Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skyworth S81 Pro: čínská OLED TV i pro náročnější zákazníky

25.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský výrobce Skyworth rozšířil svou nabídku OLED TV o další model, který nejspíš opět nabídne jen na domácím trhu. Nabízí povědomou technologii Crystal Sound OLED, která využívá displej jako reproduktory, i několik dalších vychytávek.
Ačkoliv jste o společnosti Skyworth možná nikdy neslyšeli, s jejími produkty jste nejspíš přišli do styku. Patří mezi pět největších výrobců set-top boxů na světě a deset největších výrobců televizorů. Působí hlavně na domácím trhu a v Evropě své produkty nabízí pod jinými značky – především Strong nebo Metz. Tento týden Skyworth s velkou slávou oznámil novou sérii OLED TV. Přesto, že byly televizory odhaleny globálně (dokonce vyšla tisková zpráva v českém překladu), určeny jsou v tuto chvíli pouze pro čínské zákazníky. Přesto stojí za pozornost, neboť čínská konkurence sílí a brzy by se některé modely mohly dostat do Evropy. Připomeňme, že své OLED TV mají v nabídce i další tamní značky včetně Xiaomi.
 
 
Kromě extrémně tenkých rámečků nelze přehlédnout ani vysouvací kameru
 
Skyworth S81 Pro přichází v úhlopříčkách 55 a 65 palců, rozlišení se v obou případech zastavilo na 4K. Panel s obnovovací frekvencí 120 Hz údajně nabídne kvalitu srovnatelnou s 240 Hz, a to prostřednictvím technologie Crystal Motion OLED (CMO) k provádění interpolace snímků. K dispozici je také variabilní obnovovací frekvence (VRR) vypůjčená z HDMI 2.1, i když plnou podporu tohoto standardu raději nečekejte. V každém případě tyto vlastnosti potěší hlavně majitele herních konzolí. Pochopitelně nesmí chybět celá plejáda technologií pro vylepšení obrazu. 4K AI Image Processing Engine zvládne rozpoznávat obličeje i scény, proto zlepší kvalitu sledovaného obsahu v reálném čase. 3D LUT Original Film Colors zase automaticky kalibruje barvy, proto se televize chlubí věrností barev Delta E 0,98.
 
Skyworth implementoval také technologii Crystal Sound OLED (CSO), kterou můžeme znát z televizorů LG, ale obdobný systém využívá ve svých OLED TV také Sony. K ozvučení nevyužívá samostatné reproduktory, ale obrazovku, proto zvuk vychází přímo ze scény. K tomu se navíc přidává Dolby Atmos. O připojení k internetu se stará rychlý standard Wi-Fi 6 a aplikace lze instalovat díky proprietární platformě Swaiot OS. Ještě jedno podstatné upozornění na závěr. Ačkoliv Skyworth před pár lety uváděl, že chce zahájit masovou výrobu vlastních OLED panelů, v současné době odebírá obrazovky od LG Display. Série S81 Pro stojí na domácím trhu – dle zvolené úhlopříčky – 12 999 nebo 19 999 čínských juanů. V přepočtu to vychází na 42 tisíc, respektive 64 tisíc korun bez DPH.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva