www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu

Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
, , aktualita
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
K oblíbeným
reklama
Původně britská značka Strong, která od roku 2013 patří pod čínskou skupinu Skyworth (podobně jako Metz), se do povědomí zákazníků dostala především svými cenově dostupnými set-top boxy pro DVB-T2. V portfoliu této značky ovšem najdeme mnohem více produktů včetně televizorů, které rovněž cílí na uživatele hledající nízkou cenu. Nejnovějším přírůstkem v nabídce LCD TV se stala řada C602, která v tuto chvíli obsahuje pouze jediný model s úhlopříčkou 50 palců neboli 126 cm. V českých obchodech jej naleznete pod označením Strong SRT50UC6203 a atraktivní cenou okolo 9 600 Kč s DPH. Jedná se přitom o docela zajímavou alternativu pro zákazníky, kteří si při výběru nové televize stanovili cenový strop deset tisíc korun.
 
 
Strong 50UC6203 využívá panel s LED podsvícením (konkrétní verzi výrobce nezmiňuje) a rozlišením 3840 x 2160 pixelů neboli 4K Ultra HD. K dalším vlastnostem obrazovky patří obnovovací frekvence 50 Hz, maximální jas 250 nitů, kontrastní poměr 5000:1 nebo pozorovacími úhly 178 stupňů (horizontálně i vertikálně). Výrobce uvádí také údaj Image Quality Ratio 1000 značící kvalitu obrazu, ale ten dává smysl pouze při porovnávání více modelů od stejné značky. Na rozdíl od konkurence chybí zmínka o různých technologií vylepšujících kvalitu obrazu, ale to nemusí být nutně na škodu. Značně omezena je také podpora v oblasti vysokého dynamického rozsahu, která zahrnuje pouze formát HDR10.
 
Ve výbavě nalezneme také stereo reproduktory s výkonem 2 x 8 W, tuner DVB-T2/C/S2, slot CI pro příjem placených kanálů nebo další běžné funkce, jako je programový průvodce, teletext nebo rodičovský zámek. Připraven je také linuxový operační systém, který nabízí přístup k aplikacím včetně internetového prohlížeče, Netflixu, YouTube a AccuWeather. Specifikace se nezmiňují o hybridním vysílání (HbbTV). Připojení k internetu zajišťuje Wi-Fi, mezi další možnosti konektivity patří trojice HDMI (jedno s ARC), USB 2.0 nebo portu Ethernet. Po stránce designu se televizor vyznačuje kovovými nožičkami (využít lze i montáž na stěnu pomocí držáku 400 x 200) a tenkými rámečky okolo obrazovky.
 
Zdroj: Strong.tv


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik