www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung oznámil HDR10+ Adaptive pro QLED TV. Reaguje na okolní osvětlení

Samsung oznámil HDR10+ Adaptive pro QLED TV. Reaguje na okolní osvětlení
, , aktualita
Samsung vylepšil formát HDR10+, který ve své adaptivní variantě využívá senzor okolního osvětlení. Tato konkurence pro Dolby Vision IQ funguje také v kombinaci s režimem Filmmaker Mode. 
K oblíbeným
reklama
Před skoro čtyřmi lety Samsung představil svůj formát prémiového dynamického rozsahu, na jehož vývoji a implementaci spolupracuje s Amazonem i dalšími partnery. HDR10+ se poměrně rychle dostalo i do televizorů konkurenčních značek včetně Panasonicu nebo Philipsu. Z velkých hráčů zatím tento formát ignorují LG a Sony. HDR10+ využívá stejně jako Dolby Vision tzv. dynamická metadata, která umožňují přizpůsobení pro konkrétní scény nebo dokonce snímky. Nyní ovšem jihokorejský výrobce přidává další vychytávku, které umožní zdokonalit kontrast, barvy i jas filmů.
 
 
HDR10+ Adaptive při vylepšování obrazu bere v potaz další proměnou: světelné podmínky v místnosti, které jsou dány použitým umělým osvětlením, denní dobou nebo umístěním televizoru vůči oknu. Senzor okolního osvětlení tyto podmínky zjišťuje, aby mohl televizor obraz dále optimalizovat. Pokud je vám tato funkce povědomá, tak to nebude náhoda. Stejně totiž funguje také technologie Dolby Vision IQ, kterou najdeme třeba v letošních televizích od Panasonicu. Samsung zmínil, že HDR10+ Adaptive funguje v kombinaci s režimem Filmmaker Mode. Jeho cílem je vypnout většinu vylepšení obrazu (např. vyhlazování pohybu) s cílem přiblížit zážitek tomu, jak jej zamýšleli tvůrci filmu.
 
Nová funkce HDR10+ Adaptive vyžaduje hardwarovou podporu (tj. světelný senzor), proto se nedostane na současné televize od Samsungu. Výrobce ovšem potvrdil, že se objeví v nových QLED TV, které nejspíš představí začátkem ledna 2021. Samsung připomenul zvyšující se význam domácí zábavy v uplynulém roce, a to vzhledem k uzavřeným kinům a dalším omezením v souvislosti s koronavirem. S formátem HDR10+ je kompatibilní veškerý obsah v HDR na Amazon Prime Video. Katalog titulů se rozroste také díky rozšíření partnerství se společností Universal Pictures. Samsung slibuje více filmů s HDR10+ ve službách pro streamování videa po celém světě.
 
Samsung ve svých televizích stále ignoruje Dolby Vision a tento krok naznačuje, že ani modelová řada 2021 na tomto rozhodnutí nic nezmění.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik