Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Studie tvrdí, že Disney+ nepřekoná Netflix dřív než v roce 2026

28.5.2022, Milan Šurkala, aktualita
Studie tvrdí, že Disney+ nepřekoná Netflix dřív než v roce 2026
Netflix se sice na trhu se streamovacími službami zdá být prozatím neochvějnou jedničkou, nicméně tomu tak nemusí být napořád. Mnozí předpokládají, že by ho mohlo překonat Disney+. Jeden z posledních průzkumů to vidí na rok 2026. Nejdřív.
Na trhu streamovacích služeb to začíná trochu vřít. Netflix je dlouholetou jedničkou s obrovským náskokem, nicméně poslední vývoj ukazuje, že by se měl začít strachovat o svou pozici. Zatímco v posledním čtvrtletí ztratil 200 tisíc sledujících, konkurenční Disney+ jich získalo téměř 8 milionů. Netflix sice stále vede v poměru 221,6 ku 137,7 milionům, nicméně s plánovanou expanzí Disney Plus na další trhy je docela pravděpodobné, že Netflix dožene. Otázkou je, kdy se tak stane.
 
Disney+ logo
 
Podle britské firmy Omdia by se tak mohlo stát nejdříve v roce 2026, spíše ještě později (zatímco jiné firmy to vidí už na rok 2024). Analytici ve společnosti Omdia totiž předpokládají, že v roce 2026 bude mít Netflix okolo 260 milionů předplatitelů, zatímco Disney+ by mělo být někde okolo 240 milionů. Tou dobou by podle odhadů mělo mít HBO Max i Amazon Prime Video okolo 150 milionů předplatitelů a za nimi by se pak ještě měl pohybovat Peacock a Paramount Plus.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.