www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung Neo QLED 8K TV podporují Wi-Fi 6E. Jako první televize na světě

Samsung Neo QLED 8K TV podporují Wi-Fi 6E. Jako první televize na světě
, , aktualita
Televizory od Samsungu jako první získaly certifikaci Wi-Fi 6E, která potvrzuje podporu 6GHz frekvenčního pásma. Technologie je zatím pouze v plenkách, ale v následujících letech bude hrát významnou roli.
K oblíbeným
reklama
Samsung je dlouhodobým lídrem na trhu a kromě nejvyššího počtu prodaných televizí potvrzuje tento titul také řadou inovací. Loňské QLED TV tak jako první na světě podporovaly technologii Wi-Fi 6, která umožňuje přenos dat rychlostí až 12 Gbps při nižší spotřebě energie ve srovnání s předchozími generacemi standardu. To hraje důležitou roli při streamování obsahu v 8K rozlišení, hraní her nebo využívání virtuální reality. Ani letos nechtěl jihokorejský výrobce zůstat pozadu, a tak oznámil další prvenství související s bezdrátovým připojením.
 
 
Neo QLED 8K TV jako první televize na světě obdržely certifikaci Wi-Fi 6E, kterou uděluje Wi-Fi Alliance (WFA). Nový standard přidává k současným frekvenčním pásmům 2,4 GHz a 5 GHz ještě třetí – 6 GHz. Tento krok umožní zvýšit výkon a kapacitu sítě, ale naopak snížit latenci. Implementace technologie teprve probíhá a některé země teprve musí schválit otevření této frekvence pro Wi-Fi. Pro využívání 6GHz pásma vám nestačí televizor, ale potřebujete také podporovaný router, neboť Wi-Fi 6E není zpětně kompatibilní s Wi-Fi 5 ani Wi-Fi 6.
Na letošním virtuálním veletrhu CES 2021 byly představeny první Wi-Fi 6E routery od firem jako Asus, Netgear nebo TP-Link, ale prozatím se nejedná o masovou záležitost. Na druhou stranu, pokud považujete televizor za dlouhodobou investici, může se vám podpora této technologie hodit za pár let. Samsung nabídne Wi-Fi 6E ve dvou svých modelech Neo QLED TV pro rok 2021 – konkrétně QN900A a QN800A s rozlišením 8K.Tyto televizory by se na český trh měly začít dostávat příští měsíc a jejich cena bude začínat na více než 100 tisících korunách.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony
Logitech potvrdil, že končí s výrobou univerzálních dálkových ovladačů z řady Harmony. Na trhu zůstanou do vyprodání zásob, ale jejich podpora bude pokračovat i nadále. O konci ovladačů se spekulovalo již dříve.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala