www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV

Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV
, , aktualita
Čínská značka Oppo je spojena především se smartphony a dříve třeba také Blu-ray přehrávači. Za pár týdnů ovšem svými prvními modely rozšíří nabídku televizorů. V tuto chvíli se hovoří o dvou úhlopříčkách.
K oblíbeným
reklama
V posledních letech můžeme sledovat zajímavý trend, kdy se čínští výrobci smartphonů rozhodli rozšířit své portfolio o televizory. Kromě Xiaomi podnikl stejný krok také Huawei a řada dalších značek. Brzy se přidá také Oppo, které nebude v obývacích pokojích žádným nováčkem. Připomeňme, že divize Oppo Digital založená v Kalifornii se zabývala UHD Blu-ray přehrávači, AV přijímači a dalšími produkty pro domácí kino. Před dvěma lety ovšem oznámila ukončení výroby a vývoje, místo toho tak nyní zajišťuje pouze podporu již prodaných zařízení. První televizory této značky ovšem bude mít na svědomí mateřská společnost Oppo se sídlem v Číně. Připomeňme, že Oppo spadá pod křídla giganta BBK Electronics – stejně jako OnePlus a Realme, jejichž televizory se již objevily na indickém trhu.
 
 
Zvěsti týkající se Oppo TV se objevily v minulých měsících již několikrát. Na konci loňského roku se Oppo nechalo slyšet, že chce nabídnout celý ekosystém produktů, podobně jako konkurenční Xiaomi. O skoro půl roku později zveřejnila společnost první upoutávku, která měla evokovat televizor. Teprve tento týden na Oppo Developer Conference 2020 bylo oficiálně potvrzeno, že se Oppo TV zákazníci opravdu dočkají. A k představení dojde v říjnu, i když konkrétní datum se nejspíš dozvíme později. V následujících týdnech jistě budou následovat upoutávky, které prozradí některé klíčové vlastnosti.
Připravované televizory a jejich dálkové ovladače se již objevily v některých certifikačních databázích. Odtud víme, že budou dostupné v úhlopříčkách 55 a 65 palců. To je vše. Můžeme tak pouze spekulovat, že se bude jednat o LCD TV (LED TV) a zda výrobce použije Android TV od Googlu nebo jinou platformu. Certifikace ovšem odhalila také zajímavou informaci o tom, že výrobcem televizorů bude TPV Technology, vlastník firem AOC a TP Vision. Druhá jmenovaná potom pro své televizory a audio produkty např. na evropských trzích používá značku Philips.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin
Internetová televize Kuki nabízí před Vánoci několik stovek filmů zdarma ke zhlédnutí. Telly rozšířila prostor pro nahrávání obsahu ze 30 na 100 hodin. O2 TV zařazuje jako první operátor do nabídky nový kanál Naživo.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus
Na trhu se streamovacími službami je už teď hodně plno, ale to nebrání dalším zkoušet své štěstí. Brzy by se měla rozšířit další služba nazvaná Discovery Plus. Stát se tak má už na začátku příštího roku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek
Skylink tento měsíc rozhodně nešetřil bonusy pro diváky a volně zpřístupnil hned osm kanály různých žánrů – od pohádek přes dokumenty až po hudbu. Úplnou novinkou v nabídce je program Canal+ Domo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky
„Novinkou“ příštího roku by se měly stát miniLED TV, které představí oba korejští výrobci. Samsung požádal o registraci známky „Quantum Mini LED“, LG by si dokonce rádo zaregistrovalo celou abecedu od „ALED“ po „ZLED“.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály
HBO GO v prosinci nadělí předplatitelům všech 26 bondovek, Jokera i Ježka Sonica. Nabídka nových seriálů je tentokrát slabší. K nejočekávanější novince patří seriálová adaptace filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik