www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV

Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV
, , aktualita
Čínská značka Oppo je spojena především se smartphony a dříve třeba také Blu-ray přehrávači. Za pár týdnů ovšem svými prvními modely rozšíří nabídku televizorů. V tuto chvíli se hovoří o dvou úhlopříčkách.
K oblíbeným
reklama
V posledních letech můžeme sledovat zajímavý trend, kdy se čínští výrobci smartphonů rozhodli rozšířit své portfolio o televizory. Kromě Xiaomi podnikl stejný krok také Huawei a řada dalších značek. Brzy se přidá také Oppo, které nebude v obývacích pokojích žádným nováčkem. Připomeňme, že divize Oppo Digital založená v Kalifornii se zabývala UHD Blu-ray přehrávači, AV přijímači a dalšími produkty pro domácí kino. Před dvěma lety ovšem oznámila ukončení výroby a vývoje, místo toho tak nyní zajišťuje pouze podporu již prodaných zařízení. První televizory této značky ovšem bude mít na svědomí mateřská společnost Oppo se sídlem v Číně. Připomeňme, že Oppo spadá pod křídla giganta BBK Electronics – stejně jako OnePlus a Realme, jejichž televizory se již objevily na indickém trhu.
 
 
Zvěsti týkající se Oppo TV se objevily v minulých měsících již několikrát. Na konci loňského roku se Oppo nechalo slyšet, že chce nabídnout celý ekosystém produktů, podobně jako konkurenční Xiaomi. O skoro půl roku později zveřejnila společnost první upoutávku, která měla evokovat televizor. Teprve tento týden na Oppo Developer Conference 2020 bylo oficiálně potvrzeno, že se Oppo TV zákazníci opravdu dočkají. A k představení dojde v říjnu, i když konkrétní datum se nejspíš dozvíme později. V následujících týdnech jistě budou následovat upoutávky, které prozradí některé klíčové vlastnosti.
Připravované televizory a jejich dálkové ovladače se již objevily v některých certifikačních databázích. Odtud víme, že budou dostupné v úhlopříčkách 55 a 65 palců. To je vše. Můžeme tak pouze spekulovat, že se bude jednat o LCD TV (LED TV) a zda výrobce použije Android TV od Googlu nebo jinou platformu. Certifikace ovšem odhalila také zajímavou informaci o tom, že výrobcem televizorů bude TPV Technology, vlastník firem AOC a TP Vision. Druhá jmenovaná potom pro své televizory a audio produkty např. na evropských trzích používá značku Philips.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1 Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1
Sony letos uvedlo některé své televizory hardwarově připravené na HDMI 2.1, ale bez patřičné podpory ze strany firmwaru. Pro dvě řady LCD TV nyní vyšla aktualizace, která umožní přenos videa ve 4K120 nebo až 8K/120.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV
Vzhledem k nástupu koronavirových opatření i chladnějšího počasí budou na významu opět nabírat IPTV. Pojďme si proto shrnout novinky, které v uplynulým týdnu oznámili poskytovatelé jako Vodafone TV, Telly nebo SledováníTV.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K
Nedávné změny v kódování měly Netflixu pomoci výrazně snížit datový tok videí ve 4K, aniž by divák zaznamenal. S tím ovšem nesouhlasí předplatitelé, podle kterých lze rozeznat zhoršení kvality v některých scénách.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
20.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik