Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung má už i menší 76" televizi s Micro LED, představí i další

8.1.2023, Milan Šurkala, aktualita
Samsung má už i menší 76" televizi s Micro LED, představí i další
Od Samsungu jsme se dočkali i mnohem kompaktnější 76" televize s technologií Micro LED. Výrobce navíc slibuje, že letos přijde ještě mnoho dalších modelů s většími, ale dokonce ještě menšími úhlopříčkami obrazu.
Micro LED technologie je velmi zajímavým způsobem zobrazování, jenž přináší miniaturní LED, které jsou samy o sobě zdrojem světla podobně jako u technologie OLED. Oproti nim ale např. nemají riziko vypalování. Problémem ale dlouho byla nemožnost je vyrobit v dostatečně malých rozměrech. Samsung proto s technologií Micro LED začal u obří 110" (279cm) televize, jejíž cena se pohybuje v přepočtu okolo 4 milionů Kč. Na CES 2023 ale přišel s mnohem kompaktnější variantou, která má "jen" 76 palců (193 cm). I tak to jistě bude velmi drahá legrace, nicméně cenu novinky ale neznáme, a tak se můžeme jen dohadovat. Samsung nezveřejnil ani rozlišení, ale předpokládat se dá 4K.
 
Samsung Micro LED CX TV
 
Nová televize Micro LED CX nabídne 240Hz obnovovací frekvenci a odezva činí pouhé 2 ns (0,002 ms). Další zajímavostí je i 20bitové zpracování barev. V podstatě tu nemáme žádné rámečky, displej tvoří 99,9 % čelní plochy a jde o první televizi s touto technologií, která nevyžaduje profesionální instalaci. Samsung se nechal slyšet, že letos se objeví i další varianty s úhlopříčkami ještě menšími, ale i většími. Mají se představit jako 50", 63", 89", 101", 114" a 140" modely.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.