Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od RoPo (2)
Jsem s ní spokojen. TV nemá aktivní větráky ­(to mě mile překvapilo, tedy se nehřeje než by měla a je stejně ­"chladná­" jako uhlopříčkou odpovídající LCD­), spínací prvky neslyším, obraz je výborný ­(analog ujde ale ten nesleduji, jinak odzkoušeno a spokojenost ­- DVB­-T MPEG2, DVB­-T MPEG4, HD SAT, HD filmy z HTPC či DLNA serveru nebo USB­), zvuk mě mile překvapil. Jinak piš do fóra, sem ne.
Odpovědět0  0
Až ti odejde podsvětlení, tak uvidíš kvalitní tmu :­) ­(zažil jsem u TV Philipse ­- po dvou letech, skončení záruky odešlo podsvětlení ­- konec :­)
Vidím, že máme stejné využití. HTPC u plazmy používám. Že by byl obraz neklidný a to i zblízka vůbec nepozoruji. Ale v žádném případě nebudu před TV pracovat. K tomu mám 30­" PC LCD panel s rozlišením 2560x1600 v pracovně. Pro HTPC činnosti mě bez problémů plazma vyhovuje ­- web, e­-maily, filmy, hudba, občas nějaká hra, atd. Prostě vše skoro jako na PC, ale v pohodlí obýváku, bezdrátovou klávesnicí a dálkovým ovládáním. LCD na práci u PC, plazmu na TV koukání.
Odpovědět0  0
Taktéž nikoho neznám, kdo přešel z plazmy na LCD. Právě naopak z LCD ­-> plazma. A jsou nad míru spokojeni.
Odpovědět0  0
Pěkně jsi to napsal. Opakovat to nebudu. Ron Jeremy rád plácá z vody, tedy z internetu, ale asi sám osobně v reálu nesrovnával dobré mmodely LCD a plazem nemůže. Já též z několika mnou používaných­/vyzkoušených modelů LCD a plazem jsem nakonec vybral plazmu.

Plazma je na výrobu technologicky dražší. Slevní se až opravdu po doluhé době. Což Panasonic, Samsumg a LG si již mohou cenově dovolit. Druhá věc je cenový boj mezi všemi výrobci plazem.

Rozhodně nechci vyzdvyhovat ani jednu technologii. Ať si každý vybere podle svého uvážení. Ale bludy o spotřebě, vypalování apod. jsou již dávno překonány a šíří se jen bludy.
Odpovědět0  0
Jestli je to již od léta, tak to je dobře. Panasonic má největší továrny na plazmové panely, které jsou na velmi vysoké technologické úrovni. Pioneer má vynikající know­-how na zpracování obrazu. Dak již daly hlavy dohromady. Výhoda pro oba tábory.
Odpovědět0  0
Tak nevim... Koukám na plazmu a je ve vyonutém stavu opravdu černá. Ve dne, mám hodně oken je obraz jak víno nic vyblitého nevidím. Naproti tomu co jsem měl vždy pár měsíců LCD, tak to bylo jak píšeš ­- vyblité barvy. Když se poštelovaly, tak zase obraz byl přepálený.
A výprodejové zboží? Dobrej vtip :)
Odpovědět0  0
Nesmíte zapomenout, že i plazmové buňky musejí mít ­"ve vypnutém stavu­" minimální udržovací napětí, aby plazma v buňce zůstala plazmou. Jinak by nebyly buňky schopné během mžiku přejít do plného svitu. Pioneer je na tom nejlépe. Přesto však minimální­/nějaké napětí buňky ­"v černém­" stavu existuje. Pioneer jej má však nejnižší­/nejčernější, protože má svoji výrobu panelu nejlépe zvládnutou. Však si za to nechá zaplatit ­- viz. panely KURO. Dynamický kontrast u nejnovější plazma displejů existuje a je.
Ale dynamický kontrast je nesmysl s tím souhlasím, protože je to uměle ovivňování zobrazovaného signálu.
Odpovědět0  0
Pár lidí v mém okolí má plazmici Panasonic a LG již pár let ­(4roky zpět, velikostí uhlopříček od 94­-127cm­). Tehdy těsně pod 100t. Že by měli obraz v TV vypálený nevidím. Možná znáš předpotopní plazmy nebo porovnáváš plazmy, které jedou 24h­/365dnů ­- ale pro takové nasazení to je problém všech zobrazovacích panelů různých technologií. Já píši o plazmách, které se používají denně v domácnosti na takovéto domácí koukání :­) ­(kdy TV jede cca. 6h v pracovní dny a o SO+NE, když není co dělat tak cca 12h provozu­).
K životnosti:... Klasická CRT nemá životnost ani těch 100.000 h. LCD ­(podsvětlení­) mají životnost pod 100.000h

Jinak souhlasím. UPC je děs ­- naštěstí tento zdroj nemám ­- jediné z UPC nabíkdy jsou zajímavé HD kanály. Projektor je dobrý, ale mám na něj vzhedem k tomu, že jsem již nějaké měl tak mám dané požadavky a nejsou nereálné. Projektor prostě chci používat i ve dne bez toho aniž bych zatahoval venkovní či vnitřní žaluzie.
Odpovědět0  0
Proč výrobci u plazem uvádějí statický a dynamický kontrast? Asi si to vymysleli pro porovnání s LCD :­)
U nejnovější plazma panelů je statický kontrast 30.000:1 a dynamický 1.000.000:1
Odpovědět0  0
LE55A956 je dobrý kus, ale za jakou cenu? Rozdíl v ceně mezi touto TV a 50­" plazmou od stejného výrobce nedám ani za 10­-15 let za elektřinu. Za cca. 10let plazmu stejně vyměním, protože budou spotřebou nižší a technologicky obrazem ještě lepší TV či zobrazovací panely než jsou dnes.
Odpovědět0  0
Odborníku, zkoušel jsem 3 ­"filmové­" projektory od HD ready až po FullHD a zatahovat okna tedy nepotřebuji a nehodlám. Nechci a nebydlím v kobce :­) Dnešní projektory v ceně do 30k mě prostě svítivostí neoslovili.

Samořejmě, pokud uděláš z místnosti kobku, tak ti vyhoví jakýkoliv projektor a obraz je dobrý.
Odpovědět0  0
Mě se tedy na plazmě nic nechvěje a to ani z HTPC a statickém obrazu. Tak nevím jaké chvění máte na mysli a vůbec mě nenapadá jaká ­"technlogie plazmy­" by mohla za chvění :­)
Odpovědět0  0
4000ANSI rozhodně nesmysl není. Je pro to, aby bylo možné projektor provozovat i v normální místnosti s okny a ne někde v tunelu. Panel plazmy má životnost 100.000h ­(kdy jas poklesne na 50% oproti novému panelu­). Standardní lampa do HD projektoru za 8.000,­- pro cca. 2­-3000h.

O Epson TW1000 vím ­- cena je nad 40t, svítivost ubohých 1200ANSI, lampa je právě za těch 8000,­-­/2­-3000h. Nehledě na hučící­/šumící ventilátor.

Takže stále není kam spěchat. Meta ještě není splněna :)
Odpovědět0  0
HD zdroje v ČR?
V DVB­-T to je MPEG4 vysílání, sice experimentální a jen někde, ale je a je kvalitativně mohu říci, že dobré 1080i ­(oproti DVB­-T MPEG2 je kvalitativní posun­). Ale tam se přesně a to ještě více pozná co se do DVB­-T jako zdrojový materiál cpe.
Dále máme na SATu z česky mluvících Nova HD, od nového roku má být i ČT v HD na SATu. Pro anglicky mluvící je HD obsahu habakuk. Jinak samozřejmě BR média a pokud máte u TV i HTPC, tak cokoliv najdete v HD po internetu.

Kdo chce tak si HD obsah vybere a najde.
Odpovědět0  0
Blíží se doba Vánoc. Lidé možná více prahnou po výměně TV. Tak proč jim ­"nedat opět návod­" o porovnání. Co kdyby se jim nechtělo hledat :)
Odpovědět0  0
Já mám pro projektor metu ­- FullHD, cena do 30k s DPH, kontrast alespoň 15k:1, svítivost alespoň 4000ANSI, spotřeba do 150W, životnost lampy­/LED alespoň 10.000h, cena za lampu do 2k

Takže si ještě chvíli počkám :­))
Odpovědět0  0
K HD projektoru ­(a nejen k HD­) je potřeba plátno. Žádné promítání na ­"standardní bílou­" zeď nemá smysl. Pokud však se k projektoru pořídí plátno, tak je to o něčem jiném. Problém projektorů je však denní světlo. Sebelepší projektor v rozumné cenové hranici na doma ­(cca. 20.000­-50.000­) se nedá provozovat v normální prosvětlené místnosti, tak jako TV.
Odpovědět0  0
Ano. Tak nějak. Souhlasím. Panely jen HD Ready s výhledem do budoucnosti mají rozhodně mínus. Nehledě na uhlopříčky nad cca. 40­" kde bych FullHD více než doporučil. TV je snad tak na 10, max. 15 let
Odpovědět0  0
O LED podsvětlení jsem uvažoval také, ale při ceně skoro jednou tak vyšší než odpovídající uhlopříčka FullHD plazmy a přečtení v zahraničních testech o efektu rozmazání kolem hran při pohledu z boku na TV ­(ne kolmo k rovině TV­) jsem LED prozatím zamítl. Dále mě na LCD, které jsem měl v plánu s LED podsvětlůeném vadí je to, že se nedají snadno udržovat. Čistící prostředky na LCD existují, ale ve většině případů akorát LCD ušmudlají než vyčistí. Sklo na plazmě je praktické. Se sklem jsou LCD jen některé modely, které mě zase neoslovili parametry.
Odpovědět0  0
Tak to taky zase ne. Podle mých měření po kalibraci ­(jen podle vedle zapnuté TV CRT trinitron se stejným signálem­) je spotřeba plazem jen nepatrně vyšší. Dlouhodobě nižší nebo stejná.
U LCD díky dynamickému kontrastu ­(dané silným podsvětlením­) a dosaženým hranicím této technologie vypalováním trpí stejně jako plazmy. Poslední generace plazem ­(cca 2­-3 roky zpět­) vypalování trpí stejně jako LCD, která vypalováním trpí také ­(jinak by výrobci o vypalování nepsali jak v zárukách u LCD, tak u plazem­).
Odpovědět0  0
OLED a např LaserTV, SED či FED panely budou masově dostupné tak za 5­-10 let. Do té doby budu koukat na plazmici... Pak pořídím něco jiného, co bude technicky z uvedených technologií plazmu po všech stránkách překonávat kvalitou i cenou.
Odpovědět0  0
Ano v článku jsou nepřesnosti. Jednak se spotřebou, kdy autor článku o spotřebě plazmy píše bláboly. Dále pak uvádí kontrast plazmy jako 1.000.000:1 což je kontrast dynamický. Odpovídající statický je 30.000:1. U LCD bych jako statický kontrast uvedl o trochu vyšší jako např. 2.000:1
Odpovědět0  0
Tak tak. Měl jsem LCD a nakonec jsem skončil u plazmy Samsung PS50A756. Po nastavení spotřeba 290­-320W. 50­" LCD je na tom se spotřebou stejně obrazem a cenou však nikoliv.
Odpovědět0  0
Přesně tak. Jak píšete někteří to mají pořád popletené. Pak matou nepřesnými frázemi­/specifikacemi ostatní a ti to zase ­"troubí­" špatně dál.
Odpovědět0  0
Jj, tak to jo. Omlouvám se
Odpovědět0  0
Velká škoda, že jste nepopdal D­-ILA a HD­-ILA. Prozatím jedny z nejlepších technologií nynějších projektorů.
Odpovědět0  0
Obraz v 720p je velice pěkný také. FullHD projektory jsou od 30t s DPH. HDReady od 15t s DPH. Takže mám dilema. Zase mám o čem přemýšlet :)
Odpovědět0  0
Já jsem pro a mám FullHD 50­" plazmu. Na filmy kvůli uhlopříčce chci pořídit projektor. Jen se rozhoduji mezi HD ready ­(1280x720­) nebo FullHD ­(1920x1080i­/p­) a zda LCD nebo DLP. Snad nejlepší by byl projektor s technologií D­-ILA, ale ty jsou dražší.
Odpovědět0  0
Druhý bude určitě Samsung nebo Pioneer, ale tipuji vzhledem k ceně, že to bude Samsung. Pioneer má sice špičkové panely, ale marketingově zaostává.
Odpovědět0  0
Až budou za polovic tak to beru a vymění svůj stávající HDD recorder. To bude tak za 1,5 roku. Do té doby zcela vyhovuje postavený HTPC s BR mechanikou pro přhrávání BR filmů či sledování HD streamů
Odpovědět0  0
To jsem netvrdil. Ty tvrdíš, že na 106 je 2x obraz větší než na 74 4:3. Což není pravda.
Uřezané ­"hlavy a kotníky­" u roztaženého formátu 4:3 na 16:9 neberu.

Další otázkou je:
- koukáš na film formátu 16:9 na TV o formátu 4:3
- koukáš na film formátu 4:3 na TV o formátu 16:9
Odpovědět0  0
kouknete pro porovnani plochy, vysky a uhlopricky TV 4:3 o uhlopricce 74cm a TV 16:9 o uhlopricce 106cm
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět0  0
Ten ­"skok­" vidíš papírově. V praxi je to tak, že pokud mám pozorovací vzdálenost cca. 2,5­-4 m ­(rohová sedačka uprostřed obyváku­) a stávající 74cm TV, tak 106cm je dobrá, ale lépe je na tom 127cm. Já jsem to nakonec vyřešil plazmou 106cm ­(běžně spotřeaba cca. 110­-280W, dříve 74cm CRT měla spotřebu 140W trvale­) na TV + projektor koukání filmy ­(dvb­-t,sat,HTPC­). Co mám známé kolem sebe, tak se 94­-106cm není špatná, ale říkají že měli raději pořídit 127cm uhlopříčku. Ti co pořídili 127cm plazmu jsou spokojeni. I když jen HD Ready.
Záleží na pozorovací vzdálenosti a velikosti TV, co byla používána před tím.

Proto píši, že pro pozorovací vzdálenosti cca. 3m ­- a přechod z cca. 74cm 4:3 na 16:9 jsou vhodnější uhlopříčky nad 106cm>do cca 127cm.

A pro posuzování zda brát výšku či uhlopříčku není můj výmysl. Kdysi dávno jsem také uvažoval jen o uhlopříčce, ale opravdu se pro formát 16:9 uhlopříčka a její násobek brát jak bernou minci nedá. Kdysi jsem toto někde četl na několika místech. Dokonce firma Sony toto také někde uváděla, že se má brát výška obrazu a její násobek u formátu 16:9.

Nejlépe je se orientovat u 4:3 na uhlopříčku a u formátu 16:9 na výšku obrazu. Z praxe se mě to osvědčilo.
Odpovědět0  0
To co jsem psal jsem myslel tak, že nelze explixitně tvrdit, že pozorovací vzdálenost se orientačně počítá jen z uhlopříčky obrazu. Tak jak to platilo za dob dominantního TV formátu 4:3. Je třeba brát na zřetel i formát, který chci sledovat a tím zjistit vhodnou pozorovací vzdálenost ­- vzhledem k přirozenému zornému poli očí.
Proto pro výpočet vhodné pozorovací vzdálenosti:
-pro formát 4:3 je dobré brát UHLOPŘÍČKU obrazu ­- např. pro ­"běžnou­" uhlopříčku 74cm je to 222­-370 cm
-pro formát 16:9 je dobré brát VÝŠKU obrazu ­- např. pro ­"běžnou­" uhlopříčku 106 cm a tím výška obrazu cca 51 cm je pozorovací vzdálenost 153­-255 cm

Plyne z toho to, že pokud někdo vymění 74cm TV za 106cm je sklamaný. Když má pozorovací pozici cca. 2,5m od 74cm TV formátu 4:3, tak bude mnohem spokojenější, když pořídí alespoň TV o uhlopříčce 127cm formátu 16:9. Protože pro formát 16:9 a uhlopříčce 127cm je výška obrazu cca. 62cm. Nebo by si měl sednout blíže. Kdyby vzal za to, že bude vždy počítat jen uhlopříčku obrazu bez ohledu na formát, tak výsledkem je potom sklamání z nové TV.

K Phytagorově větě: jen tak mimo toto téma jsem kdysi dávno mimo jiných témat explicitně dělal zkoušku z phyt.věty za 1 ;­-­)

Snad už je vše jasné. Kdyžtak si vezmi papír, tužku a v měřítku si to vyzkoušej a nespoléhej se jen na phytágorovu větu a zkus trochu praxe ­(pokud jsi již přechod z 4:3­->16:9 nezažil­) ­- život je o praxi :)
Odpovědět0  0
SHT: Přemýšlej než něco napíšeš. Přečti si ještě jednou, co píšeš za kraviny ­- ­"výška 16:9 se rovná úhlopříčce 4:3­" ­(????­) Co to je za kravinu? Já jsem nic takového nenapsal ani netvrdil. Co se snažíš vnutit těmito nesmylnými příspěvky ty? Souvislosti hledej v přirozeném zorném poli očí vs. poměr stran 4:3 a 16:9 ­(PC formát 16:10 nebo ještě větší nudla kinoformát 2,35:1­). Podle tebe ať sedím, kde sedím, tak je vše OK. Ani náhodou. čim širší promítané pole tím je lépe sedět o něco dále než u formátu 4:3. Jinak by jsi byl jak na tenise. Každý také toto pole má jinak široké. Proto někdo může v kině sedět blíže plátnu a jiný obraz raději vnímá z větší vzdálenosti ­(aby jej třeba nebolela hlava­). Je ti to už jasný brebto?
Odpovědět0  0
Doplň si vzdělání o formátech, pozorovacích vzdálenostech apod. Hloupost je těžká a pro hlupáka nepochopitelná. Viď SHT
Odpovědět0  0
OT: Udržet ho doma máš ty a ne ­"nějaká bedna­".
Odpovědět0  0
Pane Bocek, jeste ze jste si ten perex clanku opravil. Clanek je jiz pravdivejsi.
Odpovědět0  0
Leadtek není v žádném případě 1. karta s HDMI vstupem pro nahrávání ve FullHD. Minimálně rok ne­-li již dva roky se dá na našem trhu koupit PCI­-e karty Blackmagic Design Intensity Pro a Blackmagic Design Intensity od firmy Blackmagic Design. A cena je více než příjemná. Jsem zvědav na tohoto Leadteka. Jak na cenu, tak na kvalitu
Odpovědět0  0
Plazma se statickym kontrastem 30.000:1 a dynamickym 1.000.000:1 strci LCD do kapsy. Nehlede o odezve 0 ms ­(slovy nula­) a jasem od 700cd­/m do cca 1000cd­/m
Odpovědět0  0
Samy nesmyle. LCD se prodava vice, protze se prodavaji nejvice ­"male­" uhlopricky. To je pravda. Tam LCD vede, protoze mala plazma se vyrabi malo. Od 42 palcu nahoru vede plazma. O kvalite a vernosti obrazu nemluve. Plazma vede a jeste to ­"chvili­" potrva nez LCD kvalitou dozene plazmu.
Odpovědět0  0
Máte pravdu. LCD od Panasonicu jsem výrazně nesledoval a teď zjišťuji, že Panasonic si sám vyrábí i LCD. Panasonic mě však zajímá svými PDP :)
Odpovědět0  0
Čásečně se dá souhlasit až na to, že v této kombinaci nemáte pohodlí jednoho plnohodnotného dálkového ovladače, nižší spotřeby a lepšího zobrzení TV signálu než u specializovaného přístoje ­- což je TV.
Nelze zapomenout, že TV má v sobě podpůrné obvody pro pokud možno co nejlepšího zobrazení TV signálu než klasický monitor k PC, který jse uspůsoben pro zobrazení PC signálu.
Odpovědět0  0
Tak, tak... Prostě Panasonic tlačí na pilu a to hlavně přes plazmice ­(technologií, novým výrobním závodem­). Panasonic LCD přibral jan jako obrátkový segment trhu. Technologicky je kvalitnější plazma. Proto ji tlačí dopředu kvalitou nabízených panelů. Kvůli vlastní drahé výrobě bude i Pioneer brát panely od Panasonicu a naopak Pioneer poskytne Panasonicu nějako to know­-how ve zpracování obrazu ­(postprocessingu­). Sony vlastní plazmice už dlouho nevyrábí, tak je ani neprodává. Tak zůstalo u LCD ­(kvůli levnější výrobě­). Ale i LCD panely nevyrábí ­- bere je od Samsungu. Takže Sony není ani ryba, ani rak. I když se LCD snaží dělat dobré.
Odpovědět0  0
Ale to je prave na nic. Dalsi skatule, ktera ma vlastni dalkove ovladani a spotrebovava dalsi elektrickou energii. Ten pristup UPC je k nicemu. Nevim proc se jim nechce nabizet karty prave do TV, ktere maji vlastni DVB­-C tuner se slotem na kartu podmineneho pristupu Conax CAS7. Pripadne nabidnout parovane karty s parovanym CI modulem systemu Conax, ktery by se do TV vlozi. Tento modul jiz exisstuje. Staci, aby se UPC ­"chtelo­".
Odpovědět0  0
Pokud chceš v TV přijímat DVB­-C, tedy digitální kabel potřebuješ od UPC kartu. Karta v digit. STB od UPC bývá spárovaná s přijímačem, takže ti v TV nepojede. Jestli ti prodají další kartu k TV nevim. To si zjisti přímo na UPC.
Ale pokud vše půjde tak počítej s tím, že pokud budeš chtít mít digit STB pro DVB­-C a kartu do TV, tak je to jako kdyby ti UPC dalo 2 karty. Nebo ti za nějaký ­"malý­" pravidelný měsíční příplatek k hlavnímu paušálu nabídnou další kartu­/STB.
Napiš, jak jsi uspěl.
Odpovědět0  0
Input lag = doba jak dlouho si s obrazem hraje elektronika. Případně by dalo do toho i započítat doba změny obrazu vlastního panelu.

Dnešní panely u LCD mají dobu odezvy ­(G2G­) typicky řekněme 2­-10 ms. U plazmy to je 0,001 ms

Některé LCD a plazmové displaye mají jednu volbu nastavení právě pro vypnutí obvodů pro úpravu obrazu. Většinou to je nějaký ­"gamemode­" kvůli snížení input lagu.

A právě pokud se zapojí do zpracování obvody pro úpravu obraz může nastat zmiňovaný input lag. A to může být cca. 20 ­- 60ms. A je jedno jestli se jedná o LCD či plazmu. Záleží jak je udělaná elektronika pro zpracování obrazu. Nejlépe jsou modely, které mají speciální mód pro ­"game­", pokud chcete hrát hry či hodně pracovat s připojeným PC.
Odpovědět0  0
A nemuze to byt tim, ze mas bud LNB s vyssim sumovym cislem­/nizsi citlivosti, spatnou kabelaz ci konektory, malou parabolu, posunutou elevaci nebo azimut?
Preci jen je potreba mit prijmaci antenni soustavu pro prijem HD v lepsi kondici nez pro standardni SD signal ze satelitu.
Odpovědět0  0
Ještě mě napadlo, že některé TV jsou modulární. Umožňují připojit více různých tunerů a tím i snad více anténních vstupů. ­(snad Panasonic nebo Loewe­)
Odpovědět0  0
S více anténními vstupy jsou TV, které mají i s DVB­-S tunerem ­(pro sat.anténu­). Pro DVB­-C­/DVB­-T­/analog jsou vybaveny jedním anténním vstupem. Alespoň o žádné TV pro DVB­-C­/DVB­-T­/analog s více tunery nevím, že by ji někdo vyráběl.
Odpovědět0  0
Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem měl v ruce zařízení, které dokáže posunout ­(přemodulovat­) jeden­/více kanálů nahoru či dolů. Ale nevím jestli si to pletu jen s obyčejným modulátorem. Ale řekl bych, že ne, že se něco takového používá v bytovkách ­(a podobných hromadně silně osídlených domech :­)

Pokud však nic takového není a dojde k překrytí kanálů DVB­-C a DVB­-T, tak si asi budeš muset vybrat ­(nebo připojit satelit a mí tam snad vše­). A jestli6e máš problém s útlumem v hraničních oblastech přenosového pásma, tak to chce lepší kabeláž­/zásovky­/prvky anténího rozvodu.
Odpovědět0  0
Využití tak snad jen pro PC, případně digit. HDMI vstup.
Ale TV používat jako PC monitor na práci je dlouhodobě nepoužitelné ­(zkoušel jsem a raději jsem pořídil k PC 30­" PC LCD­). Lidi, co TV používají k PC pro práci místo normálního PC LCD jsou masochysti. Něco jiného je využití TV jako monitor k domácímu HTPC na zábavu. To je použitelné a tam barevný prostor Adobe RGB má význam, protože se předpokládá propojení přes DVI, HDMI, v horším případě přes VGA.

A to DVB­-T kanál ­(nevím, který multiplex a kde chytáš­) ti opravdu leze do nějakého kanálu ANALOGOVÉ kabelovky?
DVB­-C je zde určitě míněno jako digitální DVB­-C ­(tedy digit. multiplex s více programy na jednom frekvenčním kanálu­) a pásmo pro DVB­-C je snad v jiném pásmu než DVB­-T.
O kterou kabelovku se má jednat a o jaký kanál DVB­-T multipexu?
Odpovědět0  0
Podivej se na novou radu plazem od Panasonicu TH­-42PZ80, TH­-42PZ85. Oboji FullHD. HD ready je napr. TH­-42PX8E. LCD jsou dobre az v cenach 60­-80tis. Nehlede na ne moc dobre zobrazenii SD signalu z analogu. DVB­-T ujde.
Odpovědět0  0
Jak jsem psal tady v 1. příspěvku ­- jsou jiní kandidáti. Nemá cenu tady o PDP psát. Jen rozpoutáš flame :­)
Kdo ví, ten nekřičí, ale jen se nad tímto LCD pousměje :­)
K tomu kontrastu u zmiňovaného PDP. Ano je to tak dynamický má 1:1.000.000 a hlavně statický je 1:30.000 ­(oproti LCD s trubicovým podsvětlením, kde statický kontrast u těch lepších modelů je max. směšných zbožných cca. kolem 1:3.000 ­-> dynamický 1:33.000 )
Odpovědět0  0
Jestli myslíte DVB­-T příjem stávající anténou, tedy i stávajícími anténními rozvody, tak záleží v jakém stavu rozvody jsou. Jestli jsou v horším stavu, tak obraz může zamrzat, vypadávat či kostičkovat.
Jestli bude jiný na HD Ready či FullHD přístroji záleží jak si s interpolací poradí elektronika konkrétního modelu TV.
Odpovědět0  0
V tabulce technických parametrů máte chybu. Uvádíte tam ­- uhlopříčka 24­" ­(16:10­)
To jste tabulku zkopírovali z nějakého testu PC LCD, že ano.

Správně tam tam má být být: 40­"(16:9­)

Mohli jste raději otestovat TV nové řady 4000 určené pro tento rok 2008 televizorů Bravia.

O plazmách psát nebudu vzhledem k tomu, že Sony plazmy vůbec nedělá a jejich parametry jsou jinde. Dané i samotnou technologií plazmy. Na to jsou lepší kandidáti :­)

Odpovědět0  0
Cerna u LCD je problem. Az LCD panely s LED podsvetlenim ­"vyrabi­" cernou oproti LCD s klasickym ­"trubicovym­" podsvicenim celkem dobre ­(viz. LCD od Samsungu s LED podsvetlenim, Sony s LED podsvetlenim prichazi ­- do budoucna vsak sazi na OLED technologii­).
Panasonic ma velice dobre plazmy za danou cenu ­(LCD panely nakupuje, ale nevyrabi oproti plazmovym panelum. LCD dela kvuli marketingu.­). Dukazem je i to, ze panely od Panasonicu bude davat do svych plazem Pioneer. Svoje panely bude davat Pioneer az od vetsich uhlopricek ­(snad nad 50­"). Nehlede na to, ze Panasonic ma dale dobrou elektroniku pro postprocesing pro SD i HD rozliseni.
Budoucnost ve FullHD je jasny trend ­- to je bez diskuze pravda.
Ja jsem za plazmu FullHD od Panasonicu nebo Pioneer. Jsem moc zvedav jak to bude na konci tohoto roku, protoze Panasonic se svou 11. generaci panelu rady PZ ­(staticky kontrast 1:30.000, dynamicky kontrast 1:1.000.000 ­- to nema momentalne zadna LCD­) s trhem hodne zamicha ­- jak cenovymi urovnemi tak kvalitou obrazu.
Odpovědět0  0
S tím s vámi souhlasím. Nechápu tady nynější žabomyší války.
Já chápu jako DK plátno s uhlopříčkou alespoň 2,5m. Cenově přijatelný může být u nás jen projektor a potom má sólo audio význam.

TV jako plazma, LCD do uhlopříčky cca. 60­" je jen taková lepší TV. Nic víc, nic míň. Chci, aby pěkně zobrazovala a pěkně hrála ­"tak jak je­". V žádném případě nechci společně s TV zapínat audiosystém ­- to je na nic.
Odpovědět0  0
S tou udávanou vzdáleností to není tak zcela pravda. Nesmí se zapomenout na sledovaný formát obrazu. Pro formát obrazu 16:9 je optimální vzdálenost 3­-5­-ti násobek VÝŠKY obrazu. Pro formát 4:3 je to 3­-5­-ti násobek UHLOPŘÍČKY obrazu.
Dogma o pozorovací vzdálenosti 3­-5 násobku uhlopříčky obrazu byla vždy vstahovaná k dřívějšímu nejvíce sledovanému formátu obrazu, což byl právě formát 4:3. S nástupem formátu TV formátu 16:9 se doporučovaná pozorovací vzdálenost počítá jinak, jak jsem uvedl výše.


Používat TV jako náhradu PC LCD monitoru je holý NESMYSL. Zkoušel jsem to a dlouhodobě se u tohoto nedá pracovat. Raději jsem k PC pořídil na práci 30­" LCD PC monitor ­(rozlišení 2560x1600­). TV LCD jako náhrada PC monitoru k pracovnímu PC není praktické používat např. z důvodů nízkého rozlišení a používání dynamcikého kontrastu ­(i když u některých TV LCD se dá vypnout­). Používat jako ­"zobrazovadlo­" TV LCD k HTPC je však jiná věc. Potom však nesmíme zapomenout na provozování k tomu určených programů ­(např. Windows Media Centrum­). Tím se vše mění. Ale pořád TV LCD není vhodná pro práci jako na PC LCD ­(píši z vlastní zkušenosti­).
Odpovědět0  0
A pokud pominu jazykovou barieru, tak na satelitu je toho dost a pořád něco přibývá.
Odpovědět0  0
Na 99% může mít SIPS nebo xVA panel mít pozorovací úhly od těch 176 stupňů jak horizontálně, tak vertikálně.
Ale TN panely mají pozorovací úhly nižší a většinou jsou rozdílné v horizontální a vertikální rovině.
Odpovědět0  0
Samsung LE32R86BD je HDReady televizor. Tedy nemá FullHD rozlišení, ale HD signál zpracuje ­(viz. dokumentace k tomuto LCD na www.samsung.cz­). Tedy signál 720p a 1080i. Je otázka jestli potřebuješ zpracovávat i signál 1080p.

Budu také v tomto roce vyměňovat TV. Měl jsem HD Ready 32­" LCD asi 4 měsíce. Jako LCD vůbec nebyla špatná, ale plazma zobrazuje lépe. Čekám ­(léto­/podzim­) na nové plazmy osmičkové řady od Panasonicu ve velikosti 50­" jako FullHD. Nové 42­" HD Ready modely Panasonic již uvedl.
Odpovědět0  0
100% souhlasím, toto je pravda a nahrubo se dá takto odhadnout typ použitého LCD panelu.
Odpovědět0  0
Pozor na to je třeba rozlišovat formát obrzau!

Doporučovaná pozorovací vzdálenost je:
- u formátu 4:3 to je 3­-5ti násobek uhlopříčky obrazu
- u formátu 16:9 to je 3­-5ti násobek výšky obrazu

Odpovědět0  0
Je to jednoduché. Velikost 42­" je běžná nebo bude běžná uhlopříčka. Prodejní cena vlivem konkurence na trhu bude nízká. No a nízká cena = možnost jen malých marží. Což Pioneer nechce slyšet.
Odpovědět0  0
Pan Lovecký má prostě rád senzace :­)
Stačilo napsat, že plazma má spotřebu ve stejné uhlopříčce jako LCD o něco vyšší. Naopak právě spotřeba u plazmy se celkem hodně mění podle toho, co právě zobrazuje. LCD má víceméně spotřebu stále stejnou.
Samozřejmě však snižováním spotřeby plazmy je více než přínosné. jen mám obavy, aby tím neutrpěl kontrast obrazu.
Odpovědět0  0
Pro méně pozorné ­- HDCP neplést s HD ready či Full HD
Odpovědět0  0
No ještě, že HD 2x00 grafiky od ATI umí s přikládanou redukcí DVI­->HDMI přenést zkrz tuto redukci HD audio HW integroavé na grafické kartě. Takže k LCD­/Plazmě v HTPC vám stačí jen HDMI kabel pro přenos jak vide, tak audia. Nejen Bluray a HDCP chráněné videa se přenesou bez problémů i se zvukem, v plné kvalitě na nějaké to HDCP připojené zobrazovadlo ­(LCD TV­/plazma TV­/LCD PC ­- tady samozřejmě jen pokud má monitor repro­)
Takže ATI asi bude ještě nějakou dobu přikládat svoje HDMI redukce z DVI. Už to zvládli ­- full HDCP a ne jen HDCP ready jako nVidia ­(mám jak ATI, tak nVidia karty)
Odpovědět0  0
Zlatá dobráTerratec Cinergy 2400 i DT se dvěma tunery a PCIe. V bazaru zánovní za 900,­- Kč. Nádherně funkční jak pod XP, tak pod Vistami a MCE ­(a to i v dekódování MPEG4­). Koho chtějí s TV Wonderem za tuto cenu ­(99 eur­) a ještě jednotunerovou nalákat?
Odpovědět0  0
Sice máš pravdu, ale porovnávej alespoň stejné uhlopříčky a ceny s DPH.

Nejlevnější značkové FullHD 42­" jsou od cca. 38.000,­-, FullHD Sharp 46­" je od cca. 52.000,­- s DPH
Odpovědět0  0
Nemohou napsat jaký panel a typ používají? Např Philips, Samsung, LG, apod...
Odpovědět0  0
Nova HD v DVB­-T je i v Brně
Odpovědět0  0
Přeci otravuje zájaznáky, aby nezapoměli, že jsou zákazníci, kteří platí. A proto jako přídavek, že platí dostane něco na víc: DRM. :)
Odpovědět0  0
...ale děkovat nemusíte....

To jsou, ale výmluvy... Snad si to po sobě zkontroluju ne?
Odpovědět0  0
Nemá být označení modleů LC­-46HD1E a LC­-52HD1E? Navíc www.sharp.com nejsou stránky firmy Sharp, ketrá stojí za zmiňovanými televozory. Má to být např. www.sharp.co.jp, www.sharp­-world.com, www.sharp.co.uk, www.sharpusa.com, www.sharpsme.com, atd... Ale rozhodně ne www.sharp.com

Dnes opravdu perlíte. Pomalu, co článek to chyba.
Odpovědět0  0
Když už něco opisujete, tak to dělejte pořádně. AniceHD neexistuje. Volný HD kanál je Anixe HD.
Odpovědět0  0