Samsung přidá svým UHD Blu-ray přehrávačům HDR10+

Samsung přidá svým UHD Blu-ray přehrávačům HDR10+
, , aktualita
Samsung potvrdil, že pro své UHD Blu-ray přehrávače z roku 2017 chystá aktualizaci přidávající podporu HDR10+, svého vlastního formátu vysokého dynamického rozsahu konkurujícího Dolby Vision.
reklama
V souvislosti s HDR10+ se hovoří především o televizorech, ale dostane se také na některé Ultra HD Blu-ray přehrávače. Samsung oznámil, že podporu tohoto formátu vysokého dynamického rozsahu přinese na své modely UBD-M9500, UBD-M8500 a UBD-M7500. Aktualizace naučí přehrávače číst disky s HDR10+ a přenášet obraz na televizory. Chybějící HDMI 2.1 nevadí, technologie totiž funguje prostřednictvím HDMI 2.0b. Informaci jsme se dozvěděli na nedávném veletrhu CES 2018 v Las Vegas, prozatím jsme se však nedozvěděli, kdy můžeme update očekávat.
 
Samsung UHD-M9500, loňský „prohnutý“ Ultra HD Blu-ray přehrávač
 
Jihokorejský výrobce prozatím nemusí příliš spěchat, prozatím totiž na trhu nejsou žádné Blu-ray disky využívající HDR10+. Dvě významná holywoodská studia, 20th Century Fox a Warner Bros, však už přislíbila podporu nového standardu. První obsah v HDR10+ už je dostupný online, a to v rámci streamovací služby Amazon Video. Připomeňme, že členem aliance HDR10+ je kromě výše zmíněných také Panasonic, který už dokonce představil první UHD Blu-ray přehrávač světa s HDR10+, který navíc nabídne podporu konkurenčního formátu Dolby Vision rovněž využívající dynamická metadata, takže parametry obrazu jsou vylepšovány pro konkrétní scény.
 
Redaktor webu FlatpanelsHD měl možnost na vlastní oči spatřit UHD Blu-ray přehrávače od Samsungu s beta verzí nového softwaru, který již obsahuje podporu HDR10+. Toto nefinální sestavení se však vyznačovalo chybou spočívající ve viditelném bliknutí obrazu při změně scény, což by bylo při sledování filmu velmi nepříjemné. Jihokorejský výrobce už o problému, který by měl být způsoben prodlevou mezi změnou scény a aktivací vysokého dynamického rozsahu, údajně ví a pracuje na jeho odstranění.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Prodeje OLED TV se během roku více než zdvojnásobily Prodeje OLED TV se během roku více než zdvojnásobily
V první polovině letošního roku prodala společnost LG Display více než dvojnásobek televizních OLED panelů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Chystá proto také výrazné zvýšení výrobní kapacity.
19.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik
HbbTV využívají už 2 miliony diváků, nejčastěji na televizích LG HbbTV využívají už 2 miliony diváků, nejčastěji na televizích LG
Technologie HbbTV se zabydluje v českých domácnostech, jak dokazuje nový průzkum. „Červené tlačítko“ využívají až dva miliony diváků, nejčastěji jsou to přitom lidé z Prahy a majitelé televizí LG.
19.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Loewe Bild 3 přichází v 65" OLED variantě Loewe Bild 3 přichází v 65" OLED variantě
Loewe přidalo do řady Bild 3 největší model, který je zároveň nejlevnější 65" OLED TV v nabídce této značky. Bild 3.65 nabízí kvalitní obraz ve 4K HDR, luxusní design s několika možnostmi instalace i integrovaný soundbar.
19.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik
EISA Awards 2018-2019 ocenily nejlepší TV, domácí kino i audio EISA Awards 2018-2019 ocenily nejlepší TV, domácí kino i audio
Prestižní evropské ocenění EISA si letos odnesly televizory značek Philips, LG nebo Samsung. Vyhlášen byly také nejlepší Blu-ray přehrávač, projektor, kamera nebo domácí audio technika. Podívejte se na kompletní výsledky.
16.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Philips představil levnější televizory pro rok 2018 Philips představil levnější televizory pro rok 2018
Na českém trhu se už nějaký čas prodávají cenově dostupné televizory Philips z řad 6000 a 5000. Nalezneme mezi nimi modely se 4K i Full HD rozlišením. Hlavní novinkou je uživatelské rozhraní Saphi.
16.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik