Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize Hisense chrání soukromí uživatelů, potvrzuje certifikace TÜV Rheinland

18.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Hisense jako první značka televizorů obdržela certifikaci od organizace TÜV Rheinland, která potvrzuje bezpečné nakládání s osobními údaji uživatelů. Týká se to také modelů na platformě VIDAA.
Od doby, co nám televizory neumožňují sledovat pouze terestrické vysílání, ale staly se z nich vlastně další počítače v domácnosti připojené k internetu, mohou růst také obavy uživatelů kvůli ochraně soukromí. V minulosti se totiž objevily nejen případy, kdy byly televizory napadeny hackery a využity ke špehování, ale někdy zneužívali získaná data samotní výrobci – třeba Vizio bylo obviněno z toho, že sledovalo obsah přehrávaný na obrazovce a prodávalo získaná data třetím stranám.
 
 
Logo potvrzující certifikaci od TÜV Rheinland lze vidět v levém horním rohu
 
Hisense, který patří mezi největší výrobce televizorů na světě, se rozhodl své zákazníky přesvědčit o tom, že s jejich osobními údaji nakládá podle přísných pravidel. Možná i proto, že se jedná o čínskou značku, které kvůli kauze okolo Huawei nebo Xiaomi nemají mezi zákazníky zrovna nejlepší reputaci ohledně ochrany soukromí. HiSense proto zažádal o certifikaci skupinu TÜV Rheinland, která potvrdila, že společnost chrání uživatelská data podle standardů ochrany soukromí, které jsou v souladu s platnými nařízeními – evropským GDPR a kalifornským CCPA.
 
Podle TÜV Rheinland samotné televizory, způsob přenosu dat i cloudové služby od HiSense splňují požadavky na ochranu osobních údajů. Certifikace se týká jak modelů s Android TV dostupných na americkém trhu, tak modelů na platformě VIDAA U4, které jsou nabízeny v Evropě. HiSense se tak stal vůbec prvním výrobcem televizorů, který obdržel certifikaci od TÜV Rheinland za ochranu soukromí.
„Hisense se zaměřuje na ochranu údajů uživatelů a dodržuje zásadu minimálního shromažďování údajů, aby byl omezen sběr dat. Kromě toho jmenuje Hisense referenty pro ochranu údajů, vytvoří tým pro ochranu údajů a formuluje postupy tvorby dat, aby chránil bezpečnost osobních údajů uživatelů. Hisense bude v budoucnu i nadále vytvářet dlouhodobé plány a spolupracovat s TÜV Rheinland v oblasti zpracování dat,“ prohlásila společnost v tiskové zprávě.
 


reklama
reklama