Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Disney+ stahuje náskok Netflixu, počet předplatitelů se blíží 138 milionům

15.5.2022, Milan Šurkala, aktualita
Disney+ stahuje náskok Netflixu, počet předplatitelů se blíží 138 milionům
Streamovací službě Disney+ se docela daří. Chystá velký útok na Evropu a i bez toho jí slušně roste uživatelská základna. Ta se dostala téměř na 138 milionů lidí a s dalšími kanály spadající pod Disney se dostala už přes 200 milionů.
Disney+ je jednou z mnoha streamovacích služeb, které se uchází o přízeň sledujících a je jednou z mála, která má v dohledné době šanci přiblížit se stávající jedničce, Netflixu. Ten poprvé po 10 letech ztratil sledující, zatímco Disney+ stále rostlo. Navíc se tak stalo ještě před masivním vstupem na evropský trh, který je plánován na červen. Během posledního čtvrtletí (z Q4/21 na Q1/22) se tak ke službě přihlásilo 7,9 milionu nových uživatelů, což znamená 87,6 milionů lidí pro Disney+ a 50,1 milionů pro Disney+ Hotstar, celkově tedy 137,7 milionu lidí.
 
Disney+ logo
 
Na Netflix, který má 221,6 milionu, zbývá ujít ještě velký kus cesty, ale s příchodem do Evropy by to nemuselo trvat až tak dlouho. Pokud Disney připočítá ještě služby jako Hulu a ESPN Plus, je už na 205 milionech, což je nárůst o 8,6 milionů proti číslu z minulého čtvrtletí. Zvýšily se také příjmy na uživatele z 6,01 na 6,32 USD, nicméně čistý zisk společnosti klesl z 912 na 470 mil. USD ve srovnání se stejným čtvrtletím minulého roku (proti Q1/21), přestože byly otevřeny zábavní parky po koronavirové pandemii. Disney to zdůvodňuje např. zvýšenými náklady na produkci vlastního obsahu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.