Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od RoPo
OLED nemá podsvícení. Zobrazovací vrstva je ve svícení aktivní sama o sobě. Podobně jako plazma, která také nemá podsvícení.

Ach ty recenzenti....
Odpovědět2  0
Hollywood natáčí buď na filmové kamery s filmem ­(to odpovídá rozlišení až 32k­), které se digitalizují do 16k nebo přímo už ve vyšším rozlišení natáčí nějakou dobu. To, že výstup je FHD nebo 4K je irelevantní. To je závislé právě na rozšířenosti koncových zařízení.
Odpovědět0  0
Cena je vysoká ­(obzvláště u špičky RED­), ale 650tis ­(kolem 1­/2míče­) je normální cena pro produkční studiové a obdobné profi kamery navíc s hi­-tech výbvou. Nebavme se o poloprofi kamerách v ceně do 100­-200tis. Sic se to může jevit přehnaně, ale platí se za opravdu špičkovou techniku.
Odpovědět0  0
Např. www.red.com a jsou i další výrobci. Canon má 8k video kamery. Panasonic a Sony ­(F65­) také. A olympiáda je ­"až­" za 3 roky. Do té doby budou 8k jako možnost v profi sféře ve světě běžnější. Technika na pořizování obrazu je a bude.
Odpovědět3  0
To bude zavirovaných TV.... :­-)
Odpovědět0  1
To je pecka! Jak projektor, tak cena...
Odpovědět0  0
Zapomněl jsem dodat 65­" uhlopříčka.
Odpovědět0  0
No a LED LCD 4k Panasonic je za předobjednávkových $5999.
Odpovědět0  0
Dobré poznatky. Jsem rád, že máš ze své volby radost. Ale tento Sharp díky EDGE podsvícení a ne přímému podsvícení jako je u 80­" veze stále trpí škaredým cloudingem ve tmě ­(asi máš moc stáhnuté podsvícemí ­- že jej nevidíš ­- ale pak trpí kontrast, který pokud je tato TV dobře nastavena i 4900:1 ­- šlape PDP od Panasponicu ­(ST50, VT50,.. více jak 5000:1­) na paty, který však má vyšší spotřebu než tento 60­" model­). Jinak je snad tento 60­" model bez chyb... Ale ten clouding, ten clouding... ten je škaredý a mě osobně u LCD vadí. Díky za post.
Odpovědět0  0
Jde ti o nahrávání? Z AVeru můžeš nahrávat na PC, přes SW, který AVermedia nabízí ­(nebo v mediacenteru, které je součástí W7 ­). Nahrávat na tablet­/telefon nelze. Na postaveném malém PC s DVB­-C kartou + ...atd. lze samozřejmě nahrávat také. A STB s DVB­-C tunerem s ethernetem nahrávat umí také ­(na interní HDD, či USB flash­). Nahrávku pak můžeš vykopírovat ven.
Odpovědět0  0
Možné je použít různé dvb­-c receivery s ethernetem např od Technisatu ­(cena od ccas 5000,­- Kč­) nebo Vantage ­(od 11.000,­-­). Avšak pravděpdoobně bude problém s ovládáním takovéhoto zařízení po síti z připojeného klientského zaříení ­(s iOSem čii Androidem­). Nebo malé PC s DVB­-C tunerem a PCMCIA čtečkou a modulem + XBMC a ovládáním po síti. Nehledě na nesmyslnou cenu takovéhoto řešení. Vždy však budš s cenou mnohem výše než mnou zmiňovaný příklad s AVerem.
Odpovědět0  0
K tomuto účelu můžeš použít AverTV HomeFree Combo F210 + DVB­-C standardní set­-top­-box, jehož výstup připojíš do F210. Ovládat STB můžeš přes infra oko, které je vyvedené a ovládané po síti z F210. Nevím jakého máš kabelového operátora, ale např. UPC ti druhý STB pronajme za 90,­- Kč měsíčně a budeš moci na něm naladit programy stejné jako máš předplacené na kartě.
Odpovědět0  0
Podle mě AverTV HD HomeFree Duet F200 s dvěma DVB­-T tunery za 1­/3 ceny jemnoooohem lepší volba. Případně AverTV HomeFree Combo F210 s DVB­-T a dalším vstupem RCA­/S­-video pro streaming + IR ovládání z klientského zařízení, které se streamuje do sítě. Sledovat lze na Androidech, iPxxx, PC a to i v XBMC. Navíc díky dvěma jsou tato lepší zařízení.

Toto Njoy Digital N7 je velký úlet. Jediné plus je, že existuje DVB­-S varianta, ale nato lze použít HomeFree Combo F210 a výstup ze SATu připojit do jeho RCA­/S­-video vstupu.
Odpovědět0  0
Toto uměl již můj stařičký HP iPAQ H3600 s IR portem ­- ovládat další spotřebiče přes IR. Teď budou toto reinkernovat, aby objevily Ameriku :)
Odpovědět1  1
Samozřejmě že kamery jsou.
Připomenu jen RED ­(www.red.com ­- 4k a 5K videokamery­), Panasonic ­(4K Varicam­), Sony ­(např. NEX­-FS700E­), atd....
Odpovědět0  0
Cena je: €289, $249
Ovládání z iPadu ­(iOS­), pro Android bude aplikace později
Odpovědět2  0
To jste se měli podívat na nabídku před napsáním článku a informace doplnit.
Přesto díky za doplnění článku.
Odpovědět0  1
V článku chybí podstatná informace plynoucí z nadpisu. Jaká bude předpokládaná cena?
Odpovědět0  1
Opravdu si myslíte, že je jedno jestli se bere násobek výšky obrazu nebo uhlopříčky obrazu???
Uhlopříčka obrazu je mnohem větší než výška obrazu....
V uvedeném odkazu se porovnává uhlopříčka s šířkou obrazu. Úplně něco jiného než o čem píši.

Zkuste si to spočítat vzdálenost s výškou a s uhlopříčkou obrazu. Dostanete úplně jiná čísla ­- jiné vzdálenosti.
Pak zkuste z těchto vzdáleností ­(vycházející z uhlopříčky a z VÝŠKY obrazu ­- ne ze šířky! ­) pozorovat 16:9 TV....

Pro formát 4:3 se bere uhlopříčka a pro formát 16:9 se bere výška obrazu jako násobitel.
Odpovědět0  0
V článku mě ihned zaujal propočet ideální vzdálenosti vůči uhlopříčce obrazovky.

Ono je to trochu jinak. 3­-násobek UHLOPŘÍČKY obrazovky je vhodný pro poměr stran 4:3. U poměru stran 16:9 se musí brát ne uhlopříčka obrazuovky ale VÝŠKA obrazovky. Pak pro formát 16:9 je doporučována vzdálenost 3­-5ti náseobek VÝŠKY obrazu. To jen tak na upřesněnou. Pokud tato základní informace není správně v článku zmíněna, pak celý článek není dobrý.
Odpovědět0  0
Upřesním, že záběry mimo vůz vypadající jako animace vypadají až cca. od 1:02 či 1:30 minuty videa až do konce videa.
Odpovědět0  0
Právě, že jen ­"připadly­". Záběry při zemi na trať, mimo vůz vypadají jako animace.
Odpovědět0  0
Ve videu jsou reálné záběry z vozidla s řidičem. Záběry jakoby na úrovní vozovky vně vozidla jsou animace. Proč???
Odpovědět0  0
Frančízy se rozmáhají...
Odpovědět0  0
Pokud je obraz jemnejsi, tak samozrejme neuvidis ty detaily jako z 3m, ale z vetsi dalky a vyssim rozliseni je obraz celkove ostrejsi a lepsi a proti pouhemu HD redy rozliseni rozdil videt je. Proto na uhlopricku 80­" a vice palcu ma 4k2k rozliseni vyznam. Mimojine oprav si klavesnici. Vvykricnik se ti casto zasekava. Tedy pokud umis normalne diskutovat. ;­-)
Odpovědět0  0
Každý nebydlí v paneláku...! Opravdu bez urážky.
Odpovědět0  0
Vim o cem pisi. Pouzivam FullHD rozliseni jak na 50­" uhlopricce, tak na 125­" uhlopricce s DVB­-S2. Pri pozorovaci vzdalenosti 3­-9m. U te vetsi uhlopricce je tech FullHd sice dobre ­(zdroj BD, DVB­-S2­), ale preci jen je to ­"jen­" FHD. U teto 80­" TV ze vzdalenosti 3m se 4k2k ­"uzivi"
Odpovědět0  0
Chtělo by to na takovou uhlopříčku už 4k2k rozlišení. Sic má TV DBV­-S2 tuner, ale proč nezapomenout na DVB­-T2 tuner. Nebo alespoň mít možnost později stávající DVB­-T vyměnit za DVB­-T2.
Odpovědět0  0
Opravte si chybu v nadpisu 2. sloupce parametru transporderu. Mate tam Prima family HD misto Film+
Odpovědět0  0
Např. TechniSat Digit ISIO S1
Odpovědět0  0
... a právě pro SMP8910 a SMP8670 bude připravena i verze XBMC.
Odpovědět0  0
Doplnění: SMP8910 je minimálně 3­/4 roků starý kousek. Jen se čeká na uvedení vícero modelů MMC. Minimálně je v Dune HD Pro, který se začne prodávat právě v 1­-2 kvartálu 2012.
Odpovědět0  0
Kdo se u tuto problematiku zajímá již delší dobu, tak toto zná. Na internetu je těchto informací spousta.
Odpovědět0  0
Je možné, že podpora menu je jen při spouštění z ISO DVD obrazu. Nebo je nutné spouštět DVD z nultého IFO souboru. Vyzkoušej.
Odpovědět0  0
Ma tento prehravac funkci NASu? Pokud ano a lze ji vypnou­/zapnout, tak ji vypnete a skuste znovu zmerit spotrebu pri vypnutem prehravaci. Pokud funkce NASu nelze vypnout a je to ­"trvala funkce­", tak nelze snizit prikon prehravace pro potreby fungujicich sitovych sluzeb poskytovanim obsahu disku.
Odpovědět0  0
Součástí balení jsou mimojiné:
3.5mm audio kabel
RCA do 3.5 mm audio kabel
Odpovědět0  0
Jinak pro audio se počítá se vstupy a výstupy zvukové karty.
Odpovědět0  0
Součástí HDMI je audio.
Odpovědět0  0
GLAN má až WD TV Live Hub.
Odpovědět0  0
Vždyť v popisu je jasně napsán 10­/100 Mbits, tedy GLAN nemá.
Je to jasné?
Odpovědět0  0
Musíte mít připojeny buď 2 sólo paraboly nebo připojeny 2 kabely ze 2 LNB na jedné parabole.
Snad je to pochopitelné.
Odpovědět0  0
To zni slibne. No uvidime az bude toto reseni opravdu na trhu dostupne.
Odpovědět0  0
Ale to mám a 125­" elektircké plátno. Ale toto je celkově kompaktnější.
Odpovědět0  0
To se mě líbí. Ještě by mohli uvést uhlopříčku 100­-125­" :)
Odpovědět0  0
Pak jedině projektor+plátno ­(bez problémů uhlopříčky 80­", 110­", 125­",... a více­) nebo LaserTV
Odpovědět0  0
Další kousky:
Porte DTT6720
Hyundai DVB4H632PVR
atd...
Odpovědět0  0
Pochopil jsi to správně. Pokud TV nemá MPEG­-4 tuner­/dekodér ­(kokrétně AVC­/H.264­), tak obraz neuvidíš.

STB DVB­-T s MPEG­-4 a aby jsi opravdu využil HD, tak potřebuješ STB s HDMI výsupem ­(případně komponentním ­- neplést s kompozitním­). Namátkou jsem našel Evolve Scorpio DT­-3010HD za 1590,­-, ale je to Evolve... Určitě najdeš i jiný model.
Odpovědět0  0
V konečném důsledku je to každého věc rozhodnutí. Já jsem kdysi několik modelů LCD měl. Před 2 lety jsem pořídil 50­" FullHD plasmu a jsem stále spokojen i vzhledem k novým modelům LCD i PDP. Opět a stále bych šel zase do PDP i podle toho co za blafy v LCD TV panelech vidím.
Odpovědět0  0
U TV LCD je problém s barevnou hloubkou a statickým kontrastem. Oba parametry za plazmou hodně pokulhávají. Když není dostatečná barevná hloubka a statický ­(neplést s nesmyslným dynamickým­), tak obraz sice může vypadat pěkně, ale dojem z něj je právě takový jaký popisuješ.
Odpovědět0  0
Jak jsem skeptik vůči iVýrobkům, tak toto se mě líbí. Takový malý mazlík... Toto bych si i jako můj první iVýrobek pořídil. Koukal jsem na předchozí verzi AppleTV, ale toto se mě líbí mnohem více.
Doufám, že se tato verze tady oficiálně objeví k prodeji.
Odpovědět0  0
BD recorder bez možnosti nahrávat HD vysílání je na nic. Ve zprávě se nepíše zda TV obsahuje DVB­-S2 tuner nebo DVB­-C s HD rozlišením. Předpokládám tedy, že tam nic takového není. Pak je to jen ptákovina...Stačil by mnohem levnější DVD recorder.
Odpovědět0  0
HD tuner? To bude pravděpodobně DVB­-T tuner s podporou MPEG4 ­(AVC­). Za ­"chvíli­" zde bude dostupné DVB­-T2 ­(nyní se v ČR v jedné lokalitě testuje, ve VB se standardně vysílá­) a tato škatulka se může vyhodit...
Odpovědět0  0
Potvrzuji, že na 3D je velikost 50­" málo. Zážitek úžasný a dojem vynikající. Jinak samozřejmě momentálně kvalitní PDP je PDP a nemá konkurenci....
Odpovědět0  0
SED tady nikdo vidět nemohl, pokud není z vývoje. Jsou však videa... Parametry však SED ­(­"nekonečná­" barevná hloubka, kontrast­) je nad OLED.

OLED na pidi displeyi je o ničem. To mám ­"nakoukáno­" taky. Ano je to pokrok oproti IPS a snad i překoná kvalitou obrazu PDP, ale mě zajímají uhlopříčky >=50­". Tam je s OLED stále problém. Než se slevní, tak možná bude k všeobecné dispozici na trhu i SED.

HOWGH
Odpovědět0  0
Nikdo nikomu neradí... O názoru na PWM souhlas, taky si nemyslím, že je použita přímo PWM.

Jak jsem psal hned na začátku ­- SED i když s největší pravděpodobností kvalitnější než OLED jej zabící cena. Dokázáno v hostorii mnohokrát, že se k veřejnosti k všeobecnému užití dostane sice horší, ale cenově výhodnější technologie.
Odpovědět0  0
U SEDu jsou ­"mikroděla­" ­- přímé emitory elektronů bombardující fosforovou vrstvu. To je SED.

Možné vysvětlení k blikání: rouzdíly vnímání PWM okem a ušima je v tom, že každý tento smyslový orgán reaguje jinak na výkyvy ­(amplitudu­) úrovně zvuku­/světla.
Odpovědět0  0
Pravdu díž.... přesně tak. Ostatní ať OLED neberou jako spásnou technologii. Tou je právě momentálně SED.
Odpovědět0  0
.... nehledě na LaserTV. Sice je již v prodeji, ale opět díky ceně pokulhává...
Odpovědět0  0
Hmmm.... SED je však kvalitou lepší než OLED. Historie však vždy ukázala, že na konec nezvítězí kvalita, ale cena. Proto i SED upadá. Je to velká škoda nejen kvůli tomu, že SED je kvalitnější než OLED, ale i jako konkurence vůči OLED.
Odpovědět0  0
...velká škoda...
Odpovědět0  0
TV je spotřební věc. Pořizoval jsem 50­" FullHD TV před 1,5 rokem s MPEG4. S tím, že momentálně MPEG4 využívám. Než bude DVB­-T2, předpokládám nejdříve za 2­-5 let, tak pořídím novou.
Už není doba kdy TV vydrží 10, 20 let. Ne že by nevydržela fungovat, ale pokrok v technologiích, ten nebude stíhat.

Ne nadarmo bych rád měl skvělý panel na zobrazování signálu a tuner mít modulární v ­"externí­" škatuli. Při změněn technolgie vysílání­/přijmu se vymění ­"jen­" externí tuner.
Odpovědět0  0
TV zobrazí jen ta videa­/soubory, která TV podporuje.
Odpovědět0  0
Z manuálu:
"SD­-Video Standard Ver. 1.2 ­[MPEG­-2 ­(PS format­)­] and AVCHD Standard compatible files with an audio format that is either MPEG­-1­/Layer­-2 format or Dolby Digital format
(A modified data with a PC may not be displayed correctly.­)­"

Tyto formáty jsi zkoušel ­- MPEG2 jako Program stream a ne jako Elementary stream ?
Odpovědět0  0
Otázkou je zda TV neočekává strukturu složek na SD kartě tak, jak je vyvořena kamerou AVCHD. Na SD kartě jsou sLožky obsahující náhledy, apod.
Odpovědět0  0
Není zač. Odstavec již vypadá lépe i když bych možná měl ještě připomínku, ale nechte to tak.
Odpovědět0  0
Citace z článku:
"Obraz by měl být komprimován v MPEG­-4 AVC, k jehož příjmu není možné využít u nás hojně rozšířené set top boxy a TV přijímače, které tento formát většinou nepodporují. Část výrobců už tento problém řeší a nabízí výměnu některých komponent starších TV přijímačů tak, aby s novějším formátem neměly potíže.­"

Toto by se dalo vysvětlit, že přijímače s MPEG­-4 AVC dekodérem se u nás neprodávají ­(stávající nepodporují­). Což není pravda. Prodávaní přijímače s DVB­-T tunerem a podporující MPEG­-4 právě podporují MPEG­-4 AVC.

Kdo prosim Vás nabízí výměnu tuneru za tuner s podporu MPEG4 ve stávajících prodaných TV?
Odpovědět0  0
Menší datový tok má 720p. Datový tok u 720p je cca. o 20% nižší než 1080i.
Odpovědět0  0
HD v DVB­-T se vysílá jako kódované v MPEG4 AVC. Přijmám, sleduji jej a jsem zatím spokojen.
Je však pravda, že to není DVB­-T2. Až DVB­-T2 nastoupí čeká mě výměna TV. Prostě TV zestárne morálně­/technologicky ne tím, že přestane fungovat.

To že neexistují přijímače, které toto dokáží přijímat, jak se v článku píše je nesmysl a lež nebo neznalost autora článku.
Odpovědět0  0
Ty jsi matěj.... Nechápeš, tak raději nereaguj.
Odpovědět0  0
Samozřejmě máte pravdu, ale... viz výše můj předchozí příspěvek.
Odpovědět0  0
Jste nepochopil co jsem měl na mysli.

Pokud budu snímat neopakovatelné záběry, tak je chci ukládat jak ve 2D, tak 3D. To se musí ukládat zároveň.
Už rozumíte, co mám na mysli?

3. objektiv má být mezi dvěma objektivy. Jinak výsledný záběr by byl posunutý vůči kompozici scény.
Odpovědět0  0
Až bude kamera se třemi objektvy pro snímání zároveň 3D a 2D, tak o tom budu uvažovat :­)
Uchovávat se budou oba streamy. ­"Promítat­" se bude stream podle výstupního zařízení.

Resp. pokud by 3D nebylo bez brýlí rozmazané, tak se dá o tom uvažovat již teď...
Odpovědět0  0
Absolutní nesmysl. Možné by to mohlo být, ale nejen u PDP ale u všech moderních impulzních zdrojů ­(PC, nabíječky atd­). Ať si dotyčný alchymysta nechá přeměřit a případně vyměnit archaický elektrický rozvod napětí. Změna odběru např z 90W na 150W není velký změna.

To jsou zase fámy....
Odpovědět1  0
Určitě píšeš o LCD s LED podsvětlením. Tam takové rozsahy jsou. Tvůj oponent porovnává LCD s CCFL podvětlením. Tam spotřba zas tak moc nekolísá.
Napiš o jakém druhu podsvětlení LCD píšeš.
Odpovědět0  0
Jestli stačí 30­", tak není co řešit:

Dell UltraSharp 3008WFP
Dell UltraSharp 3007WFP HC
HP LP3065
Samsung SyncMaster 305T
Gateway XHD3000

Mám už 2 roky Dell 3007WFP HC a je to luxus.
Odpovědět0  0
Samsung LA40S71BX
LA32S81BX
LA32R81BX
LA26R71BAX

Olevia 342i ­- 42"
Odpovědět0  0
Jaká uhlopříčka?
Odpovědět0  0
Chybí 2560x1600.. škoda. Ale je to krasavice :­)­))
Odpovědět0  0
Verze je po HW totožná jako předchozí WD TV. Tato verze navíc integruje jen LAN rozhraní. Video s datovým tokem 35Mb odpovídá přenosové rychlosti 4,375 MB­/s. Což by měli po stránce přenosu přes LAN zvládat všechny takovéto krabičky s rozhraním 100Mb nebo vyšším. Problém však bude v samotném chipsetu, zda zvládne video s datovým tokem 35Mbit. O rychlost LAN rozhraní bych se v tomto případě nebál. I kdyby bylo LAN rozhraní označeno jako GLAN stejně by reálná rychlost byla tak an 80­-150 Mbit. Pro vyšší výkon GLANu musí být odpovídající­/výkonný procesor. Což žádná z podobných krabiček nemá.
Odpovědět0  0
Jestlu jste to myslel, jak uvádíte, tak jste měl lépe v článku formulovat:

"je v jednom směru mezi TV kartami revoluční ­- "
Odpovědět0  0
Revoluční, tedy 1. byl BlackMagic Design se ­"svou­" Intesity kartou. AVerMedia je jen další v řadě.
Odpovědět0  0
Asi funguje jen v US instalaci. V CZ Vista Ultimate x64 netflix není v nabídce.
Odpovědět0  0
Edius je zcela jiná. mnohem lepší garda. I když Vy ­- ­"odchovaný­" Pinnaclem 12 nevim jeslti Vám bude Edius vyhovovat.
Odpovědět0  0
Asi jste nepochopil moji ironii. Ten vypínač je tam na nic, pokud je napaječ mimo zařízení.

Daným vypínačem dojde k úplnému vypnutí zařízení. Stand­-by režim je něco jiného.
Odpovědět0  0
Vypínač on­/off je k čemu, když je zařízení napájeno trvale připojeným i když určitě spínaným zdrojem do elektrické sítě?
Odpovědět0  0
A hlavně nepoužívat vir Pinnacle...
Odpovědět0  0
Věřím, že je to opět marketingový žblebt ­- jen pro Sony.
Proč by stolky měli být jen pro Sony? Kvůli Bravia Sync? Nezdá se mě, že by Sony nedodržovala standard HDMI­-CEC. Jen jej nazývají ­"posvojom­" ­- Bravia Sync. A vyvolávají dojem, že s jinými zařízeními připojené přes HDMI nebude pracovat ­(VieraLink, Anynet+, Simplink ­). Tomu nevěřim.
Prostě různé názvy pro stejné ovládání dle standardu HDMI­-CEC.
Odpovědět0  0
Spotřeba může u FullHD být o trochu vyšší. 1080p jsou serie Z1, V10, G15, G10, S1, S14, U1. Ostatní jsou 720p.
Modely 1080p přijdou snad mezi březnem a červnem.
Odpovědět0  0
Ještě k CRT: ano vydrží 20 a více let. Ale to jsou vyjímky a jedná se jen o konkrétní kusy. Nedá se to říci o celcýh CRT modelech.
Odpovědět0  0
OK. TV s integrovaným DVB­-T MPEG2 a DVB­-T MPEG4 a ještě třeba CI slotem není ptoblém. Sám jednu takovou mám a koukám na DVB­-T MPEG2 i DVB­-T MPEG4. V ČR se vysílá experimentálně a to ČT1 a Nova ­- a je to nádhera proti DVB­-T MPEG2 ­- ale to také není vůbec špatné. Samozřejmě vždy záleží na zdrojovém materiálu, který leze do vysílacího DVB­-T enkodéru. Když je zdrojový materiál dobrý, pak i přijmané DVB­-T je velmi pěkné.
Odpovědět0  0
Ale jo jsou takové. Sice je obraz rozpitý ­(porovnávej s vedle stojící novější TV­), ale funguje. Dále u vás asi není DVB­-T. Ale případně dokoupí set top box a třeba dalších 50 let ji to vydrží. Jen tak dál :­)

Ne. V dnešní době se nedá uvažovat o TV na 20 let. Je to nesmysl.
Odpovědět0  0
Nic proti Vám, ale to žijete v jeskyni? ­(soudě podle teploty +5 stupňu­) To v garáži, kde netopím teplota spadne max ke +14­-ti stupňům ­(při venkovní teplotě ­-15 až ­-20­)

TV na 20 let? To je scifi. CRT vydrží 5­-15 let. Podle kvality provedení a míry používání ­(!­)

Kolik chcete za TV dát ­(je to spotřební věc­)? Podle toho se orientujte. 20let podle nic jak technologicky, tak morálně nevydrží. DVB­-T v MPEG2 je zaručeno do r.2017. Dle prohlášení technika ČT v panelové diskuzi. Pak se uvidí zda pokračovat či migrovat na jiné kódování v DVB­-T. Pak se také může stát, že se TV bude vysílat po IP protokolu a ne klasicky.

Klasické CRT mají životnost 50tis. hodin ­- také dle laboratorních podmínek
Odpovědět0  0
Ano, řada 4 je opravdu stará řada. Panel snad ob dvě generace starší než je v Samsungu PS50A756.
Samsunga PS50A756 mám a jsem nad míru spokojený. Kdo neviděl, nevěří.
Odpovědět0  0
Ámen... Přesně tak, synu pravdu pravíš. Zarytým LCDistům to ale nevysvětlíš :­)

Plazma je plazma... Byla prostě od počátku vyvýjena pro potřeby koukání na pohyblivé obrazy. LCD TV vznikla z PC monitoru. Prostě plazma na koukání a k PC patří LCD.
Odpovědět0  0
To je rozumná volba. Pokud TV vysloveně nepotřebujete ­(neodešla původní TV­), tak vyčkejte nebo ­"přidejte­" na vyšší model.

Přeji dobrou volbu a příjemnou zábavu.
Odpovědět0  0
Možnost by byla pokud máte v notebooku DVI výstup. Prodávají se redukce DVI­->HDMI. Pak bz jste propojil notebook s TV přes DVI a redukci do HDMI vstupu TV.

Jinak budete muset použít S­-video. Nebo si připlatit a pořídit model s D­-SUB nebo DVI.

Např. model TH37PX80E má ještě lepší panel než zmiňovaný 8X za cenu o 30% vyšší oproti zmiňovaná cena.

Co se týče výběru. Panasonic je Panasonic, LG má však vyšší rozlišení a je to pozor LCD! ­(plazma je 42PG3000­). Panasonic má lepší panel v ostatních parametrech. Rozlišení však pro SD TV koukání nehraje roli.

Pokud nehledíte na rozlišení panelu a není Vám plazma cizí, tak bych pravděpodobně z těchto dvou modelů vzal Panasonica.

Koukněte na stejné vysílání a různé pořady v TV vedle sebe a podle toho se rozhodněte. Ale problém pravděpodobně bude, že jedna TV nebude dobře nastavena. Přepálené barvy a celkový přepal. Ještě jsem neviděl z výroby dobře nastavenou TV od žádného výrobce. Vždy bylo něco přepáleno.
Odpovědět0  0
Prostě až dospěje, tak to MOŽNÁ pochopí :)
Odpovědět0  0
Já mám tu čest s Panasonicem, Pioneerem, LG a Samsungem. Ostatní neznám. Holt plazma je jen pro vyspělé výrobce. Ostaní ­"méně zdatní­" to pochopili a utekli k levnému a méně výrobně náročnému LCD.
Odpovědět0  0
Souhlasím: k PC ­- LCD, na koukání ­(TV­/filmy­) ­- plazma.
Odpovědět0  0
To se mě nezdá, že osmičková řada je již ve spolupráci s Pioneerem. Modely osmičkové řady jsou špičkové, ale co jsem četl zahraniční testy, tak údajně nezobrazují zcela věrně bílou barvu v porovnání s jinými modely. S černou jsou na tom dobře. Prodávají se snad od jara. Spolupráce s Pioneerem byla ohlášena v létě a to tak že se ­" Pioneer spojí s Panasonicem a budou spoluracovat. Pioneer bude do 50­" uhlopříčky brát panely od Panasonicu, vyšší modely si bude vyrábět sám. Na oplátku poskytne Panasonicu svoje know­-how ve zpracování­/postrprocessingu obrazu­".
Odpovědět0  0