Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung představil soundbary HW-Q990C a další s Dolby Atmos

, , aktualita
Samsung představil soundbary HW-Q990C a další s Dolby Atmos
Veletrh CES 2023 nebyl jen ve znamení nových chytrých televizí, představily se zde totiž i nové soundbary. O dvojici novinek se postarala společnost Samsung, která představila modely HW-Q990C a HW-S800B s Dolby Atmos s podporou Dolby Atmos.
Samsung představil soundbary HW-Q990C a další s Dolby Atmos
Samsung představil na veletrhu CES nejen nové televize s Micro-LED nebo QD-OLED, ale také dva nové soundbary s podporou Dolby Atmos. Nový Samsung HW-Q990C je dodáván spolu se dvěma zadní reproduktory a bezdrátovým subwooferem. Technologie Q-Symphony 3.0 umožňuje využívat nejen vlastních reproduktorů, ale také reproduktorů televizí Samsung současně k ještě lepším zážitkům a může takto řídit až 22 audio kanálů (sám o sobě je komplet HW-Q990C typu 11.1.4 se 3 reproduktory mířícími vpřed, 4 do stran, 2 nahoru, zadní reproduktory přidávají 2 dopředu, 2 do stran a 2 nahoru). Nechybí ani automatická kalibrace SpaceFit a využití systémů AI. Pro další optimalizaci zvuku je zde Adaptive Sound 2.0, systém Game Pro 2.0 pak upravuje zvuk podle jednotlivých hudebních žánrů.
 
Samsung HW-Q990C
 
Levnější Samsung HW-S800B také podporuje Dolby Atmos a vyznačuje se především velmi tenkým tvarem (výška 40 mm, hloubka 38 mm). Zde panuje divná situace. HW-S800B totiž není žádnou novinkou, už se nějakou dobu prodává a je možné, že tisková Samsungu obsahuje chybu a má se jednat o HW-S800C (nebo jde o aktualizaci stávajícího modelu S800B pro rok 2023?). Má zabudovaný subwoofer a dva nahoru směřující reproduktory, celkově jde o typ 3.1.2. Ani zde se nezapomnělo na technologie Q-Symphony, SpaceFit, Game Pro nebo asistenta Amazon Alexa.
 
Samsung HW-S800B
 
Pro hráče je tu ještě Samsung HW-Q60C s technologiemi HDMI/ARC, USB nebo AirPlay 2. Má mikrofony s potlačováním ozvěny a dnes už "povinné" LED osvětlení.