www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Philips představil 65” OLED TV i svou první LCD TV s kvantovými tečkami

Philips představil 65” OLED TV i svou první LCD TV s kvantovými tečkami
, , aktualita
Společnost TP Vision nezahálela a na veletrh IFA 2017 přivezla několik novinek pod značkou Philips TV. Dočkali jsme se konečně OLED TV s větší než 55” úhlopříčkou a nové řady 8602, která využívá panely se stejnou technologií jako QLED TV od Samsungu.
reklama
První OLED TV s logem Philips byla představena v loňském roce, letos potom přišla nová generace. V obou případech se ovšem jedná o modely s úhlopříčkou 55”. Zájemce o větší OLED televizor se společnost TP Vision, která vyrábí Philips TV pro evropský trh, rozhodla uspokojit až nyní. Na veletrhu IFA 2017 v Berlíně byl představena 65” OLED TV z vlajkové řady 9. Zvětšení úhlopříčky není jedinou novinkou, nový model disponuje například také kvalitnějším integrovaným soundbarem s 6.1 kanálovým zvukem.
 
 
4K televizor podporuje dva formáty vysokého dynamického rozsahu, HDR10 a HLG. O zpracování obrazu se stará procesor P5 a jistě i díky němu získal tento model certifikace UHD Premium a HDR Perfect. Potěší rovněž bezrámečkový design v kombinaci s třístranným podsvícením systému Ambilight Spectra XL. Televizor využívá platformu Android TV a obsahuje integrované funkce Chromecastu. Zájemci o novou 65” OLED TV si počkají až do února 2018, kdy by měl být zahájen prodej. Cena prozatím nebyla oznámena.
 
Philips se stal dalším výrobcem, který představil LCD TV vylepšenou o tzv. kvantové tečky. Jedná se o stejnou technologii, jakou využívá Samsung ve svých letošních televizorech. Philips ovšem není členem QLED Alliance ani neplánuje své nové modely označovat jako QLED TV. Nová řada Philips 8602, která byla oznámena na veletrhu IFA 2017, nabídne ve srovnání s jinými letošními LCD TV této značky vyšší jas i širší barevný gamut. To vše by měly být výhody technologie quantum dots. Philips tento typ obrazovky zkombinoval se svou vlastní specialitou - barevným podsvícením stěny Ambilight ze tří stran.
 
 
Modely 8602 budou dostupné s úhlopříčkami 55” a 65”, obě varianty využijí obrazový procesor P5. O zvukový výstup se postará integrovaný soundbar pod obrazovkou. Asi nepřekvapí použití operačního systému Android TV, a to ve verzi 6.0 se slíbenou aktualizací na 7.0. K Android TV 8.0 (Oreo) s přepracovaným uživatelským rozhraním se společnost prozatím nevyjádřila. Televizory Philips 8602 se na trh dostanou do konce letošního roku, ceny zatím zůstávají neznámé.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0 Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0
Nvidia aktualizovala Shield TV na Android Oreo a rovnou přidává svůj balíček novinek Shield Experience 7.0, který přináší hlavně přepracované uživatelské rozhraní s novou domovskou obrazovkou.
28.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
FreeSync míří na první televizory Samsung FreeSync míří na první televizory Samsung
Nedávno avizovaná podpora technologie AMD FreeSync u letošních televizorů se nyní stává skutečností. Aktualizace byla vydána pro první modely a přináší s sebou také variabilní obnovovací frekvenci.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej
Společnost LG Display se pochlubila další zajímavou inovací. V Los Angeles ukázala velký OLED displej, který lze nejen ohýbat, ale také je průsvitný. Před uvedením na trh se ovšem výrobce poprat s jedním problémem.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik