www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung Neo QLED 8K TV podporují Wi-Fi 6E. Jako první televize na světě

Samsung Neo QLED 8K TV podporují Wi-Fi 6E. Jako první televize na světě
, , aktualita
Televizory od Samsungu jako první získaly certifikaci Wi-Fi 6E, která potvrzuje podporu 6GHz frekvenčního pásma. Technologie je zatím pouze v plenkách, ale v následujících letech bude hrát významnou roli.
K oblíbeným
reklama
Samsung je dlouhodobým lídrem na trhu a kromě nejvyššího počtu prodaných televizí potvrzuje tento titul také řadou inovací. Loňské QLED TV tak jako první na světě podporovaly technologii Wi-Fi 6, která umožňuje přenos dat rychlostí až 12 Gbps při nižší spotřebě energie ve srovnání s předchozími generacemi standardu. To hraje důležitou roli při streamování obsahu v 8K rozlišení, hraní her nebo využívání virtuální reality. Ani letos nechtěl jihokorejský výrobce zůstat pozadu, a tak oznámil další prvenství související s bezdrátovým připojením.
 
 
Neo QLED 8K TV jako první televize na světě obdržely certifikaci Wi-Fi 6E, kterou uděluje Wi-Fi Alliance (WFA). Nový standard přidává k současným frekvenčním pásmům 2,4 GHz a 5 GHz ještě třetí – 6 GHz. Tento krok umožní zvýšit výkon a kapacitu sítě, ale naopak snížit latenci. Implementace technologie teprve probíhá a některé země teprve musí schválit otevření této frekvence pro Wi-Fi. Pro využívání 6GHz pásma vám nestačí televizor, ale potřebujete také podporovaný router, neboť Wi-Fi 6E není zpětně kompatibilní s Wi-Fi 5 ani Wi-Fi 6.
Na letošním virtuálním veletrhu CES 2021 byly představeny první Wi-Fi 6E routery od firem jako Asus, Netgear nebo TP-Link, ale prozatím se nejedná o masovou záležitost. Na druhou stranu, pokud považujete televizor za dlouhodobou investici, může se vám podpora této technologie hodit za pár let. Samsung nabídne Wi-Fi 6E ve dvou svých modelech Neo QLED TV pro rok 2021 – konkrétně QN900A a QN800A s rozlišením 8K.Tyto televizory by se na český trh měly začít dostávat příští měsíc a jejich cena bude začínat na více než 100 tisících korunách.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik