Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

První pohled na Oppo TV. Měly by používat QLED panel

30.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Připravované televizory Oppo začínají získávat konkrétnější obrysy. Na internetu se objevily údajné obrázky nových modelů, které by měly přijít ve dvou úhlopříčkách. Na internet se také dostaly první specifikace.
Není žádným tajemstvím, že čínský výrobce Oppo se chystá vstoupit na trh s televizory. O tomto kroku se spekuluje již řadu měsíců a nedávno tuto informaci potvrdila sama společnost s tím, že první Oppo TV představí v říjnu. Ačkoliv zatím nebyly oficiálně zveřejněny žádné podrobnosti, některé detaily se k nám dostaly jinou cestou. Na internetu se tento týden objevilo prezentační video, které ukazuje design jednoho z televizorů. Můžete si všimnout použití tenkých rámečků okolo obrazovky a minimalistického kovového stojanu, který dodává nádech luxusu.
 
 
Oppo také údajně použije vysouvací kameru, kterou jsme mohli vidět třeba u televizorů Huawei a Honor. Díky možnosti schování kamera nejen nenarušuje design, ale také může uklidnit uživatele obávající se narušení soukromí. Mezi očekávané možnosti využití patří videohovory, ale třeba se také dočkáme dalších funkcí, jako je ovládání pomocí pohybových gest nebo použití v kombinaci s fitness aplikacemi. Pokud se jedná o úhlopříčku obrazovky, máme potvrzeny varianty o velikosti 55 a 65 palců. Oba modely by měly nabídnout rozlišení 4K a obnovovací frekvenci 120 Hz.
Profil s názvem Digital Chat Station, který působí na sociální síti Weibo, navíc dodal, že Oppo TV budou používat panely QLED. Tato technologie s kvantovými tečkami je známá především z televizorů od Samsungu, ale používá ji třeba také TCL. Dále se hovoří o obrazovém enginu pro vyhlazení pohybu MEMC a reproduktorech „vyladěných dánskou společností“. Tady se samozřejmě jako první nabízí Bang & Olufsen, ale známých audio značek z Dánská bychom našli více. Certifikační databáze prozradily také dálkové ovladače vybavené Bluetooth.
 
V případě obou úhlopříček si Oppo zaregistrovalo hned deset modelů s různým číselným označením. Není jasné, jaké mezi nimi budou rozdíly. Víme ovšem, že výrobu by měla mít na starosti společnost TPV Display Technology, která prostřednictvím své dcery TP Vision vlastní práva pro značku Philips TV v Evropě.