www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Kolik budou stát 8K TV od Sony? Odpoví americký ceník

Kolik budou stát 8K TV od Sony? Odpoví americký ceník
, , aktualita
Sony zveřejnilo ceny, za které bude prodávat nové televizory Z9G s rozlišením 8K. Zatímco menší model se pohybuje ještě v řádech sta tisíc korun, na větší už budete potřebovat více než milion. Na americkém trhu bude prodej odstartován v červnu.
K oblíbeným
reklama
Tento týden jsme se dozvěděli české ceny Sony AG8 OLED TV. Pokud vám připadají příliš vysoké, tak se pořádně držte. Japonský výrobce totiž zveřejnil, kolik bude stát vrchol jeho letošní nabídky, za který můžeme považovat modely Sony Z9G (ZG9) s rozlišením 8K. Zatímco cena a dostupnost v Evropě zatím zůstává zahalena tajemstvím, v USA už tamní zastoupení značky vyložilo karty na stůl. Televizory se začnou prodávat v červnu 2019 a jejich cena bude startovat na 12 999 dolarech, v přepočtu 300 000 Kč bez DPH. Za tuto sumu zákazník pochopitelně získá menší model s úhlopříčkou 85" (skoro 2,2 m). Pokud by chtěl obří model o velikosti 98" (2,5 m), musel by zaplatit ještě mnohonásobně větší částku. S cenou 69 999 dolarů, tedy přes 1,6 milionu korun bez DPH, se dokonce jedná o jeden z nejdražších televizorů běžně dostupných na trhu.
 
 
Sony Z9G Master Series je první 8K TV v nabídce tohoto výrobce. Využívá obrazový procesor X1 Ultimate a technologii Backlight Master Drive, která inteligentně stmívá podsvícení části LCD obrazovky. Vzhledem k nedostatku obsahu v 8K rozlišení přijde vhod engine 8K X-Reality Pro dopočítávající chybějící pixely za účelem upscalingu videa. Čtveřice reproduktorů a jejich umístění bylo navrženo tak, aby vytvářely dojem, že zvuk přichází přímo z obrazovky, i když tomu tak (na rozdíl od Sony OLED TV) ve skutečnosti není. Nechybí podpora Dolby Vision, Dolby Atmos, režim obrazu kalibrovaný Netflixem, certifikace IMAX Enhanced nebo konektor HDMI 2.1. Budoucí aktualizace přidá podporu Airplay 2 a HomeKit od Applu, samozřejmostí je potom platforma Android TV, kterou Sony používá ve všech svých high-endových televizorech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik