www.tvfreak.cz
>
>
>

Televize Hisense chrání soukromí uživatelů, potvrzuje certifikace TÜV Rheinland

Televize Hisense chrání soukromí uživatelů, potvrzuje certifikace TÜV Rheinland
, , aktualita
Hisense jako první značka televizorů obdržela certifikaci od organizace TÜV Rheinland, která potvrzuje bezpečné nakládání s osobními údaji uživatelů. Týká se to také modelů na platformě VIDAA.
K oblíbeným
reklama
Od doby, co nám televizory neumožňují sledovat pouze terestrické vysílání, ale staly se z nich vlastně další počítače v domácnosti připojené k internetu, mohou růst také obavy uživatelů kvůli ochraně soukromí. V minulosti se totiž objevily nejen případy, kdy byly televizory napadeny hackery a využity ke špehování, ale někdy zneužívali získaná data samotní výrobci – třeba Vizio bylo obviněno z toho, že sledovalo obsah přehrávaný na obrazovce a prodávalo získaná data třetím stranám.
 
 
Logo potvrzující certifikaci od TÜV Rheinland lze vidět v levém horním rohu
 
Hisense, který patří mezi největší výrobce televizorů na světě, se rozhodl své zákazníky přesvědčit o tom, že s jejich osobními údaji nakládá podle přísných pravidel. Možná i proto, že se jedná o čínskou značku, které kvůli kauze okolo Huawei nebo Xiaomi nemají mezi zákazníky zrovna nejlepší reputaci ohledně ochrany soukromí. HiSense proto zažádal o certifikaci skupinu TÜV Rheinland, která potvrdila, že společnost chrání uživatelská data podle standardů ochrany soukromí, které jsou v souladu s platnými nařízeními – evropským GDPR a kalifornským CCPA.
 
Podle TÜV Rheinland samotné televizory, způsob přenosu dat i cloudové služby od HiSense splňují požadavky na ochranu osobních údajů. Certifikace se týká jak modelů s Android TV dostupných na americkém trhu, tak modelů na platformě VIDAA U4, které jsou nabízeny v Evropě. HiSense se tak stal vůbec prvním výrobcem televizorů, který obdržel certifikaci od TÜV Rheinland za ochranu soukromí.
„Hisense se zaměřuje na ochranu údajů uživatelů a dodržuje zásadu minimálního shromažďování údajů, aby byl omezen sběr dat. Kromě toho jmenuje Hisense referenty pro ochranu údajů, vytvoří tým pro ochranu údajů a formuluje postupy tvorby dat, aby chránil bezpečnost osobních údajů uživatelů. Hisense bude v budoucnu i nadále vytvářet dlouhodobé plány a spolupracovat s TÜV Rheinland v oblasti zpracování dat,“ prohlásila společnost v tiskové zprávě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik