Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejlevnější OLED TV na českém trhu. Aktuálně stojí pod 25 tisíc

31.8.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Pokud máte zálusk na OLED TV, možná nastal správný čas k nákupu. V očekávání nových modelů totiž zlevnily ty loňské. Konkrétně aktuálně nejlevnější model na českém trhu seženete za 24 990 Kč.
OLED TV nejsou na trhu žádnou novinku a jak se dalo čekat, jejich cena rok od roku klesá. V současné době již můžete pořídit televizor s tímto typem panelu za relativně rozumnou cenu – tedy za předpokladu, že sáhnete po loňském modelu. Cena v takovém případě může klesnout i o skoro polovinu, což znamená úsporu až v řádu desítek tisíc korun. Aktuálně nejlevnější OLED TV na českém trhu – Philips 55OLED754 – klesla na méně než 25 tisíc korun. Jen o trochu dražší je potom populární LG OLED55B9.
 

Philips 55OLED754
 
Philips se vloni rozhodl zaexperimentovat a přinesl svou první OLED televizi bez Android TV v sérii OLED754. Místo toho použil svou linuxovou platformu Saphi, která sice nabízí méně možností než operační systém od Googlu, ale o nejznámější aplikace nepřijdete. Dojem srážela především sebevědomá cena šplhající se – v případě menšího 55palcového modelu – ke 40 tisícům. Po masivním zlevnění, které patrně předchází uvedení nových modelů, můžete 55OLED754 aktuálně pořídit v několika populárních českých e-shopech za 24 990 Kč.
Za uvedenou částku získáte televizor se solidní obrazovou kvalitou, o kterou se stará panel se 4K rozlišením a podporou Dolby Vision i HDR10+. Nechybí engine pro zpracování obrazu P5 Perfect Picture ani několik dalších technologií, které by měly vylepšit kvalitu obrazu. Televizor integruje také dvojici reproduktorů a subwoofer s celkovým výstupním výkonem 40 W, nezalekne se přitom ani zvuku Dolby Atmos. Atmosféru při sledování potom podtrhuje třístranné podsvícení Ambilight včetně možnosti spárování s produkty Hue.
 

LG OLED55B9
 
Na velmi zajímavou částku klesla i cena nejlevnější loňské OLED TV od LG. Aktuálně se v některých e-shopech prodává za 26 490 Kč, jinde si možná pár stovek připlatíte. LG OLED55B9 používá stejný panel od LG Display jako výše uvedená televize Philips, ale pochopitelně se odlišuje designově i některými funkcemi. A na uživatele čeká platforma webOS.
 
Zdroj: nabídka e-shopů