www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Kolik budou stát 8K TV od Sony? Odpoví americký ceník

Kolik budou stát 8K TV od Sony? Odpoví americký ceník
, , aktualita
Sony zveřejnilo ceny, za které bude prodávat nové televizory Z9G s rozlišením 8K. Zatímco menší model se pohybuje ještě v řádech sta tisíc korun, na větší už budete potřebovat více než milion. Na americkém trhu bude prodej odstartován v červnu.
K oblíbeným
reklama
Tento týden jsme se dozvěděli české ceny Sony AG8 OLED TV. Pokud vám připadají příliš vysoké, tak se pořádně držte. Japonský výrobce totiž zveřejnil, kolik bude stát vrchol jeho letošní nabídky, za který můžeme považovat modely Sony Z9G (ZG9) s rozlišením 8K. Zatímco cena a dostupnost v Evropě zatím zůstává zahalena tajemstvím, v USA už tamní zastoupení značky vyložilo karty na stůl. Televizory se začnou prodávat v červnu 2019 a jejich cena bude startovat na 12 999 dolarech, v přepočtu 300 000 Kč bez DPH. Za tuto sumu zákazník pochopitelně získá menší model s úhlopříčkou 85" (skoro 2,2 m). Pokud by chtěl obří model o velikosti 98" (2,5 m), musel by zaplatit ještě mnohonásobně větší částku. S cenou 69 999 dolarů, tedy přes 1,6 milionu korun bez DPH, se dokonce jedná o jeden z nejdražších televizorů běžně dostupných na trhu.
 
 
Sony Z9G Master Series je první 8K TV v nabídce tohoto výrobce. Využívá obrazový procesor X1 Ultimate a technologii Backlight Master Drive, která inteligentně stmívá podsvícení části LCD obrazovky. Vzhledem k nedostatku obsahu v 8K rozlišení přijde vhod engine 8K X-Reality Pro dopočítávající chybějící pixely za účelem upscalingu videa. Čtveřice reproduktorů a jejich umístění bylo navrženo tak, aby vytvářely dojem, že zvuk přichází přímo z obrazovky, i když tomu tak (na rozdíl od Sony OLED TV) ve skutečnosti není. Nechybí podpora Dolby Vision, Dolby Atmos, režim obrazu kalibrovaný Netflixem, certifikace IMAX Enhanced nebo konektor HDMI 2.1. Budoucí aktualizace přidá podporu Airplay 2 a HomeKit od Applu, samozřejmostí je potom platforma Android TV, kterou Sony používá ve všech svých high-endových televizorech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik