www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Philips představil 65” OLED TV i svou první LCD TV s kvantovými tečkami

Philips představil 65” OLED TV i svou první LCD TV s kvantovými tečkami
, , aktualita
Společnost TP Vision nezahálela a na veletrh IFA 2017 přivezla několik novinek pod značkou Philips TV. Dočkali jsme se konečně OLED TV s větší než 55” úhlopříčkou a nové řady 8602, která využívá panely se stejnou technologií jako QLED TV od Samsungu.reklama
První OLED TV s logem Philips byla představena v loňském roce, letos potom přišla nová generace. V obou případech se ovšem jedná o modely s úhlopříčkou 55”. Zájemce o větší OLED televizor se společnost TP Vision, která vyrábí Philips TV pro evropský trh, rozhodla uspokojit až nyní. Na veletrhu IFA 2017 v Berlíně byl představena 65” OLED TV z vlajkové řady 9. Zvětšení úhlopříčky není jedinou novinkou, nový model disponuje například také kvalitnějším integrovaným soundbarem s 6.1 kanálovým zvukem.
 
 
4K televizor podporuje dva formáty vysokého dynamického rozsahu, HDR10 a HLG. O zpracování obrazu se stará procesor P5 a jistě i díky němu získal tento model certifikace UHD Premium a HDR Perfect. Potěší rovněž bezrámečkový design v kombinaci s třístranným podsvícením systému Ambilight Spectra XL. Televizor využívá platformu Android TV a obsahuje integrované funkce Chromecastu. Zájemci o novou 65” OLED TV si počkají až do února 2018, kdy by měl být zahájen prodej. Cena prozatím nebyla oznámena.
 
Philips se stal dalším výrobcem, který představil LCD TV vylepšenou o tzv. kvantové tečky. Jedná se o stejnou technologii, jakou využívá Samsung ve svých letošních televizorech. Philips ovšem není členem QLED Alliance ani neplánuje své nové modely označovat jako QLED TV. Nová řada Philips 8602, která byla oznámena na veletrhu IFA 2017, nabídne ve srovnání s jinými letošními LCD TV této značky vyšší jas i širší barevný gamut. To vše by měly být výhody technologie quantum dots. Philips tento typ obrazovky zkombinoval se svou vlastní specialitou - barevným podsvícením stěny Ambilight ze tří stran.
 
 
Modely 8602 budou dostupné s úhlopříčkami 55” a 65”, obě varianty využijí obrazový procesor P5. O zvukový výstup se postará integrovaný soundbar pod obrazovkou. Asi nepřekvapí použití operačního systému Android TV, a to ve verzi 6.0 se slíbenou aktualizací na 7.0. K Android TV 8.0 (Oreo) s přepracovaným uživatelským rozhraním se společnost prozatím nevyjádřila. Televizory Philips 8602 se na trh dostanou do konce letošního roku, ceny zatím zůstávají neznámé.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR
Domácí projektory s nativním 4K rozlišením a podporou HDR pořád nepatří mezi nejdostupnější, situace se však zlepšuje. Dokazuje to také novinka od BenQ, která se bude prodávat za méně než 40 tisíc korun.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce
Pokud budete pod stromeček pořizovat nový televizor Philips s Ambilight, můžete získat prodlouženou pětiletou záruku. Stačí produkt zakoupit u některého z vybraných prodejců a do měsíce jej zaregistrovat na internetu.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense
Toshiba pokračuje v ořezávání své společnosti a zbavuje se divize Visual Solutions, která se zabývá také televizory. Novým vlastníkem je čínský výrobce HiSense, ale zatím není jasné, zda značku Toshiba zachová.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami
Služba Amazon Prime Video by v budoucnu mohla mít bezplatnou verzi, která by obsahovala reklamy. Amazon navíc jedná také s filmovými studii či televizními stanicemi, takže by neměla být nouze o obsah třetích stran.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K
Vimeo oznámilo, že začíná podporovat videa s vysokým dynamickým rozsahem, která si zatím mohou vychutnat třeba majitelé vybraných zařízení od Applu. Služba reaguje také na zvyšující se rozlišení, brzy proto umožní nahrát až 8K videa.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik