Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung M9500: druhý prohnutý UHD Blu-ray přehrávač zná svou cenu

25.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na veletrhu CES 2017 představený Ultra HD Blu-ray přehrávač od Samsungu dostal cenu, za kterou se bude prodávat na americkém trhu. Novinka se proti předchůdci chlubí podporou bezdrátových sluchátek či streamováním videa z Blu-ray disku na smartphone.
Samsung UBD-K8500 se stal v loňském roce vůbec prvním Ultra HD Blu-ray přehrávačem na trhu. V lednu byl představen nástupce, která možná zůstal ve stínu ostatních novinek z veletrhu CES 2017, především QLED TV. Nový Samsung UBD-M9500 si zachoval podobný design jako předchůdce, který je charakteristický svým výrazně prohnutým tělem. Obrazová kvalita zůstala na stejné úrovní, přístroj si opět poradí s Blu-ray disky ve 4K UHD rozlišení a podporuje rovněž standard vysokého dynamického rozsahu HDR 10, naproti tomu Dolby Vision byste hledali marně.
 

 
Ani nový UHD Blu-ray přehrávač nepřehlédnete díky atypickému designu
 
 
Po zvukové stránce jsou přítomny technologie Dolby Atmos a DTS-X. Přehrávač přitom automaticky nastaví optimální parametry obrazu i zvuku podle aktuálního obsahu. Co se týče doplňkových funkcí, nabízí Samsung M9500 funkci Blu-ray-to-Mobile, která umožnuje streamovat filmy z Blu-ray disku na displej smartphonu či tabletu. Opačně lze zase do přehrávače, respektive na obrazovku připojeného televizoru odesílat 360stupňová videa i fotografie uložená v telefonu.
 
Technologie Bluetooth umožňuje přehrávat zvuk filmu i jiného obsahu v bezdrátových sluchátkách. Vůbec poprvé také Samsung u svého Blu-ray přehrávače využil platformu Tizen OS, která samozřejmě rozšiřuje jeho možnosti o podobné funkce, které známe z televizorů této jihokorejské značky. Zařízení se tak může stát centrem domácí zábavy, které kromě přehrávání disků poslouží kupříkladu ke streamování videí a hudby ze služeb jako Netflix, Spotify aj.
 
 

Cena a dostupnost

 
Samsung UBD-M9500 byl zatím potvrzen na americkém trhu, kde se začne prodávat v dubnu za 399 dolarů, v přepočtu bezmála 10 000 Kč bez DPH. Pro srovnání, již zmiňovaný loňský model UBD-K8500 je v USA k dostání za 249 dolarů, tedy asi 6 200 Kč bez DPH. Pokud bychom tedy chtěli odhadnout českou nového Ultra HD Blu-ray přehrávače, můžeme se bavit o částce okolo 15 tisíc korun. Na přesnější informace si ovšem ještě počkejme, prozatím nebylo oznámeno ani datum uvedení na evropské trhy.