www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé

Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
, , aktualita
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
K oblíbeným
reklama
Televizory s 8K rozlišením jsou sice na trhu již pár let, ale mezi zákazníky o ně příliš zájem není. Navíc nic nenasvědčuje tomu, že by rok 2020 měl být v tomto ohledu přelomový. K malému posunu by přece jen mohlo dojít, neboť cena pomalu, ale jistě klesá. patrné je to v případě Sony, které své první 8K TV uvedlo na trh v sérii ZG9 z roku 2019. Menší model vstoupil na trh s cenovkou necelých půl milionu, větší potom zpočátku stál přes dva miliony korun. pro letošek si japonský výrobce přichystal 8K TV i v cenově dostupnější sérii ZH8. Před pár týdny se objevily americké ceny a nyní konečně víme, kolik budou nové televizory stát v Evropě.
 
 
Televize Sony ZH8 existují v úhlopříčkách 75 a 85 palců, v obou případech vybavené LCD panelem s podsvícením Full Array LED. O zpracování obrazu se stará procesor X1 Ultimate (dvakrát rychlejší než X1 Extreme), který umí prostřednictvím enginu 8K X-Reality Pro zvýšit kvalitu obrazu ze 4K nebo 2K na úroveň blížící se 8K. Obraz je navíc podle výrobce optimalizován na úrovni textur. Díky světelnému snímači navíc zvládne televizor upravit jas v závislosti na okolním prostředí a nechybí samozřejmě ani podpora HDR. Z hlediska zvuku je zajímavé použití reproduktorů integrovaných do tenkého rámu televizoru. Tato technologie, kterou Sony označuje jako Acoustic Multi-Audio, umožňuje vytvořit efekt zvzku vycházející přímo z určité části scény.
 
 
Při připojení systému domácího kina lze televizor využít jako centrální reproduktor a nechybí samozřejmě ani podpora formátu prostorového zvuku Dolby Atmos. Stejně jako u 4K TV se také série ZH8 spoléhá na operační systém Android TV s možností hlasového ovládání přes Google Assistant. Konektor HDMI 2.1 se chlubí plnou propustností umožňující přenos 4K videa se 120 fps, případně 8K se 60 fps. K dispozici je také kompatibilita s eARC, ale chybí funkce VRR a ALLM. Jedinou řadou televizorů od Sony s plnou podporou HDMI 2.1 tedy zůstává XH90 4K LCD TV. Prozatím nemáme k dispozici informace o ceně a dostupnosti nových 8K TV na českém trhu, ale jako vodítko nám poslouží údaje od německého zastoupení. U našich západních sousedů se série ZH8 začne prodávat již 1. června. Ceny budou následující:
 
Model Evropská cena Česká cena (přepočet)
KD-75ZH8 6 999 eur 192 000 Kč
KD-85ZH8 9 999 eur 273 000 Kč
 
Zdroj: Sony.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik