Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV

26.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Čínská značka Oppo je spojena především se smartphony a dříve třeba také Blu-ray přehrávači. Za pár týdnů ovšem svými prvními modely rozšíří nabídku televizorů. V tuto chvíli se hovoří o dvou úhlopříčkách.
V posledních letech můžeme sledovat zajímavý trend, kdy se čínští výrobci smartphonů rozhodli rozšířit své portfolio o televizory. Kromě Xiaomi podnikl stejný krok také Huawei a řada dalších značek. Brzy se přidá také Oppo, které nebude v obývacích pokojích žádným nováčkem. Připomeňme, že divize Oppo Digital založená v Kalifornii se zabývala UHD Blu-ray přehrávači, AV přijímači a dalšími produkty pro domácí kino. Před dvěma lety ovšem oznámila ukončení výroby a vývoje, místo toho tak nyní zajišťuje pouze podporu již prodaných zařízení. První televizory této značky ovšem bude mít na svědomí mateřská společnost Oppo se sídlem v Číně. Připomeňme, že Oppo spadá pod křídla giganta BBK Electronics – stejně jako OnePlus a Realme, jejichž televizory se již objevily na indickém trhu.
 
 
Zvěsti týkající se Oppo TV se objevily v minulých měsících již několikrát. Na konci loňského roku se Oppo nechalo slyšet, že chce nabídnout celý ekosystém produktů, podobně jako konkurenční Xiaomi. O skoro půl roku později zveřejnila společnost první upoutávku, která měla evokovat televizor. Teprve tento týden na Oppo Developer Conference 2020 bylo oficiálně potvrzeno, že se Oppo TV zákazníci opravdu dočkají. A k představení dojde v říjnu, i když konkrétní datum se nejspíš dozvíme později. V následujících týdnech jistě budou následovat upoutávky, které prozradí některé klíčové vlastnosti.
Připravované televizory a jejich dálkové ovladače se již objevily v některých certifikačních databázích. Odtud víme, že budou dostupné v úhlopříčkách 55 a 65 palců. To je vše. Můžeme tak pouze spekulovat, že se bude jednat o LCD TV (LED TV) a zda výrobce použije Android TV od Googlu nebo jinou platformu. Certifikace ovšem odhalila také zajímavou informaci o tom, že výrobcem televizorů bude TPV Technology, vlastník firem AOC a TP Vision. Druhá jmenovaná potom pro své televizory a audio produkty např. na evropských trzích používá značku Philips.