Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

První Philips Quantum Dot TV dorazila na český trh

25.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Philips začal tento měsíc prodávat svůj první LCD televizor vylepšený o tzv. kvantové tečky. Model 65PUS8602 se kromě toho může pochlubit třístranným podsvícením Ambilight a operačním systémem Android TV.
Philips 65PUS8602 je první model od společnosti TP Vision, který využívá nanotechnologii Quantum Dot. Nejznámější jsou v tomto ohledu asi QLED TV od Samsungu, Philips však tuto matoucí zkratku nebude využívat ani není členem QLED Alliance. Kvantové tečky jsou krystaly menší než desetitisícina lidského vlasu. Pokud na ně dopadá bílé světlo, každý bod vydává jinou základní barvu ze spektra RGB. Dochází tedy ke zvyšování celkového výkonu LED podsvícení a zároveň k vyšší saturaci barev i zorných úhlů. Výsledkem je jas až 1 100 nitů a barevný gamut 98 % DCI-P3.
 
 
Televizor se chlubí úhlopříčkou 65" (164 cm) a podporou 4K rozlišení i vysokého dynamického rozsahu. Splňuje certifikáty Ultra HD Premium a Philips HDR Perfect, což je mimo jiné zásluha nového obrazového procesoru Philips P5 Perfect Image Processing. Jeho úkolem je zpracovat pět proměnných, které definují kvalitu obrazu: vylepšení zdroje signálu, ostrost, barvu, kontrast a pohyb. Velká péče byla věnována designu, který využívá kvalitní materiály a tenké rámečky okolo obrazovky. Vizuální zážitek potom vylepšuje funkce Ambilight Spectra XL, která dynamicky osvětluje stěnu za televizorem, v tomto případě hned ze tří stran. K ovládání Ambilight může nově posloužit mobilní aplikace AmbiSmart.
Zajímavým designovým prvkem je také oddělitelný hliníkový soundbar, který je krytý textilií od špičkového dánského výrobce Kvadrat. Uvnitř soundbaru se nachází dva přední měniče starající se o reprodukci středních a vysokých tónů, basy má potom na starosti zadní double ring reproduktor.  Ve výbavě televizoru bychom potom nalezli čtyřjádrový procesor, který pohání operační systém Android TV. Aplikace, které je možné stahovat z Google Play Store nebo galerie aplikací Philips, se ukládají do 16GB interního úložiště. Součástí balení je dálkový ovladač s QWERTY klávesnicí, touch padem pro dotyková gesta a mikrofonem s rozpoznáním hlasových povelů.
 
Philips 65PUS8602 se na českém trhu prodává za doporučenou maloobchodní cenu 84 999 Kč s DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama
reklama