Samsung přidá svým UHD Blu-ray přehrávačům HDR10+

Samsung přidá svým UHD Blu-ray přehrávačům HDR10+
, , aktualita
Samsung potvrdil, že pro své UHD Blu-ray přehrávače z roku 2017 chystá aktualizaci přidávající podporu HDR10+, svého vlastního formátu vysokého dynamického rozsahu konkurujícího Dolby Vision.
reklama
V souvislosti s HDR10+ se hovoří především o televizorech, ale dostane se také na některé Ultra HD Blu-ray přehrávače. Samsung oznámil, že podporu tohoto formátu vysokého dynamického rozsahu přinese na své modely UBD-M9500, UBD-M8500 a UBD-M7500. Aktualizace naučí přehrávače číst disky s HDR10+ a přenášet obraz na televizory. Chybějící HDMI 2.1 nevadí, technologie totiž funguje prostřednictvím HDMI 2.0b. Informaci jsme se dozvěděli na nedávném veletrhu CES 2018 v Las Vegas, prozatím jsme se však nedozvěděli, kdy můžeme update očekávat.
 
Samsung UHD-M9500, loňský „prohnutý“ Ultra HD Blu-ray přehrávač
 
Jihokorejský výrobce prozatím nemusí příliš spěchat, prozatím totiž na trhu nejsou žádné Blu-ray disky využívající HDR10+. Dvě významná holywoodská studia, 20th Century Fox a Warner Bros, však už přislíbila podporu nového standardu. První obsah v HDR10+ už je dostupný online, a to v rámci streamovací služby Amazon Video. Připomeňme, že členem aliance HDR10+ je kromě výše zmíněných také Panasonic, který už dokonce představil první UHD Blu-ray přehrávač světa s HDR10+, který navíc nabídne podporu konkurenčního formátu Dolby Vision rovněž využívající dynamická metadata, takže parametry obrazu jsou vylepšovány pro konkrétní scény.
 
Redaktor webu FlatpanelsHD měl možnost na vlastní oči spatřit UHD Blu-ray přehrávače od Samsungu s beta verzí nového softwaru, který již obsahuje podporu HDR10+. Toto nefinální sestavení se však vyznačovalo chybou spočívající ve viditelném bliknutí obrazu při změně scény, což by bylo při sledování filmu velmi nepříjemné. Jihokorejský výrobce už o problému, který by měl být způsoben prodlevou mezi změnou scény a aktivací vysokého dynamického rozsahu, údajně ví a pracuje na jeho odstranění.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Hisense představil své první OLED TV, zradil tak QLED Alliance? Hisense představil své první OLED TV, zradil tak QLED Alliance?
Hisense, mimochodem jeden ze zakládajících členů QLED Alliance, uvádí na trh svou první OLED TV. Jedná se o elegantní model s tenkým designem, který lze pořídit ve dvou velikostech. Dorazit by mohl i na evropské trhy.
17.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu
Některé trhy jsou na cenu streamovacích služeb citlivější než jiné, a proto Netflix zkouší zavést ještě levnější plány předplatného svých služeb. Tentokrát půjde o možnost přehrávat obsah jen na mobilních zařízeních.
16.11.2018, aktualita, Milan Šurkala
Samsung QLED TV pro rok 2019 poodhalují své zbraně Samsung QLED TV pro rok 2019 poodhalují své zbraně
Samsung si zaregistroval velké množství ochranných známek, které označují technologie pro vylepšení obrazu i zvuku. Většinu z nich by mohl využít u příští generace svých televizorů, kterou ukáže na CES 2019.
16.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa
Disney, které se brzy stane většinovým akcionářem ve společnosti Hulu, má v plánu tuto streamovací službu rozšířit mimo USA. Netflix a Amazon tedy v budoucnu získají další konkurenci na mezinárodních trzích.
14.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Philips OLED+ 903 vstupuje na český trh. Jaká je cena? Philips OLED+ 903 vstupuje na český trh. Jaká je cena?
Philips uvedl na český trh svou další OLED TV . Tentokrát se jedná o cenami ověnčený model, který by měl kromě výborné obrazové kvality nabídnout také nadprůměrný zvuk. Ve výbavě totiž nalezneme integrovaný soundbar od Bowers & Wilkins.
13.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik