www.tvfreak.cz
>
>
>

Skyworth S81 Pro: čínská OLED TV i pro náročnější zákazníky

Skyworth S81 Pro: čínská OLED TV i pro náročnější zákazníky
, , aktualita
Čínský výrobce Skyworth rozšířil svou nabídku OLED TV o další model, který nejspíš opět nabídne jen na domácím trhu. Nabízí povědomou technologii Crystal Sound OLED, která využívá displej jako reproduktory, i několik dalších vychytávek.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv jste o společnosti Skyworth možná nikdy neslyšeli, s jejími produkty jste nejspíš přišli do styku. Patří mezi pět největších výrobců set-top boxů na světě a deset největších výrobců televizorů. Působí hlavně na domácím trhu a v Evropě své produkty nabízí pod jinými značky – především Strong nebo Metz. Tento týden Skyworth s velkou slávou oznámil novou sérii OLED TV. Přesto, že byly televizory odhaleny globálně (dokonce vyšla tisková zpráva v českém překladu), určeny jsou v tuto chvíli pouze pro čínské zákazníky. Přesto stojí za pozornost, neboť čínská konkurence sílí a brzy by se některé modely mohly dostat do Evropy. Připomeňme, že své OLED TV mají v nabídce i další tamní značky včetně Xiaomi.
 
 
Kromě extrémně tenkých rámečků nelze přehlédnout ani vysouvací kameru
 
Skyworth S81 Pro přichází v úhlopříčkách 55 a 65 palců, rozlišení se v obou případech zastavilo na 4K. Panel s obnovovací frekvencí 120 Hz údajně nabídne kvalitu srovnatelnou s 240 Hz, a to prostřednictvím technologie Crystal Motion OLED (CMO) k provádění interpolace snímků. K dispozici je také variabilní obnovovací frekvence (VRR) vypůjčená z HDMI 2.1, i když plnou podporu tohoto standardu raději nečekejte. V každém případě tyto vlastnosti potěší hlavně majitele herních konzolí. Pochopitelně nesmí chybět celá plejáda technologií pro vylepšení obrazu. 4K AI Image Processing Engine zvládne rozpoznávat obličeje i scény, proto zlepší kvalitu sledovaného obsahu v reálném čase. 3D LUT Original Film Colors zase automaticky kalibruje barvy, proto se televize chlubí věrností barev Delta E 0,98.
 
Skyworth implementoval také technologii Crystal Sound OLED (CSO), kterou můžeme znát z televizorů LG, ale obdobný systém využívá ve svých OLED TV také Sony. K ozvučení nevyužívá samostatné reproduktory, ale obrazovku, proto zvuk vychází přímo ze scény. K tomu se navíc přidává Dolby Atmos. O připojení k internetu se stará rychlý standard Wi-Fi 6 a aplikace lze instalovat díky proprietární platformě Swaiot OS. Ještě jedno podstatné upozornění na závěr. Ačkoliv Skyworth před pár lety uváděl, že chce zahájit masovou výrobu vlastních OLED panelů, v současné době odebírá obrazovky od LG Display. Série S81 Pro stojí na domácím trhu – dle zvolené úhlopříčky – 12 999 nebo 19 999 čínských juanů. V přepočtu to vychází na 42 tisíc, respektive 64 tisíc korun bez DPH.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik