Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung Neo QLED 8K TV podporují Wi-Fi 6E. Jako první televize na světě

31.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Televizory od Samsungu jako první získaly certifikaci Wi-Fi 6E, která potvrzuje podporu 6GHz frekvenčního pásma. Technologie je zatím pouze v plenkách, ale v následujících letech bude hrát významnou roli.
Samsung je dlouhodobým lídrem na trhu a kromě nejvyššího počtu prodaných televizí potvrzuje tento titul také řadou inovací. Loňské QLED TV tak jako první na světě podporovaly technologii Wi-Fi 6, která umožňuje přenos dat rychlostí až 12 Gbps při nižší spotřebě energie ve srovnání s předchozími generacemi standardu. To hraje důležitou roli při streamování obsahu v 8K rozlišení, hraní her nebo využívání virtuální reality. Ani letos nechtěl jihokorejský výrobce zůstat pozadu, a tak oznámil další prvenství související s bezdrátovým připojením.
 
 
Neo QLED 8K TV jako první televize na světě obdržely certifikaci Wi-Fi 6E, kterou uděluje Wi-Fi Alliance (WFA). Nový standard přidává k současným frekvenčním pásmům 2,4 GHz a 5 GHz ještě třetí – 6 GHz. Tento krok umožní zvýšit výkon a kapacitu sítě, ale naopak snížit latenci. Implementace technologie teprve probíhá a některé země teprve musí schválit otevření této frekvence pro Wi-Fi. Pro využívání 6GHz pásma vám nestačí televizor, ale potřebujete také podporovaný router, neboť Wi-Fi 6E není zpětně kompatibilní s Wi-Fi 5 ani Wi-Fi 6.
Na letošním virtuálním veletrhu CES 2021 byly představeny první Wi-Fi 6E routery od firem jako Asus, Netgear nebo TP-Link, ale prozatím se nejedná o masovou záležitost. Na druhou stranu, pokud považujete televizor za dlouhodobou investici, může se vám podpora této technologie hodit za pár let. Samsung nabídne Wi-Fi 6E ve dvou svých modelech Neo QLED TV pro rok 2021 – konkrétně QN900A a QN800A s rozlišením 8K.Tyto televizory by se na český trh měly začít dostávat příští měsíc a jejich cena bude začínat na více než 100 tisících korunách.
 
 


reklama
reklama