www.tvfreak.cz
>
>
>

Skyworth S81 Pro: čínská OLED TV i pro náročnější zákazníky

Skyworth S81 Pro: čínská OLED TV i pro náročnější zákazníky
, , aktualita
Čínský výrobce Skyworth rozšířil svou nabídku OLED TV o další model, který nejspíš opět nabídne jen na domácím trhu. Nabízí povědomou technologii Crystal Sound OLED, která využívá displej jako reproduktory, i několik dalších vychytávek.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv jste o společnosti Skyworth možná nikdy neslyšeli, s jejími produkty jste nejspíš přišli do styku. Patří mezi pět největších výrobců set-top boxů na světě a deset největších výrobců televizorů. Působí hlavně na domácím trhu a v Evropě své produkty nabízí pod jinými značky – především Strong nebo Metz. Tento týden Skyworth s velkou slávou oznámil novou sérii OLED TV. Přesto, že byly televizory odhaleny globálně (dokonce vyšla tisková zpráva v českém překladu), určeny jsou v tuto chvíli pouze pro čínské zákazníky. Přesto stojí za pozornost, neboť čínská konkurence sílí a brzy by se některé modely mohly dostat do Evropy. Připomeňme, že své OLED TV mají v nabídce i další tamní značky včetně Xiaomi.
 
 
Kromě extrémně tenkých rámečků nelze přehlédnout ani vysouvací kameru
 
Skyworth S81 Pro přichází v úhlopříčkách 55 a 65 palců, rozlišení se v obou případech zastavilo na 4K. Panel s obnovovací frekvencí 120 Hz údajně nabídne kvalitu srovnatelnou s 240 Hz, a to prostřednictvím technologie Crystal Motion OLED (CMO) k provádění interpolace snímků. K dispozici je také variabilní obnovovací frekvence (VRR) vypůjčená z HDMI 2.1, i když plnou podporu tohoto standardu raději nečekejte. V každém případě tyto vlastnosti potěší hlavně majitele herních konzolí. Pochopitelně nesmí chybět celá plejáda technologií pro vylepšení obrazu. 4K AI Image Processing Engine zvládne rozpoznávat obličeje i scény, proto zlepší kvalitu sledovaného obsahu v reálném čase. 3D LUT Original Film Colors zase automaticky kalibruje barvy, proto se televize chlubí věrností barev Delta E 0,98.
 
Skyworth implementoval také technologii Crystal Sound OLED (CSO), kterou můžeme znát z televizorů LG, ale obdobný systém využívá ve svých OLED TV také Sony. K ozvučení nevyužívá samostatné reproduktory, ale obrazovku, proto zvuk vychází přímo ze scény. K tomu se navíc přidává Dolby Atmos. O připojení k internetu se stará rychlý standard Wi-Fi 6 a aplikace lze instalovat díky proprietární platformě Swaiot OS. Ještě jedno podstatné upozornění na závěr. Ačkoliv Skyworth před pár lety uváděl, že chce zahájit masovou výrobu vlastních OLED panelů, v současné době odebírá obrazovky od LG Display. Série S81 Pro stojí na domácím trhu – dle zvolené úhlopříčky – 12 999 nebo 19 999 čínských juanů. V přepočtu to vychází na 42 tisíc, respektive 64 tisíc korun bez DPH.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen na Netflixu přinese animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase přinese očekávaný komediální film Moxie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik