www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Philips představil 65” OLED TV i svou první LCD TV s kvantovými tečkami

Philips představil 65” OLED TV i svou první LCD TV s kvantovými tečkami
, , aktualita
Společnost TP Vision nezahálela a na veletrh IFA 2017 přivezla několik novinek pod značkou Philips TV. Dočkali jsme se konečně OLED TV s větší než 55” úhlopříčkou a nové řady 8602, která využívá panely se stejnou technologií jako QLED TV od Samsungu.reklama
První OLED TV s logem Philips byla představena v loňském roce, letos potom přišla nová generace. V obou případech se ovšem jedná o modely s úhlopříčkou 55”. Zájemce o větší OLED televizor se společnost TP Vision, která vyrábí Philips TV pro evropský trh, rozhodla uspokojit až nyní. Na veletrhu IFA 2017 v Berlíně byl představena 65” OLED TV z vlajkové řady 9. Zvětšení úhlopříčky není jedinou novinkou, nový model disponuje například také kvalitnějším integrovaným soundbarem s 6.1 kanálovým zvukem.
 
 
4K televizor podporuje dva formáty vysokého dynamického rozsahu, HDR10 a HLG. O zpracování obrazu se stará procesor P5 a jistě i díky němu získal tento model certifikace UHD Premium a HDR Perfect. Potěší rovněž bezrámečkový design v kombinaci s třístranným podsvícením systému Ambilight Spectra XL. Televizor využívá platformu Android TV a obsahuje integrované funkce Chromecastu. Zájemci o novou 65” OLED TV si počkají až do února 2018, kdy by měl být zahájen prodej. Cena prozatím nebyla oznámena.
 
Philips se stal dalším výrobcem, který představil LCD TV vylepšenou o tzv. kvantové tečky. Jedná se o stejnou technologii, jakou využívá Samsung ve svých letošních televizorech. Philips ovšem není členem QLED Alliance ani neplánuje své nové modely označovat jako QLED TV. Nová řada Philips 8602, která byla oznámena na veletrhu IFA 2017, nabídne ve srovnání s jinými letošními LCD TV této značky vyšší jas i širší barevný gamut. To vše by měly být výhody technologie quantum dots. Philips tento typ obrazovky zkombinoval se svou vlastní specialitou - barevným podsvícením stěny Ambilight ze tří stran.
 
 
Modely 8602 budou dostupné s úhlopříčkami 55” a 65”, obě varianty využijí obrazový procesor P5. O zvukový výstup se postará integrovaný soundbar pod obrazovkou. Asi nepřekvapí použití operačního systému Android TV, a to ve verzi 6.0 se slíbenou aktualizací na 7.0. K Android TV 8.0 (Oreo) s přepracovaným uživatelským rozhraním se společnost prozatím nevyjádřila. Televizory Philips 8602 se na trh dostanou do konce letošního roku, ceny zatím zůstávají neznámé.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Evolveo Sigma T2: nový USB tuner připravený na DVB-T2 Evolveo Sigma T2: nový USB tuner připravený na DVB-T2
Evolveo představilo novou generaci svého televizního tuneru do USB, který umožňuje příjem digitálního vysílání DVB-T i DVB-T2 na počítači. K dispozici jsou pokročilé funkce, jako je možnost nahrávání pořadu, zatímco divák sleduje jeho jinou část.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Loewe uvádí svou nejlevnější OLED TV, patří do řady Bild 3 Loewe uvádí svou nejlevnější OLED TV, patří do řady Bild 3
Loewe rozšiřuje svou řadu televizorů Bild 3 o model s OLED obrazovkou. Bude sice levnější než dosavadní OLED TV této značky, ale rozhodně jej nemůžeme označit za cenově dostupný. A dočkali jsme se také přenosného Bluetooth repráčku Klang m1.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Sony uvedlo 4K videokamery s fázovým ostřením Sony uvedlo 4K videokamery s fázovým ostřením
Sony také inovovalo nabídku svých kamer a představilo trojici nových kamer schopných 4K záznamu, modely PXW-Z90V, HXR-NX80 a FDR-AX700. Nově podporují fázový autofokus a nechybí ani zpomalené videosekvence při 1000 fps.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Canon představil 4K60p videokamery XF400 a XF405 Canon představil 4K60p videokamery XF400 a XF405
V nabídce videokamer značky Canon se objevily i další dva 4K modely XF400 a XF405. Ty umí natáčet 4K video i při 60 snímcích za sekundu. Potěší i velký 15× optický zoom a podpora zpomaleného videa.
17.9.2017,  aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero 6 Black poodhaluje své parametry i design GoPro Hero 6 Black poodhaluje své parametry i design
Není žádným tajemstvím, že GoPro připravuje další generaci své akční kamerky Hero. Její fotografie spolu s některými parametry a informacemi o dostupnosti se na internet dostala v předstihu.
16.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik