www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung Neo QLED 8K TV podporují Wi-Fi 6E. Jako první televize na světě

Samsung Neo QLED 8K TV podporují Wi-Fi 6E. Jako první televize na světě
, , aktualita
Televizory od Samsungu jako první získaly certifikaci Wi-Fi 6E, která potvrzuje podporu 6GHz frekvenčního pásma. Technologie je zatím pouze v plenkách, ale v následujících letech bude hrát významnou roli.
K oblíbeným
reklama
Samsung je dlouhodobým lídrem na trhu a kromě nejvyššího počtu prodaných televizí potvrzuje tento titul také řadou inovací. Loňské QLED TV tak jako první na světě podporovaly technologii Wi-Fi 6, která umožňuje přenos dat rychlostí až 12 Gbps při nižší spotřebě energie ve srovnání s předchozími generacemi standardu. To hraje důležitou roli při streamování obsahu v 8K rozlišení, hraní her nebo využívání virtuální reality. Ani letos nechtěl jihokorejský výrobce zůstat pozadu, a tak oznámil další prvenství související s bezdrátovým připojením.
 
 
Neo QLED 8K TV jako první televize na světě obdržely certifikaci Wi-Fi 6E, kterou uděluje Wi-Fi Alliance (WFA). Nový standard přidává k současným frekvenčním pásmům 2,4 GHz a 5 GHz ještě třetí – 6 GHz. Tento krok umožní zvýšit výkon a kapacitu sítě, ale naopak snížit latenci. Implementace technologie teprve probíhá a některé země teprve musí schválit otevření této frekvence pro Wi-Fi. Pro využívání 6GHz pásma vám nestačí televizor, ale potřebujete také podporovaný router, neboť Wi-Fi 6E není zpětně kompatibilní s Wi-Fi 5 ani Wi-Fi 6.
Na letošním virtuálním veletrhu CES 2021 byly představeny první Wi-Fi 6E routery od firem jako Asus, Netgear nebo TP-Link, ale prozatím se nejedná o masovou záležitost. Na druhou stranu, pokud považujete televizor za dlouhodobou investici, může se vám podpora této technologie hodit za pár let. Samsung nabídne Wi-Fi 6E ve dvou svých modelech Neo QLED TV pro rok 2021 – konkrétně QN900A a QN800A s rozlišením 8K.Tyto televizory by se na český trh měly začít dostávat příští měsíc a jejich cena bude začínat na více než 100 tisících korunách.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala