www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?

Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
, , aktualita
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když my si možná počkáme až do října.
K oblíbeným
reklama
Loňská řada LG B9 platila za jakýsi low-end v nabídce OLED TV – pokud se o něčem takovém dá vůbec v souvislosti s touto kategorií hovořit. Stejně tak to platilo o dalších modelech z „béčkových“ řad v uplynulých letech. Situace se ovšem mění letos, kdy LG rozšířilo nabídku o zbrusu novou sérii CX. Většina letošních LG OLED TV se již dostala na pulty obchodů, ale zahájení prodeje modelů BX bylo v Evropě naplánováno až na podzim (na americkém trhu jsou televizory dostupné od léta). LG tvrdí, že na všech trzích budou tyto modely dostupné v říjnu.
 
 
To může dávat smysl hned z několika důvodů. LG tím může podpořit prodej dražších modelů, zatímco série BX přijde jako novinka až na předvánoční trh. Nutno doplnit, že předchůdci patřili mezi vůbec nejprodávanější OLED TV. Zároveň tím došlo k paradoxní situaci, neboť nejhůře vybavená řada nebude nejlevnější. Na trhu se totiž mezitím ohřály modely ze série CX, které mezitím poměrně znatelně zlevnily z doporučené prodejní ceny. V sousedním Německu se aktuálně cena 48" a 55" varianty LG CX pohybuje okolo 1 600 eur (43 000 Kč), ale papírová cena 55" varianty LG BX činí 1 800 eur (48 000 Kč). Propastný rozdíl i více než 500 eur potom najdeme v cenách 65" variant.
Jaké jsou vůbec hlavní rozdíly mezi oběma řadami? LG BX používá slabší obrazový procesor Alpha 7 (3. generace) místo Alpha 9 a čtyři vstupy HDMI 2.1 vystřídaly jen dva. Pozorné oko si může všimnout i menšího rozdílu v designu, neboť série BX používá užší základnu. České ceny modelů LG BX zatím nemáme k dispozici, ale můžeme předpokládat, že krátce po uvedení na trh stejně klesnou. U minulých generací OLED TV nebylo výjimkou, že před koncem roku spadla cena i o desítky tisíc korun. Stačí se podívat na loňskou LG OLED55B9, která se aktuálně prodává za 26 490 Kč, ale na trh vloni vstoupila s počáteční cenou 49 990 Kč.
 

Ceník LG OLED TV z řady BX

  • LG OLED55BX – 1 799 eur (48 000 Kč)
  • LG OLED65BX – 2 799 eur (75 000 Kč)
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1 Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1
Sony letos uvedlo některé své televizory hardwarově připravené na HDMI 2.1, ale bez patřičné podpory ze strany firmwaru. Pro dvě řady LCD TV nyní vyšla aktualizace, která umožní přenos videa ve 4K120 nebo až 8K/120.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV
Vzhledem k nástupu koronavirových opatření i chladnějšího počasí budou na významu opět nabírat IPTV. Pojďme si proto shrnout novinky, které v uplynulým týdnu oznámili poskytovatelé jako Vodafone TV, Telly nebo SledováníTV.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K
Nedávné změny v kódování měly Netflixu pomoci výrazně snížit datový tok videí ve 4K, aniž by divák zaznamenal. S tím ovšem nesouhlasí předplatitelé, podle kterých lze rozeznat zhoršení kvality v některých scénách.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
20.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik