www.tvfreak.cz
>
>
>

Skyworth S81 Pro: čínská OLED TV i pro náročnější zákazníky

Skyworth S81 Pro: čínská OLED TV i pro náročnější zákazníky
, , aktualita
Čínský výrobce Skyworth rozšířil svou nabídku OLED TV o další model, který nejspíš opět nabídne jen na domácím trhu. Nabízí povědomou technologii Crystal Sound OLED, která využívá displej jako reproduktory, i několik dalších vychytávek.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv jste o společnosti Skyworth možná nikdy neslyšeli, s jejími produkty jste nejspíš přišli do styku. Patří mezi pět největších výrobců set-top boxů na světě a deset největších výrobců televizorů. Působí hlavně na domácím trhu a v Evropě své produkty nabízí pod jinými značky – především Strong nebo Metz. Tento týden Skyworth s velkou slávou oznámil novou sérii OLED TV. Přesto, že byly televizory odhaleny globálně (dokonce vyšla tisková zpráva v českém překladu), určeny jsou v tuto chvíli pouze pro čínské zákazníky. Přesto stojí za pozornost, neboť čínská konkurence sílí a brzy by se některé modely mohly dostat do Evropy. Připomeňme, že své OLED TV mají v nabídce i další tamní značky včetně Xiaomi.
 
 
Kromě extrémně tenkých rámečků nelze přehlédnout ani vysouvací kameru
 
Skyworth S81 Pro přichází v úhlopříčkách 55 a 65 palců, rozlišení se v obou případech zastavilo na 4K. Panel s obnovovací frekvencí 120 Hz údajně nabídne kvalitu srovnatelnou s 240 Hz, a to prostřednictvím technologie Crystal Motion OLED (CMO) k provádění interpolace snímků. K dispozici je také variabilní obnovovací frekvence (VRR) vypůjčená z HDMI 2.1, i když plnou podporu tohoto standardu raději nečekejte. V každém případě tyto vlastnosti potěší hlavně majitele herních konzolí. Pochopitelně nesmí chybět celá plejáda technologií pro vylepšení obrazu. 4K AI Image Processing Engine zvládne rozpoznávat obličeje i scény, proto zlepší kvalitu sledovaného obsahu v reálném čase. 3D LUT Original Film Colors zase automaticky kalibruje barvy, proto se televize chlubí věrností barev Delta E 0,98.
 
Skyworth implementoval také technologii Crystal Sound OLED (CSO), kterou můžeme znát z televizorů LG, ale obdobný systém využívá ve svých OLED TV také Sony. K ozvučení nevyužívá samostatné reproduktory, ale obrazovku, proto zvuk vychází přímo ze scény. K tomu se navíc přidává Dolby Atmos. O připojení k internetu se stará rychlý standard Wi-Fi 6 a aplikace lze instalovat díky proprietární platformě Swaiot OS. Ještě jedno podstatné upozornění na závěr. Ačkoliv Skyworth před pár lety uváděl, že chce zahájit masovou výrobu vlastních OLED panelů, v současné době odebírá obrazovky od LG Display. Série S81 Pro stojí na domácím trhu – dle zvolené úhlopříčky – 12 999 nebo 19 999 čínských juanů. V přepočtu to vychází na 42 tisíc, respektive 64 tisíc korun bez DPH.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej
Streaming videa je na vzestupu a také The Walt Disney Company vidí v tomto segmentu obrovský potenciál. V rámci reorganizace se chce filmové studio zaměřit primárně na své platformy pro streamování videa.
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p
Panasonic skutečně uvedl novou Micro Four Thirds kameru, která míří do profesionální sféry. Má 10,2MPx snímač schopný natáčení 4K60p videa, nechybí ani pokročilé chlazení a spousta různých vstupů i výstupů.
13.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem
Divize Samsung Display potvrdila, že v roce 2021 začne s masovou výrobou panelů QD-OLED. Proti dřívějšímu plánu se tedy nic nezměnilo. Stále platí, že v televizích od Samsung Electronics se s touto technologií zatím nepočítá.
11.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik