www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Neo QLED TV od Samsungu jsou šetrné ke zraku, potvrdila certifikace „Eye Care“

Neo QLED TV od Samsungu jsou šetrné ke zraku, potvrdila certifikace „Eye Care“
, , aktualita
Letošní televize od Samsungu získaly jako první na světě certifikaci „Eye Care“ od německého institutu VDE. Podle testů by měly být Neo QLED TV i běžné QLED TV bezpečné a šetrné pro lidský zrak v mnoha ohledech.
K oblíbeným
reklama
Výrobci se při uvedení nových televizorů chlubí hlavně obrazovou kvalitu, ale Samsung se u svých letošních modelů rozhodl zaměřit i na jiný, ale neméně důležitý aspekt: vliv na lidský zrak. U televizní obrazovky někdy trávíme i řadu hodin, proto se Jihokorejci rozhodli zaměřit na to, aby byly nové televizory bezpečné a šetrné k očím diváka. Tyto televizory proto získaly jako první na světě certifikaci „Eye Care“, kterou jim udělila německá vědeckotechnická asociace Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE).
 
 
Testem prošly Neo QLED TV (QN900, QN800, QN90/95, QN85) i „běžné“ QLED TV (Q80, Q70, Q60) z modelové řady 2021. Zkoumána byla bezpečnost k očím, šetrnost k očím, úroveň blikání obrazu, jednotnost obrazu a věrnost barev. Níže uvádíme podrobnosti o jednotlivých hodnoceních:
  • Certifikace „Safety for Eyes“ (v překladu „Bezpečnost pro oči“) je udělována výrobkům s úrovněmi vyzařování modrého světla, ultrafialových paprsků a infračervených paprsků, které spadají do skupiny „nepodléhající“ podle klasifikace emisních limitů stanovených Mezinárodní elektrotechnickou komisí (IEC).
  • Certifikace „Gentle to the eyes“ (v překladu „Šetrný k očím“) dokazuje, že míra potlačení melatoninu ze zařízení splňuje standard Mezinárodní komise pro osvětlení (CIE). Melatonin je hormon, který způsobuje nutkání ke spánku, ale potlačování jeho tvorby může mít negativní účinky na lidské zdraví.
  • Úroveň blikání podle norem stanovených Mezinárodní elektrotechnickou komisí (IEC). Ačkoliv blikání obrazu obvykle ani nepostřehneme, negativně přispívá k únavě očí.
  • Jednotnost obrazu podle norem stanovených Mezinárodní organizací pro normalizaci (ISO).
  • Věrnost barev podle standardu IDMS (Information Display Measurement Standard).
Samsung není prvním výrobcem televizí, který se rozhodl pro obdobnou certifikaci. Konkurenční společnost LG v loňském roce nechala laboratorně otestovat své televizory NanoCell (modely 65NANO90, 65NANO80), které tak získaly hodnocení „LED bez fotobiologického rizika“. To znamená, že televize vystavují zrak a pokožku diváka vůbec té nejnižší možné míře LED ozáření. OLED TV téže značky získaly potvrzení o nízké míře modrého světla a také certifikaci Eye Comfort Display od TÜV Rheinland.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení
Výsledky Netflixu za 1. čtvrtletí 2021 dokazují, že po loňském boomu se růst nových spotřebitelů velmi výrazně zpomalil. Firma také prohlásila, že nechce vyhrožovat uživatelům, kteří používají sdílená hesla.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
LG nepřestává rozšiřovat svou nabídku OLED TV. Letos představí ještě lifestylový model s inovativním designem, který ponese podivné označení gOLED. Novinka byla potvrzena na stránkách iF Design Awards.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem
Po letech spekulací byla dnes představena další generace Apple TV. Používá výkonnější procesor A12 Bionic, který umožní přehrávání videí v HDR při vysoké snímkovací frekvenci. Uživatelé se také dočkali redesignu dálkového ovladače.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
19.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik