Samsung M9500: druhý prohnutý UHD Blu-ray přehrávač zná svou cenu

Samsung M9500: druhý prohnutý UHD Blu-ray přehrávač zná svou cenu
, , aktualita
Na veletrhu CES 2017 představený Ultra HD Blu-ray přehrávač od Samsungu dostal cenu, za kterou se bude prodávat na americkém trhu. Novinka se proti předchůdci chlubí podporou bezdrátových sluchátek či streamováním videa z Blu-ray disku na smartphone.
K oblíbeným
reklama
Samsung UBD-K8500 se stal v loňském roce vůbec prvním Ultra HD Blu-ray přehrávačem na trhu. V lednu byl představen nástupce, která možná zůstal ve stínu ostatních novinek z veletrhu CES 2017, především QLED TV. Nový Samsung UBD-M9500 si zachoval podobný design jako předchůdce, který je charakteristický svým výrazně prohnutým tělem. Obrazová kvalita zůstala na stejné úrovní, přístroj si opět poradí s Blu-ray disky ve 4K UHD rozlišení a podporuje rovněž standard vysokého dynamického rozsahu HDR 10, naproti tomu Dolby Vision byste hledali marně.
 

 
Ani nový UHD Blu-ray přehrávač nepřehlédnete díky atypickému designu
 
 
Po zvukové stránce jsou přítomny technologie Dolby Atmos a DTS-X. Přehrávač přitom automaticky nastaví optimální parametry obrazu i zvuku podle aktuálního obsahu. Co se týče doplňkových funkcí, nabízí Samsung M9500 funkci Blu-ray-to-Mobile, která umožnuje streamovat filmy z Blu-ray disku na displej smartphonu či tabletu. Opačně lze zase do přehrávače, respektive na obrazovku připojeného televizoru odesílat 360stupňová videa i fotografie uložená v telefonu.
 
Technologie Bluetooth umožňuje přehrávat zvuk filmu i jiného obsahu v bezdrátových sluchátkách. Vůbec poprvé také Samsung u svého Blu-ray přehrávače využil platformu Tizen OS, která samozřejmě rozšiřuje jeho možnosti o podobné funkce, které známe z televizorů této jihokorejské značky. Zařízení se tak může stát centrem domácí zábavy, které kromě přehrávání disků poslouží kupříkladu ke streamování videí a hudby ze služeb jako Netflix, Spotify aj.
 
 

Cena a dostupnost

 
Samsung UBD-M9500 byl zatím potvrzen na americkém trhu, kde se začne prodávat v dubnu za 399 dolarů, v přepočtu bezmála 10 000 Kč bez DPH. Pro srovnání, již zmiňovaný loňský model UBD-K8500 je v USA k dostání za 249 dolarů, tedy asi 6 200 Kč bez DPH. Pokud bychom tedy chtěli odhadnout českou nového Ultra HD Blu-ray přehrávače, můžeme se bavit o částce okolo 15 tisíc korun. Na přesnější informace si ovšem ještě počkejme, prozatím nebylo oznámeno ani datum uvedení na evropské trhy.
 
reklama
Nejnovější články
HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů
Tento měsíc HBO GO potěší fanoušky thrillerů a detektivek, a to seriály jako Stopaři, Perry Mason nebo Zmizím ve tmě. Z filmových premiér stojí za zmínku novinky Zloba: Královna všeho zlého nebo Podfukářky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně
Po nekonečných odkladech divize LG Display konečně zahájila výrobu ve své druhé továrně na panely pro OLED TV. Původně se tak mělo stát již koncem roku 2019. Právě z čínské továrny pocházejí 48" panely.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Denon představil první AV receivery s podporou 8K Denon představil první AV receivery s podporou 8K
Denon představil pro rok 2020 nové AV receivery z řady X. Všechny čtyři modely od AVC-X6700H až po AVR-X2700H jsou vybaveny konektorem HDMI 2.1 a podporují přenos videa v 8K rozlišení včetně upscalingu.
4.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny? Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny?
Máte zálusk na letošní Philips OLED TV? Výrobce konečně potvrdil, kdy se dostanou na evropské trhy a kolik budou stát. Konkrétně se jedná o řady 805, 855 a 865, které nabízí velmi podobné parametry a úhlopříčky 55 či 65 palců.
3.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23 České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23
V rámci vysílání DVB-T2 lze od dnešního dne naladit první kanál v rozlišení 4K Ultra HD. Jedná se o kanál zaměřený na vesmír a kosmonautiku, který provozuje americká NASA. České Radiokomunikace jej zařadily do multiplexu 23.
3.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik6 komentářů