Jedná se třeba o režim Filmmaker Mode, který deaktivuje různé technologie post-processingu (např. redukce šumu, plynulost pohybu) a poskytuje obraz v kvalitě, jakou zamýšleli samotní filmoví tvůrci. Stejný režim můžete znát i z letošních televizorů od Panasonicu, který se na vývoji podílel spolu s LG, UHD Alliance či hollywoodskými filmaři. Další novinkou je HGiG Mode, který byl navržen pro hraní v HDR. Technologii podporují také počítače s Windows 10 a herní konzole PlayStation 4 nebo Xbox One S/One X.
 
Modely NANO90 jako jediné využívají panel s podsvícením FALD, které umožňuje dosáhnout nejvyššího kontrastu. Modely NANO85 a NANO80 mají podsvícení Edge LED, zatímco všechny série UN spoléhají na Direct LED. Podporu HDR nalezneme u všech novinek, ale s prémiovým formátem Dolby Vision si poradí pouze NANO90 a NANO85. Významnou inovací nových 4K LCD TV od LG je operační systém webOS v nejaktuálnější verzi 5.0, který přináší upravenou vyhledávací obrazovku nebo upozornění na sportovní utkání.
 
Všechny letošní televizory od LG také přicházejí s podporou některých standardů od Applu. Konkrétně se jedná o platformu HomeKit pro spárování s produkty chytré domácnosti a protokol AirPlay 2, který umožňuje bezdrátově streamovat obsah z iPhonu či iPadu na televizní obrazovku. Uživatelé budou mít také přístup k aplikaci Apple TV, která umožňuje využívat předplacenou službu Apple TV+ nebo si půjčovat filmy z početné databáze (až ve 4K HDR). LG přidá podporu funkcí od Applu prostřednictvím aktualizace firmwaru také na modely z roku 2019 a dokonce i některé představené už v roce 2018.
 
Nové televizory se v těchto týdnech dostávají na evropské trhy. Ceny nejlevnějších 4K LCD TV od LG budou začínat na 450 eurech, v přepočtu 12 000 Kč.

LG NANO90
LG NANO85
LG NANO80
LG UN85
LG UN80
LG UN74
LG UN73
LG UN71
Série