www.tvfreak.cz
>
>
>

Televize Hisense chrání soukromí uživatelů, potvrzuje certifikace TÜV Rheinland

Televize Hisense chrání soukromí uživatelů, potvrzuje certifikace TÜV Rheinland
, , aktualita
Hisense jako první značka televizorů obdržela certifikaci od organizace TÜV Rheinland, která potvrzuje bezpečné nakládání s osobními údaji uživatelů. Týká se to také modelů na platformě VIDAA.
K oblíbeným
reklama
Od doby, co nám televizory neumožňují sledovat pouze terestrické vysílání, ale staly se z nich vlastně další počítače v domácnosti připojené k internetu, mohou růst také obavy uživatelů kvůli ochraně soukromí. V minulosti se totiž objevily nejen případy, kdy byly televizory napadeny hackery a využity ke špehování, ale někdy zneužívali získaná data samotní výrobci – třeba Vizio bylo obviněno z toho, že sledovalo obsah přehrávaný na obrazovce a prodávalo získaná data třetím stranám.
 
 
Logo potvrzující certifikaci od TÜV Rheinland lze vidět v levém horním rohu
 
Hisense, který patří mezi největší výrobce televizorů na světě, se rozhodl své zákazníky přesvědčit o tom, že s jejich osobními údaji nakládá podle přísných pravidel. Možná i proto, že se jedná o čínskou značku, které kvůli kauze okolo Huawei nebo Xiaomi nemají mezi zákazníky zrovna nejlepší reputaci ohledně ochrany soukromí. HiSense proto zažádal o certifikaci skupinu TÜV Rheinland, která potvrdila, že společnost chrání uživatelská data podle standardů ochrany soukromí, které jsou v souladu s platnými nařízeními – evropským GDPR a kalifornským CCPA.
 
Podle TÜV Rheinland samotné televizory, způsob přenosu dat i cloudové služby od HiSense splňují požadavky na ochranu osobních údajů. Certifikace se týká jak modelů s Android TV dostupných na americkém trhu, tak modelů na platformě VIDAA U4, které jsou nabízeny v Evropě. HiSense se tak stal vůbec prvním výrobcem televizorů, který obdržel certifikaci od TÜV Rheinland za ochranu soukromí.
„Hisense se zaměřuje na ochranu údajů uživatelů a dodržuje zásadu minimálního shromažďování údajů, aby byl omezen sběr dat. Kromě toho jmenuje Hisense referenty pro ochranu údajů, vytvoří tým pro ochranu údajů a formuluje postupy tvorby dat, aby chránil bezpečnost osobních údajů uživatelů. Hisense bude v budoucnu i nadále vytvářet dlouhodobé plány a spolupracovat s TÜV Rheinland v oblasti zpracování dat,“ prohlásila společnost v tiskové zprávě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej
Streaming videa je na vzestupu a také The Walt Disney Company vidí v tomto segmentu obrovský potenciál. V rámci reorganizace se chce filmové studio zaměřit primárně na své platformy pro streamování videa.
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p
Panasonic skutečně uvedl novou Micro Four Thirds kameru, která míří do profesionální sféry. Má 10,2MPx snímač schopný natáčení 4K60p videa, nechybí ani pokročilé chlazení a spousta různých vstupů i výstupů.
13.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem
Divize Samsung Display potvrdila, že v roce 2021 začne s masovou výrobou panelů QD-OLED. Proti dřívějšímu plánu se tedy nic nezměnilo. Stále platí, že v televizích od Samsung Electronics se s touto technologií zatím nepočítá.
11.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik