Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix ztratil 200 tisíc předplatitelů, příčinou je i stažení se z Ruska

20.4.2022, Milan Šurkala, aktualita
Netflix ztratil 200 tisíc předplatitelů, příčinou je i stažení se z Ruska

Streamovací služba Netflix zveřejnila výsledky svého hospodaření a nebylo to příliš pozitivní. Po velmi dlouhé době ztratila předplatitele a očekává další, o dost výraznější pokles v blízké budoucnosti. 

Netflixu se v poslední době přestává dařit. Zatímco koronavirová krize mu hrála hodně do karet, ta už končí a objevuje se mnoho nové konkurence. Ta také přichází s levnějšími alternativami placenými reklamami a Netflix na svých klíčových trzích spíše zdražoval. Není tedy až tak překvapivé, že v poslední zprávě o finančních výsledcích poprvé po 10 letech vykázal pokles v počtu uživatelů. Naposledy se něco takového stalo koncem roku 2011. Nyní má 221,6 milionu předplatitelů a důvodem poklesu je i ruskoukrajinská krize. Kvůli stažení se z Ruska Netflix přišel o 700 tisíc uživatelů, takže jinak by byl půl milionu v plusu.
 
 
Nicméně i to by bylo zlé, neboť se očekával nárůst o 2,5 milionu. Služba dále předpokládá, že to u tohoto poklesu neskončí a ztratí další 2 miliony (např. tím, že chce jít tvrdě proti sdílení hesel mezi přáteli, přičemž má jít až o 100 milionů lidí, z toho cca 30 milionů je v USA a Kanadě). Finančně to není úplně špatné, příjmy meziročně vzrostly o 10 % na 7,87 mld. USD, nicméně i to je méně než předpoklad analytiků (7,93 mld. USD). Firma je se zhruba 1,6 mld. USD nadále zisková, ale i zde je negativní prvek, jde o 6% pokles. Není divu, že v after-marketu klesla cena akcií o téměř 26 %. 
 
Zdroj: bbc.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama