Samsung přidá svým UHD Blu-ray přehrávačům HDR10+

Samsung přidá svým UHD Blu-ray přehrávačům HDR10+
, , aktualita
Samsung potvrdil, že pro své UHD Blu-ray přehrávače z roku 2017 chystá aktualizaci přidávající podporu HDR10+, svého vlastního formátu vysokého dynamického rozsahu konkurujícího Dolby Vision.
reklama
V souvislosti s HDR10+ se hovoří především o televizorech, ale dostane se také na některé Ultra HD Blu-ray přehrávače. Samsung oznámil, že podporu tohoto formátu vysokého dynamického rozsahu přinese na své modely UBD-M9500, UBD-M8500 a UBD-M7500. Aktualizace naučí přehrávače číst disky s HDR10+ a přenášet obraz na televizory. Chybějící HDMI 2.1 nevadí, technologie totiž funguje prostřednictvím HDMI 2.0b. Informaci jsme se dozvěděli na nedávném veletrhu CES 2018 v Las Vegas, prozatím jsme se však nedozvěděli, kdy můžeme update očekávat.
 
Samsung UHD-M9500, loňský „prohnutý“ Ultra HD Blu-ray přehrávač
 
Jihokorejský výrobce prozatím nemusí příliš spěchat, prozatím totiž na trhu nejsou žádné Blu-ray disky využívající HDR10+. Dvě významná holywoodská studia, 20th Century Fox a Warner Bros, však už přislíbila podporu nového standardu. První obsah v HDR10+ už je dostupný online, a to v rámci streamovací služby Amazon Video. Připomeňme, že členem aliance HDR10+ je kromě výše zmíněných také Panasonic, který už dokonce představil první UHD Blu-ray přehrávač světa s HDR10+, který navíc nabídne podporu konkurenčního formátu Dolby Vision rovněž využívající dynamická metadata, takže parametry obrazu jsou vylepšovány pro konkrétní scény.
 
Redaktor webu FlatpanelsHD měl možnost na vlastní oči spatřit UHD Blu-ray přehrávače od Samsungu s beta verzí nového softwaru, který již obsahuje podporu HDR10+. Toto nefinální sestavení se však vyznačovalo chybou spočívající ve viditelném bliknutí obrazu při změně scény, což by bylo při sledování filmu velmi nepříjemné. Jihokorejský výrobce už o problému, který by měl být způsoben prodlevou mezi změnou scény a aktivací vysokého dynamického rozsahu, údajně ví a pracuje na jeho odstranění.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik