www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung oznámil HDR10+ Adaptive pro QLED TV. Reaguje na okolní osvětlení

Samsung oznámil HDR10+ Adaptive pro QLED TV. Reaguje na okolní osvětlení
, , aktualita
Samsung vylepšil formát HDR10+, který ve své adaptivní variantě využívá senzor okolního osvětlení. Tato konkurence pro Dolby Vision IQ funguje také v kombinaci s režimem Filmmaker Mode. 
K oblíbeným
reklama
Před skoro čtyřmi lety Samsung představil svůj formát prémiového dynamického rozsahu, na jehož vývoji a implementaci spolupracuje s Amazonem i dalšími partnery. HDR10+ se poměrně rychle dostalo i do televizorů konkurenčních značek včetně Panasonicu nebo Philipsu. Z velkých hráčů zatím tento formát ignorují LG a Sony. HDR10+ využívá stejně jako Dolby Vision tzv. dynamická metadata, která umožňují přizpůsobení pro konkrétní scény nebo dokonce snímky. Nyní ovšem jihokorejský výrobce přidává další vychytávku, které umožní zdokonalit kontrast, barvy i jas filmů.
 
 
HDR10+ Adaptive při vylepšování obrazu bere v potaz další proměnou: světelné podmínky v místnosti, které jsou dány použitým umělým osvětlením, denní dobou nebo umístěním televizoru vůči oknu. Senzor okolního osvětlení tyto podmínky zjišťuje, aby mohl televizor obraz dále optimalizovat. Pokud je vám tato funkce povědomá, tak to nebude náhoda. Stejně totiž funguje také technologie Dolby Vision IQ, kterou najdeme třeba v letošních televizích od Panasonicu. Samsung zmínil, že HDR10+ Adaptive funguje v kombinaci s režimem Filmmaker Mode. Jeho cílem je vypnout většinu vylepšení obrazu (např. vyhlazování pohybu) s cílem přiblížit zážitek tomu, jak jej zamýšleli tvůrci filmu.
 
Nová funkce HDR10+ Adaptive vyžaduje hardwarovou podporu (tj. světelný senzor), proto se nedostane na současné televize od Samsungu. Výrobce ovšem potvrdil, že se objeví v nových QLED TV, které nejspíš představí začátkem ledna 2021. Samsung připomenul zvyšující se význam domácí zábavy v uplynulém roce, a to vzhledem k uzavřeným kinům a dalším omezením v souvislosti s koronavirem. S formátem HDR10+ je kompatibilní veškerý obsah v HDR na Amazon Prime Video. Katalog titulů se rozroste také díky rozšíření partnerství se společností Universal Pictures. Samsung slibuje více filmů s HDR10+ ve službách pro streamování videa po celém světě.
 
Samsung ve svých televizích stále ignoruje Dolby Vision a tento krok naznačuje, že ani modelová řada 2021 na tomto rozhodnutí nic nezmění.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik