
I to se ale může změnit, soudě podle schémat firmy Samsung. Nedávno zveřejněný patent ukazuje možnou podobu nové generace ohebných displejů. Jejich tvar by bylo možné měnit dálkovým ovladačem, aby divák mohl sledovat televizor odkudkoliv. A nepůjde jen o pouhé fyzické ohýbání obrazovky. Ovladač bude zároveň schopen kalibrovat obraz tak, aby odpovídal novému tvaru displeje. Celou záležitost má ovládat speciální deformační součástka umístěná za panelem. Dokument popisuje způsob, jakým by bylo možné ohýbat pouhou část displeje nebo celý panel. Dálkové ovládání by využívalo bluetooth nebo infračervené připojení. Divák by si mohl vybírat z nabídky s celou řadou nastavení obrazovky, kterou by bylo možné otáčet a ohýbat dle jeho přání.

Samsung zatím neřekl nic konkrétního ohledně ohebné televize, pouze podal žádost o patent. I tak to vypadá, že v budoucnu bude takové přístroje vyrábět. Na druhou stranu to připomíná zvěsti o ohebných mobilech, na kterých má výrobce pracovat. O to větší zklamání přišlo, když vyšla Galaxy SV a nebyla ohebná. Zároveň by však nebyl takový problém stejnou technologii aplikovat na obrazovky větších rozměrů.
Korejský výrobce hledá nové způsoby, jak umožnit zákazníkovi užívat televizor podle jeho vlastních potřeb. Nynější vlajková loď Smart TV F8000 nabízí takové funkce, jako je sociální integrace, personalizovaný systém doporučení nebo hlasové ovládání. V budoucnu tak Samsung může přidat i více hardwarově orientované funkce, jako je třeba ohýbání obrazovky podle momentálních potřeb diváka.
Zdroj: HDTVtest, psfk