www.tvfreak.cz
>
>
>
>

První televize s Wi-Fi 6 má v nabídce Samsung. Jedná se o 8K QLED TV

První televize s Wi-Fi 6 má v nabídce Samsung. Jedná se o 8K QLED TV
, , aktualita
Samsung přidává další důvod ke koupi svých letošních 8K QLED TV. Vlajkové modely totiž budou jako první televizory na světě podporovat nový standard Wi-Fi 6. K tomu využijí čipset od MediaTeku.
K oblíbeným
reklama
V uplynulých měsících se na trhu objevily první routery, smartphony a další zařízení podporující nový standard Wi-Fi 6, označovaný také jako IEEE 802.11ax. Netrvalo dlouho a nová technologie se dostala také do televizorů. Taiwanská společnost MediaTek ve své tiskové zprávě potvrdila, že dodává své vlastní čipové sady pro letošní televizory od Samsungu. Konkrétně se jedná o vlajkové řady Q900 a Q950 (tj. Y20), které používají obrazovky QLED s rozlišením 8K. Zařízení již obdržela certifikaci od organizace Wi-Fi Alliance.
 
 

Vyšší rychlost při nižší spotřebě

 
Právě pro 8K TV dává podpora nového standardu největší smysl. Wi-Fi 6 totiž umožňuje přenos dat rychlostí až 12 Gbps při nižší spotřebě energie ve srovnání s předchozími generacemi standardu. Uživatelům by to mělo přinést bezproblémové streamování obsahu ve velmi vysokém rozlišení, hraní špičkových her nebo využívání virtuální reality. Připomeňme, že Samsung nabídl podporu Wi-Fi již vloni ve svých špičkových smartphonech jako Galaxy S10, Galaxy Note 10, Galaxy Fold a Galaxy S20.
 
 
Své nové 8K QLED TV představil jihokorejský výrobce začátkem roku na veletrhu CES 2020. Nabízejí takřka bezrámečkový design, neboť jejich obrazovka zaplňuje 99 % čelní plochy. Tenký profil a plochá zadní strana usnadňují připevnění televizoru na zeď. Některé modely nabízejí čtyři reproduktory (každý na jeden straně) a subwoofer za obrazovkou pro zvuk v konfiguraci 5.1 a s podporou technologie Object Tracking Sound+ založené na umělé inteligenci. K ovládání lze použít hlasové asistenty Bixby, Amazon Alexa nebo Google Assistant.
 
8K QLED TV také jako první na světě prošly certifikací, kterou Samsung vytvořil společně s organizací 8K Association (8KA).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky
Skylink pokračuje v rozšiřování nabídky volných programů, které jsou dostupné pro všechny zákazníky bez ohledu na předplacený balíček. Zahrnuje skoro čtyři desítky kanálů vysílající filmy, dokumenty, hudbu či dětské pořady.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru
Huawei příští týden představí na čínském trhu svůj druhý televizor. Nasvědčuje tomu vydaný teaser, který ukazuje vysouvací kameru. Nový model pravděpodobně nabídne ještě lepší parametry než současný.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma
Nucený pobyt doma během pandemie COVID-19 si můžete zkrátit novými originály z produkce Netflixu, které budou mít premiéru během dubna. Přinášíme vám jejich kompletní seznam, abyste věděli, na co se připravit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi
Po 25 letech se seriál Star Trek: Voyager dočká nové verze s vyšší kvalitou obrazu. Postará se o ni jeden z fanoušků, který k tomu využije software založený na strojovém učení. Podívejte se na první ukázku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020 Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020
Na český trh se pomalu chystají letošní televizory od Panasonicu. Jako první se v nabídce jednoho tuzemského prodejce objevily modely z cenově dostupné řady HX800E, a to rovnou ve třech úhlopříčkách. Kdy se na trh dostanou i další novinky?
29.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik