Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Nejlevnější OLED TV na českém trhu. Aktuálně stojí pod 25 tisíc

, , aktualita
Nejlevnější OLED TV na českém trhu. Aktuálně stojí pod 25 tisíc
Pokud máte zálusk na OLED TV, možná nastal správný čas k nákupu. V očekávání nových modelů totiž zlevnily ty loňské. Konkrétně aktuálně nejlevnější model na českém trhu seženete za 24 990 Kč.
Nejlevnější OLED TV na českém trhu. Aktuálně stojí pod 25 tisíc
OLED TV nejsou na trhu žádnou novinku a jak se dalo čekat, jejich cena rok od roku klesá. V současné době již můžete pořídit televizor s tímto typem panelu za relativně rozumnou cenu – tedy za předpokladu, že sáhnete po loňském modelu. Cena v takovém případě může klesnout i o skoro polovinu, což znamená úsporu až v řádu desítek tisíc korun. Aktuálně nejlevnější OLED TV na českém trhu – Philips 55OLED754 – klesla na méně než 25 tisíc korun. Jen o trochu dražší je potom populární LG OLED55B9.
 

Philips 55OLED754
 
Philips se vloni rozhodl zaexperimentovat a přinesl svou první OLED televizi bez Android TV v sérii OLED754. Místo toho použil svou linuxovou platformu Saphi, která sice nabízí méně možností než operační systém od Googlu, ale o nejznámější aplikace nepřijdete. Dojem srážela především sebevědomá cena šplhající se – v případě menšího 55palcového modelu – ke 40 tisícům. Po masivním zlevnění, které patrně předchází uvedení nových modelů, můžete 55OLED754 aktuálně pořídit v několika populárních českých e-shopech za 24 990 Kč.
Za uvedenou částku získáte televizor se solidní obrazovou kvalitou, o kterou se stará panel se 4K rozlišením a podporou Dolby Vision i HDR10+. Nechybí engine pro zpracování obrazu P5 Perfect Picture ani několik dalších technologií, které by měly vylepšit kvalitu obrazu. Televizor integruje také dvojici reproduktorů a subwoofer s celkovým výstupním výkonem 40 W, nezalekne se přitom ani zvuku Dolby Atmos. Atmosféru při sledování potom podtrhuje třístranné podsvícení Ambilight včetně možnosti spárování s produkty Hue.
 

LG OLED55B9
 
Na velmi zajímavou částku klesla i cena nejlevnější loňské OLED TV od LG. Aktuálně se v některých e-shopech prodává za 26 490 Kč, jinde si možná pár stovek připlatíte. LG OLED55B9 používá stejný panel od LG Display jako výše uvedená televize Philips, ale pochopitelně se odlišuje designově i některými funkcemi. A na uživatele čeká platforma webOS.
 
Zdroj: nabídka e-shopů