www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL spojuje síly s JOLED při výrobě tištěných OLED panelů pro televize

TCL spojuje síly s JOLED při výrobě tištěných OLED panelů pro televize
, , aktualita
OLED panely vyrobené pomocí tisku by se měly dostat také do televizorů. Postará se o to společný podnik japonských firem JOLED, který nově podpořilo čínské TCL. Prozatím není jasné, kdy se tato konkurence pro LG objeví na trhu.
K oblíbeným
reklama
Japonci zkoumají možnosti tištěných OLED panelů od roku 2015, kdy byl založen JOLED (Japan OLED) – společný podnik firem Sony, Panasonic a Japan Display. Při vývoji se zaměřují na malé až střední displeje, které jsou určeny např. pro mobilní telefony, počítačové monitory nebo infotainmenty v automobilech. Na konci roku 2018 sice společnost ukázala i OLED TV vyrobenou prostřednictvím této technologie, ale jednalo se pouze o prototyp. Nyní JOLED přehodnocuje plány, a to i díky investici z Číny ve výši 20 milionů jenů. Stojí za ní výrobce panelů CSOT (China Star Optoelectronics Technology), dceřiný podnik TCL. Na oplátku získá 10,76% podíl ve společnosti JOLED.
 
 
JOLED nabídne svou technologii výroby OLED panelů prostřednictvím tisku. Materiál je nanášen na substrát podobným způsobem, jako při použití domácí inkoustové tiskárny. Výsledkem by měl být panel s lepším barevným podáním, neboť používá matici RGB. Naproti tomu LG využívá navíc bílé pixely (WRGB), které sice umožňují zvýšit jas, ale zároveň omezují objem barev při vysokém jasu. Možná ještě důležitější výhodou panelů od JOLED jsou nižší výrobní náklady, které by se mohly projevit v příznivější ceně televizoru. S pomocí CSOT (TCL) bude technologie aplikována pro OLED TV, ale prozatím nebylo určeno, kdy by se mohly na trhu objevit první modely.
Již zmiňovaný prototyp z konce roku 2018 (viz obrázek) používat 55palcový panel se 4K rozlišením, 120Hz frekvencí a 100% pokrytím barevného prostoru DCI-P3. Společnost také od roku 2017 vyrábí tištěné OLED displeje o úhlopříčkách 21,6 a 32 palců, které jsou využívány ve zdravotnických přístrojích. Celých 100 % panelů pro OLED TV dodává tuto chvíli divize LG Display, která se o svou dominantní pozici ještě minimálně pár let nemusí bát. TCL se podobně jako většina dalších firem nerozhodlo vsadit vše na jednu kartu, ale podílí se na paralelním vývoji několika technologií včetně miniLED a H-QLED, hybridem mezi OLED a QLED.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář