Samsung přidá svým UHD Blu-ray přehrávačům HDR10+

Samsung přidá svým UHD Blu-ray přehrávačům HDR10+
, , aktualita
Samsung potvrdil, že pro své UHD Blu-ray přehrávače z roku 2017 chystá aktualizaci přidávající podporu HDR10+, svého vlastního formátu vysokého dynamického rozsahu konkurujícího Dolby Vision.
reklama
V souvislosti s HDR10+ se hovoří především o televizorech, ale dostane se také na některé Ultra HD Blu-ray přehrávače. Samsung oznámil, že podporu tohoto formátu vysokého dynamického rozsahu přinese na své modely UBD-M9500, UBD-M8500 a UBD-M7500. Aktualizace naučí přehrávače číst disky s HDR10+ a přenášet obraz na televizory. Chybějící HDMI 2.1 nevadí, technologie totiž funguje prostřednictvím HDMI 2.0b. Informaci jsme se dozvěděli na nedávném veletrhu CES 2018 v Las Vegas, prozatím jsme se však nedozvěděli, kdy můžeme update očekávat.
 
Samsung UHD-M9500, loňský „prohnutý“ Ultra HD Blu-ray přehrávač
 
Jihokorejský výrobce prozatím nemusí příliš spěchat, prozatím totiž na trhu nejsou žádné Blu-ray disky využívající HDR10+. Dvě významná holywoodská studia, 20th Century Fox a Warner Bros, však už přislíbila podporu nového standardu. První obsah v HDR10+ už je dostupný online, a to v rámci streamovací služby Amazon Video. Připomeňme, že členem aliance HDR10+ je kromě výše zmíněných také Panasonic, který už dokonce představil první UHD Blu-ray přehrávač světa s HDR10+, který navíc nabídne podporu konkurenčního formátu Dolby Vision rovněž využívající dynamická metadata, takže parametry obrazu jsou vylepšovány pro konkrétní scény.
 
Redaktor webu FlatpanelsHD měl možnost na vlastní oči spatřit UHD Blu-ray přehrávače od Samsungu s beta verzí nového softwaru, který již obsahuje podporu HDR10+. Toto nefinální sestavení se však vyznačovalo chybou spočívající ve viditelném bliknutí obrazu při změně scény, což by bylo při sledování filmu velmi nepříjemné. Jihokorejský výrobce už o problému, který by měl být způsoben prodlevou mezi změnou scény a aktivací vysokého dynamického rozsahu, údajně ví a pracuje na jeho odstranění.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
THX začíná hodnotit televizory, reproduktory a zesilovače THX začíná hodnotit televizory, reproduktory a zesilovače
Nový program THX Standard by měl zákazníkům pomoci při výběru audio či video produktů, a to prostřednictvím hodnocení různých aspektů. Ačkoliv společnost zvolila dle svých slov vědeckou metodu, některými odborníky je kritizována.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Steam Link zamířil na Android TV, podporuje 4K při 60 fps Steam Link zamířil na Android TV, podporuje 4K při 60 fps
Chcete si užít hry ze svého počítače na velké obrazovce a zcela bez kabelů? Společnost Valve vydala aplikaci Steam Link pro zařízení s Androidem, která funguje také na televizorech a set-top boxech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung připomíná své největší inovace v oblasti TV Samsung připomíná své největší inovace v oblasti TV
Samsung se ve své infografice chlubí největšími inovacemi, které za posledních 12 let přinesl na trhu s televizory. Pojďme si proto zavzpomínat na první OLED TV, 3D TV i řadu dalších novinek až po aktuální QLED TV.
13.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil první televizory pro rok 2018 Netflix doporučil první televizory pro rok 2018
Netflix každý rok testuje televizory různých značek a podle předem stanovených kritérií vybrané z nich doporučí ke koupi. Letos dostalo nálepku „Netflix Recommended TV“ prvních několik modelů od LG a Sony.
12.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Android TV dostala příslib rychlejších aktualizací Android TV dostala příslib rychlejších aktualizací
Google se snaží zrychlit softwarové aktualizace své platformy Android TV. Spolu s novou verzí založenou na Androidu P přijdou také vylepšení v oblasti výkonu a stability, stejně jako snadnější prvotní nastavení či automatické vyplňování hesel.
9.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář