Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

A další televize je... ohnutá?

17.1.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Ne, nejedná se o výrobní vadu. Mezi atrakcemi uplynulého CES 2013 byla dvojice zakřivených televizí dvou korejských rivalů. Hodiny před odhalením prototypu LG Electronics totiž představil stejné zařízení i Samsung.
Veletržní centrum Las Vegas Convention Center skrývalo řadu zajímavých exponátů, novinek a prototypů budoucnosti. Právě do poslední kategorie patřila i vize blízké televizní budoucnosti společnosti Samsung. Z dálky tento přístroj vypadal jako každá jiná televize, byť s živými barvami a vysokým kontrastem. Bližší pohled však ukázal citelné prohnutí do oblouku.

Po stránce kvality obrazu nejspíš nebude co vytknout, jelikož základem je zde OLED panel. Ať už tedy půjde o vysoký kontrast, nízkou spotřebu nebo barvy nerozeznatelné od předlohy. Mluvčí firmy Samsung prohlásil, že zakřivená obrazovka byla navržena tak, aby nabídla autentičtější divácký zážitek srovnatelný s kinem IMAX. Stejně jako v případě předchozích OLED TV Samsung však zůstává i tento přístroj „pouhým“ prototypem.

Zatím tak není jasné, kdy a za kolik bude zahnutý Samsung uveden na trh. Týká se to i dalších detailů, jako je velikost úhlopříčky (neoficiálně se uvádí 55 palců). Netrvalo dlouho (řádově v hodinách) a podobné zařízení bylo k vidění na stánku LG Electronics. Ten ostatně na svého největšího konkurenta vytáhl dřívější uvedení 55“ OLED TV na trh. Stejně tak i zakřivená televize byla představena pod modelovým číslem LG 55EA9800. Nechyběla ani řada technických informací. O zakřivené televizi LG jste se koneckonců mohli dočíst v této aktualitě.

Zdroj: HDTVtest