www.tvfreak.cz
>
>
>
>

První televize s Wi-Fi 6 má v nabídce Samsung. Jedná se o 8K QLED TV

První televize s Wi-Fi 6 má v nabídce Samsung. Jedná se o 8K QLED TV
, , aktualita
Samsung přidává další důvod ke koupi svých letošních 8K QLED TV. Vlajkové modely totiž budou jako první televizory na světě podporovat nový standard Wi-Fi 6. K tomu využijí čipset od MediaTeku.
K oblíbeným
reklama
V uplynulých měsících se na trhu objevily první routery, smartphony a další zařízení podporující nový standard Wi-Fi 6, označovaný také jako IEEE 802.11ax. Netrvalo dlouho a nová technologie se dostala také do televizorů. Taiwanská společnost MediaTek ve své tiskové zprávě potvrdila, že dodává své vlastní čipové sady pro letošní televizory od Samsungu. Konkrétně se jedná o vlajkové řady Q900 a Q950 (tj. Y20), které používají obrazovky QLED s rozlišením 8K. Zařízení již obdržela certifikaci od organizace Wi-Fi Alliance.
 
 

Vyšší rychlost při nižší spotřebě

 
Právě pro 8K TV dává podpora nového standardu největší smysl. Wi-Fi 6 totiž umožňuje přenos dat rychlostí až 12 Gbps při nižší spotřebě energie ve srovnání s předchozími generacemi standardu. Uživatelům by to mělo přinést bezproblémové streamování obsahu ve velmi vysokém rozlišení, hraní špičkových her nebo využívání virtuální reality. Připomeňme, že Samsung nabídl podporu Wi-Fi již vloni ve svých špičkových smartphonech jako Galaxy S10, Galaxy Note 10, Galaxy Fold a Galaxy S20.
 
 
Své nové 8K QLED TV představil jihokorejský výrobce začátkem roku na veletrhu CES 2020. Nabízejí takřka bezrámečkový design, neboť jejich obrazovka zaplňuje 99 % čelní plochy. Tenký profil a plochá zadní strana usnadňují připevnění televizoru na zeď. Některé modely nabízejí čtyři reproduktory (každý na jeden straně) a subwoofer za obrazovkou pro zvuk v konfiguraci 5.1 a s podporou technologie Object Tracking Sound+ založené na umělé inteligenci. K ovládání lze použít hlasové asistenty Bixby, Amazon Alexa nebo Google Assistant.
 
8K QLED TV také jako první na světě prošly certifikací, kterou Samsung vytvořil společně s organizací 8K Association (8KA).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld
Další populární videohra se dočká seriálového zpracování. Amazon Prime Video přinese novinku natočenou podle post-apokalyptického RPG Fallout. Stát za ni budou autoři úspěšné série Westworld.
3.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik