www.tvfreak.cz
>
>
>
>

První televize s Wi-Fi 6 má v nabídce Samsung. Jedná se o 8K QLED TV

První televize s Wi-Fi 6 má v nabídce Samsung. Jedná se o 8K QLED TV
, , aktualita
Samsung přidává další důvod ke koupi svých letošních 8K QLED TV. Vlajkové modely totiž budou jako první televizory na světě podporovat nový standard Wi-Fi 6. K tomu využijí čipset od MediaTeku.
K oblíbeným
reklama
V uplynulých měsících se na trhu objevily první routery, smartphony a další zařízení podporující nový standard Wi-Fi 6, označovaný také jako IEEE 802.11ax. Netrvalo dlouho a nová technologie se dostala také do televizorů. Taiwanská společnost MediaTek ve své tiskové zprávě potvrdila, že dodává své vlastní čipové sady pro letošní televizory od Samsungu. Konkrétně se jedná o vlajkové řady Q900 a Q950 (tj. Y20), které používají obrazovky QLED s rozlišením 8K. Zařízení již obdržela certifikaci od organizace Wi-Fi Alliance.
 
 

Vyšší rychlost při nižší spotřebě

 
Právě pro 8K TV dává podpora nového standardu největší smysl. Wi-Fi 6 totiž umožňuje přenos dat rychlostí až 12 Gbps při nižší spotřebě energie ve srovnání s předchozími generacemi standardu. Uživatelům by to mělo přinést bezproblémové streamování obsahu ve velmi vysokém rozlišení, hraní špičkových her nebo využívání virtuální reality. Připomeňme, že Samsung nabídl podporu Wi-Fi již vloni ve svých špičkových smartphonech jako Galaxy S10, Galaxy Note 10, Galaxy Fold a Galaxy S20.
 
 
Své nové 8K QLED TV představil jihokorejský výrobce začátkem roku na veletrhu CES 2020. Nabízejí takřka bezrámečkový design, neboť jejich obrazovka zaplňuje 99 % čelní plochy. Tenký profil a plochá zadní strana usnadňují připevnění televizoru na zeď. Některé modely nabízejí čtyři reproduktory (každý na jeden straně) a subwoofer za obrazovkou pro zvuk v konfiguraci 5.1 a s podporou technologie Object Tracking Sound+ založené na umělé inteligenci. K ovládání lze použít hlasové asistenty Bixby, Amazon Alexa nebo Google Assistant.
 
8K QLED TV také jako první na světě prošly certifikací, kterou Samsung vytvořil společně s organizací 8K Association (8KA).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení
Výsledky Netflixu za 1. čtvrtletí 2021 dokazují, že po loňském boomu se růst nových spotřebitelů velmi výrazně zpomalil. Firma také prohlásila, že nechce vyhrožovat uživatelům, kteří používají sdílená hesla.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
LG nepřestává rozšiřovat svou nabídku OLED TV. Letos představí ještě lifestylový model s inovativním designem, který ponese podivné označení gOLED. Novinka byla potvrzena na stránkách iF Design Awards.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem
Po letech spekulací byla dnes představena další generace Apple TV. Používá výkonnější procesor A12 Bionic, který umožní přehrávání videí v HDR při vysoké snímkovací frekvenci. Uživatelé se také dočkali redesignu dálkového ovladače.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
19.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik