www.tvfreak.cz
>
>
>

Philips přináší aktualizaci na Android TV 7.0. Jaké jsou novinky?

Philips přináší aktualizaci na Android TV 7.0. Jaké jsou novinky?
, , aktualita
Philips pozvolna začíná s distribucí aktualizace na Android TV 7.0, která dorazí na letošní a loňské modely televizorů. Kromě jiného přidá podporu HLG, Amazon HDR nebo režimu „obraz v obraze“.
reklama
Po aktualizaci na Android TV 6.0 se Philips připravuje na Android TV 7.0, který je založen na Androidu Nougat. Podle webu FlatpanelsHD už byla aktualizace dokonce započata ve 38. týdnu 2017, to znamená od 22. září. Jak ovšem bývá zvykem u velkých softwarových aktualizací, k distribuci dochází postupně pro jednotlivé modely a mnohdy také regiony. Může tedy trvat týdny až měsíce, než dorazí ke všem zákazníkům. Přislíbena byla pro všechny televizory Philips na evropských trzích z modelových řad 2016 a 2017, které uživatel pozná podle označení končícího na jedničku, respektive dvojku (např. 6501 nebo 7202). Zajímavá je informace, že se updatu dočkají nejdříve starší modely z roku 2016.
 
 
Přehled novinek je poměrně bohatý a zahrnuje jak univerzální vylepšení od Googlu v Android TV 7.0, tak funkce přidané výrobcem televizorů. Do první kategorie se zařadí například režim „obraz v obraze“, který usnadňuje používání vice aplikací najednou. Došlo také k přidání možnosti nahrávání aplikací nebo přiřazení více uživatelských Google účtů k jedné televizi. Diváci se mohou těšit také na celkové zrychlení operačního systému, drobnější vylepšení bezpečnosti a snížení času potřebného k instalaci softwarové aktualizace.
 
Philips do Anddroid TV 7.0 přidává podporu formátu vysokého dynamického rozsahu HLG (Hybrid Log Gamma), který je určen především pro televizní vysílání. Obsah z Amazonu bude nově možné přehrávat v HDR a Dolby Digital Plus. Díky podpoře Chromecast 4K bude možné prostřednictvím smartphonu na velké obrazovce streamovat obsah ve 4K rozlišení ze zdrojů jako YouTube nebo Netflix. Ve srovnání s minou verzí Android TV by měl vylepšením projít také předinstalovaný internetový prohlížeč.
 
Jakmile bude aktualizace dostupná pro váš televizor, zobrazí se na upozornění, případně lze dostupnost ověřit manuálně v nastavení. Nezapomeňte se také pochlubit do komentářů, zda už vám byl update nabídnut či nikoliv. Na závěr dodejme, že k aktualizacím na Android TV 8.0 (založený na Androidu Oreo) se prozatím Philips nevyjádřil.
 

Novinky v Android TV 7.0 pro televizory Philips:

 • zvýšení výkonu celého systému
 • podpora Amazon HDR
 • podpora Amazon DD+
 • vylepšený webový prohlížeč
 • podpora HLG (Hybrid Log Gamma)
 • podpora Chromecast 4K
 • více uživatelských účtů na jedné TV
 • podpora operátora kabelové televize Teleing (Slovinsko)
 • snížení času potřebného k aktualizaci
 • zvýšení bezpečnosti (zásady SELinux)
 • režim picture-in-picture (PIP)
 • záznam aplikací


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách
GoPro v loňském roce slíbilo, že letos přinese levnější model akční kamery, která nahradí Hero Session. A nyní po internetu začala kolovat dvojice fotografií, která by novinku měla ukazovat spolu s několika základními parametry.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory
Novinku od LG Display vlastně můžeme označit jako tři v jednom. Osvětlí totiž místnost, zároveň jako reproduktor a ještě ozdobí místnost jako netradiční designový prvek. Použity byly přitom technologie známé z televizorů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K
Na český trh se dostal nový AV receiver od Pioneer, který zajistí špičkový zvuk až do sestavy 7.1 a podporuje vstupy z mnoha přístrojů, mnoho hudebních formátů a dokonce také umí přepočítávat videosignál do 4K rozlišení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace
Nexus Player má své dny sečtené. Tedy alespoň z pohledu softwarové podpory. Google totiž potvrdil, že na zařízení nepošle Android P ani žádné další bezpečnostní aktualizace. Jednalo se ovšem o nejdéle podporované zařízení s Androidem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích
Pojďme si ještě jednou prohlédnout letošní QLED TV od Samsungu. Výrobce zveřejnil pět videí, na kterých ukazuje hlavní novinky. Patří mezi ně například hlubší kontrast nebo Ambient Mode.
21.3.2018, aktualita, Jáchym Šlik