www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Další prémiové televize od Xiaomi. Mi TV Lux Ultra nabízí 82" v 8K nebo 4K

Další prémiové televize od Xiaomi. Mi TV Lux Ultra nabízí 82" v 8K nebo 4K
, , aktualita
Xiaomi představilo další televizory, se kterými míří vysoko. Mi TV Lux Ultra se chlubí velikou úhlopříčkou v kombinaci s technologií miniLED. V nabídce bude model se 4K i 8K rozlišením, přičemž druhý jmenovaný dokonce podporuje 5G.
K oblíbeným
reklama
Po 98" LCD TV nebo průhledné OLED TV přináší Xiaomi další prémiové modely, které zamíří do Master Series. Zatímco konkurence většinou dává na výběr z několika úhlopříček, v případě Mi TV Lux Ultra můžete volit mezi dvěma rozlišeními. Vyšší varianta Extreme Anniversary používá rozlišení 7680 x 4320 pixelů neboli 8K. LCD panel využívá podsvícení mini LED s 960 stmívatelnými zónami. K dispozici je podpora 10bitové hloubky barev a pokrytí 98 % barevného gamutu DCI-P3, jas potom může dosáhnout hodnoty až 2 000 nitů.
 
 
Nepřekvapí 120Hz frekvence panelu, technologie MEMC pro plynulejší zobrazení pohybu ani nabídka všech formátů vysokého dynamického rozsahu včetně HDR10, HLG, HDR10+ a Dolby Vision. Pokud nemáte k dispozici obsah v 8K, můžete využít možnost upscalingu z Full HD až 4K na kvalitu podobnou 8K. Uvnitř televizoru tiká procesor Novatek 72685 společně se 4GB RAM a 256GB vnitřním úložištěm. K dispozici je dokonce také podpora 5G sítí, která najde využití hlavně na čínském trhu, kde už se několik takových televizí prodává. Potěšující je také přítomnost konektorů HDMI 2.1.
 
Xiaomi dále nabídne standardní variantu se 4K rozlišením, ale stejnou úhlopříčkou 82 palců. Došlo i k dalším ústupkům, které umožnily výrobci znatelně stlačit cenu. Panel podstrádá podsvícení mini LED a používá pouze 240 stmívatelných zón. Dále pokrývá 93 % barevného gamutu DCI-P3 a maximum jasu se zastavilo na 1000 nitech. Tento televizor také postrádá 5G a používá procesor MediaTek 9650 v kombinaci se 4GB RAM a 64GB úložištěm. K dispozici je nové uživatelské rozhraní MIUI for TV 3.0, které používá i 8K varianta.
 
 
Pokud se jedná o ozvučení, vyšší varianta Extreme Anniversary schovává jeden trumf. Jedná se o reproduktory s Dolby Atmos, které se automaticky vysunou na bočních stranách po zapnutí televize. Za Mi TV Lux Ultra s 8K rozlišením zaplatí zákazníci 49 999 juanů, v přepočtu 170 tisíc korun bez DPH. Pokud si ovšem vystačí se 4K rozlišením, zaplatí za základní variantu mnohem sympatičtějších 9 999 juanů, tedy asi 35 tisíc korun bez DPH. Prodej odstartuje příští měsíc v Číně, k evropským zákazníkům se novinky nejspíš nedostanou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik