www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Philips představil 65” OLED TV i svou první LCD TV s kvantovými tečkami

Philips představil 65” OLED TV i svou první LCD TV s kvantovými tečkami
, , aktualita
Společnost TP Vision nezahálela a na veletrh IFA 2017 přivezla několik novinek pod značkou Philips TV. Dočkali jsme se konečně OLED TV s větší než 55” úhlopříčkou a nové řady 8602, která využívá panely se stejnou technologií jako QLED TV od Samsungu.
reklama
První OLED TV s logem Philips byla představena v loňském roce, letos potom přišla nová generace. V obou případech se ovšem jedná o modely s úhlopříčkou 55”. Zájemce o větší OLED televizor se společnost TP Vision, která vyrábí Philips TV pro evropský trh, rozhodla uspokojit až nyní. Na veletrhu IFA 2017 v Berlíně byl představena 65” OLED TV z vlajkové řady 9. Zvětšení úhlopříčky není jedinou novinkou, nový model disponuje například také kvalitnějším integrovaným soundbarem s 6.1 kanálovým zvukem.
 
 
4K televizor podporuje dva formáty vysokého dynamického rozsahu, HDR10 a HLG. O zpracování obrazu se stará procesor P5 a jistě i díky němu získal tento model certifikace UHD Premium a HDR Perfect. Potěší rovněž bezrámečkový design v kombinaci s třístranným podsvícením systému Ambilight Spectra XL. Televizor využívá platformu Android TV a obsahuje integrované funkce Chromecastu. Zájemci o novou 65” OLED TV si počkají až do února 2018, kdy by měl být zahájen prodej. Cena prozatím nebyla oznámena.
 
Philips se stal dalším výrobcem, který představil LCD TV vylepšenou o tzv. kvantové tečky. Jedná se o stejnou technologii, jakou využívá Samsung ve svých letošních televizorech. Philips ovšem není členem QLED Alliance ani neplánuje své nové modely označovat jako QLED TV. Nová řada Philips 8602, která byla oznámena na veletrhu IFA 2017, nabídne ve srovnání s jinými letošními LCD TV této značky vyšší jas i širší barevný gamut. To vše by měly být výhody technologie quantum dots. Philips tento typ obrazovky zkombinoval se svou vlastní specialitou - barevným podsvícením stěny Ambilight ze tří stran.
 
 
Modely 8602 budou dostupné s úhlopříčkami 55” a 65”, obě varianty využijí obrazový procesor P5. O zvukový výstup se postará integrovaný soundbar pod obrazovkou. Asi nepřekvapí použití operačního systému Android TV, a to ve verzi 6.0 se slíbenou aktualizací na 7.0. K Android TV 8.0 (Oreo) s přepracovaným uživatelským rozhraním se společnost prozatím nevyjádřila. Televizory Philips 8602 se na trh dostanou do konce letošního roku, ceny zatím zůstávají neznámé.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik