Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?

20.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když my si možná počkáme až do října.
Loňská řada LG B9 platila za jakýsi low-end v nabídce OLED TV – pokud se o něčem takovém dá vůbec v souvislosti s touto kategorií hovořit. Stejně tak to platilo o dalších modelech z „béčkových“ řad v uplynulých letech. Situace se ovšem mění letos, kdy LG rozšířilo nabídku o zbrusu novou sérii CX. Většina letošních LG OLED TV se již dostala na pulty obchodů, ale zahájení prodeje modelů BX bylo v Evropě naplánováno až na podzim (na americkém trhu jsou televizory dostupné od léta). LG tvrdí, že na všech trzích budou tyto modely dostupné v říjnu.
 
 
To může dávat smysl hned z několika důvodů. LG tím může podpořit prodej dražších modelů, zatímco série BX přijde jako novinka až na předvánoční trh. Nutno doplnit, že předchůdci patřili mezi vůbec nejprodávanější OLED TV. Zároveň tím došlo k paradoxní situaci, neboť nejhůře vybavená řada nebude nejlevnější. Na trhu se totiž mezitím ohřály modely ze série CX, které mezitím poměrně znatelně zlevnily z doporučené prodejní ceny. V sousedním Německu se aktuálně cena 48" a 55" varianty LG CX pohybuje okolo 1 600 eur (43 000 Kč), ale papírová cena 55" varianty LG BX činí 1 800 eur (48 000 Kč). Propastný rozdíl i více než 500 eur potom najdeme v cenách 65" variant.
Jaké jsou vůbec hlavní rozdíly mezi oběma řadami? LG BX používá slabší obrazový procesor Alpha 7 (3. generace) místo Alpha 9 a čtyři vstupy HDMI 2.1 vystřídaly jen dva. Pozorné oko si může všimnout i menšího rozdílu v designu, neboť série BX používá užší základnu. České ceny modelů LG BX zatím nemáme k dispozici, ale můžeme předpokládat, že krátce po uvedení na trh stejně klesnou. U minulých generací OLED TV nebylo výjimkou, že před koncem roku spadla cena i o desítky tisíc korun. Stačí se podívat na loňskou LG OLED55B9, která se aktuálně prodává za 26 490 Kč, ale na trh vloni vstoupila s počáteční cenou 49 990 Kč.
 

Ceník LG OLED TV z řady BX

  • LG OLED55BX – 1 799 eur (48 000 Kč)
  • LG OLED65BX – 2 799 eur (75 000 Kč)
Zdroj: 4kfilme.de