Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG se pochlubilo zakřivenými OLED TV

10.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost LG Electronics by měla už konečně začít co nevidět dodávat na trh své televizory s 55" obrazovkami OLED, které budou samozřejmě ploché. Ovšem vedle toho firma vyvinula také zakřivené obrazovky, které vystavuje na CES 2013.
Jedná se o 55" model s označením EA9800 využívající firemní OLED technologii využívající čtyři barevné složky (či subpixely), a to WRGB, čili bílou, červenou, zelenou a modrou. Samozřejmostí je pak podpora LG Cinema 3D, Smart TV a dalších moderních technologií, které ani tak nezávisí na typu obrazovky, jako na další elektronické výbavě.

LG označuje zakřivený design za ergonomický, a to proto, že divák usazený na tom správném místě má všechny části obrazovky od sebe stejně vzdáleny, čímž se má odstranit problém s vizuálním zkreslením a ztrátou detailů. Otázkou je, jak si filmový zážitek před takovým televizorem vychutná celá rozvětvená rodina, ovšem z fotografie je vidět, že zakřivení není tak velké.

Nejedná se však pouze o koncept, nýbrž o prototypy televizorů, jež by se měly objevit na trhu. Ovšem datum uvedení na trh ani cenu televizoru firma zatím neoznámila. Namísto toho se ve zprávě zaměřila na vyjmenování dalších výhod. Pomineme ty, které vycházejí přímo z použité technologie OLED (pozorovací úhly, barvy, kontrast, absence podsvícení, atp.) a zmíníme to ostatní, jako design Cinema Screen, díky nemuž se má podstavec televizoru být co možná nejvíc nenápadný a také tělo vyrobené z polymeru vyztuženého uhlíkovými vlákny. K televizoru se také bude dodávat držák na stěnu, jenž dovolí jej usadit ve vzdálenosti pouze 2,5 cm od ní.

Samotný televizor ale není tak tenký, jak se tváří na oficiálních obrázcích, což můžete vidět například zde.

Zdroj: TZ LG Electronics