www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé

Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
, , aktualita
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
K oblíbeným
reklama
Televizory s 8K rozlišením jsou sice na trhu již pár let, ale mezi zákazníky o ně příliš zájem není. Navíc nic nenasvědčuje tomu, že by rok 2020 měl být v tomto ohledu přelomový. K malému posunu by přece jen mohlo dojít, neboť cena pomalu, ale jistě klesá. patrné je to v případě Sony, které své první 8K TV uvedlo na trh v sérii ZG9 z roku 2019. Menší model vstoupil na trh s cenovkou necelých půl milionu, větší potom zpočátku stál přes dva miliony korun. pro letošek si japonský výrobce přichystal 8K TV i v cenově dostupnější sérii ZH8. Před pár týdny se objevily americké ceny a nyní konečně víme, kolik budou nové televizory stát v Evropě.
 
 
Televize Sony ZH8 existují v úhlopříčkách 75 a 85 palců, v obou případech vybavené LCD panelem s podsvícením Full Array LED. O zpracování obrazu se stará procesor X1 Ultimate (dvakrát rychlejší než X1 Extreme), který umí prostřednictvím enginu 8K X-Reality Pro zvýšit kvalitu obrazu ze 4K nebo 2K na úroveň blížící se 8K. Obraz je navíc podle výrobce optimalizován na úrovni textur. Díky světelnému snímači navíc zvládne televizor upravit jas v závislosti na okolním prostředí a nechybí samozřejmě ani podpora HDR. Z hlediska zvuku je zajímavé použití reproduktorů integrovaných do tenkého rámu televizoru. Tato technologie, kterou Sony označuje jako Acoustic Multi-Audio, umožňuje vytvořit efekt zvzku vycházející přímo z určité části scény.
 
 
Při připojení systému domácího kina lze televizor využít jako centrální reproduktor a nechybí samozřejmě ani podpora formátu prostorového zvuku Dolby Atmos. Stejně jako u 4K TV se také série ZH8 spoléhá na operační systém Android TV s možností hlasového ovládání přes Google Assistant. Konektor HDMI 2.1 se chlubí plnou propustností umožňující přenos 4K videa se 120 fps, případně 8K se 60 fps. K dispozici je také kompatibilita s eARC, ale chybí funkce VRR a ALLM. Jedinou řadou televizorů od Sony s plnou podporou HDMI 2.1 tedy zůstává XH90 4K LCD TV. Prozatím nemáme k dispozici informace o ceně a dostupnosti nových 8K TV na českém trhu, ale jako vodítko nám poslouží údaje od německého zastoupení. U našich západních sousedů se série ZH8 začne prodávat již 1. června. Ceny budou následující:
 
Model Evropská cena Česká cena (přepočet)
KD-75ZH8 6 999 eur 192 000 Kč
KD-85ZH8 9 999 eur 273 000 Kč
 
Zdroj: Sony.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik