www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Nejlevnější OLED TV na českém trhu. Aktuálně stojí pod 25 tisíc

Nejlevnější OLED TV na českém trhu. Aktuálně stojí pod 25 tisíc
, , aktualita
Pokud máte zálusk na OLED TV, možná nastal správný čas k nákupu. V očekávání nových modelů totiž zlevnily ty loňské. Konkrétně aktuálně nejlevnější model na českém trhu seženete za 24 990 Kč.
K oblíbeným
reklama
OLED TV nejsou na trhu žádnou novinku a jak se dalo čekat, jejich cena rok od roku klesá. V současné době již můžete pořídit televizor s tímto typem panelu za relativně rozumnou cenu – tedy za předpokladu, že sáhnete po loňském modelu. Cena v takovém případě může klesnout i o skoro polovinu, což znamená úsporu až v řádu desítek tisíc korun. Aktuálně nejlevnější OLED TV na českém trhu – Philips 55OLED754 – klesla na méně než 25 tisíc korun. Jen o trochu dražší je potom populární LG OLED55B9.
 

Philips 55OLED754
 
Philips se vloni rozhodl zaexperimentovat a přinesl svou první OLED televizi bez Android TV v sérii OLED754. Místo toho použil svou linuxovou platformu Saphi, která sice nabízí méně možností než operační systém od Googlu, ale o nejznámější aplikace nepřijdete. Dojem srážela především sebevědomá cena šplhající se – v případě menšího 55palcového modelu – ke 40 tisícům. Po masivním zlevnění, které patrně předchází uvedení nových modelů, můžete 55OLED754 aktuálně pořídit v několika populárních českých e-shopech za 24 990 Kč.
Za uvedenou částku získáte televizor se solidní obrazovou kvalitou, o kterou se stará panel se 4K rozlišením a podporou Dolby Vision i HDR10+. Nechybí engine pro zpracování obrazu P5 Perfect Picture ani několik dalších technologií, které by měly vylepšit kvalitu obrazu. Televizor integruje také dvojici reproduktorů a subwoofer s celkovým výstupním výkonem 40 W, nezalekne se přitom ani zvuku Dolby Atmos. Atmosféru při sledování potom podtrhuje třístranné podsvícení Ambilight včetně možnosti spárování s produkty Hue.
 

LG OLED55B9
 
Na velmi zajímavou částku klesla i cena nejlevnější loňské OLED TV od LG. Aktuálně se v některých e-shopech prodává za 26 490 Kč, jinde si možná pár stovek připlatíte. LG OLED55B9 používá stejný panel od LG Display jako výše uvedená televize Philips, ale pochopitelně se odlišuje designově i některými funkcemi. A na uživatele čeká platforma webOS.
 
Zdroj: nabídka e-shopů


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik