www.tvfreak.cz
>
>
>

Philips přináší aktualizaci na Android TV 7.0. Jaké jsou novinky?

Philips přináší aktualizaci na Android TV 7.0. Jaké jsou novinky?
, , aktualita
Philips pozvolna začíná s distribucí aktualizace na Android TV 7.0, která dorazí na letošní a loňské modely televizorů. Kromě jiného přidá podporu HLG, Amazon HDR nebo režimu „obraz v obraze“.reklama
Po aktualizaci na Android TV 6.0 se Philips připravuje na Android TV 7.0, který je založen na Androidu Nougat. Podle webu FlatpanelsHD už byla aktualizace dokonce započata ve 38. týdnu 2017, to znamená od 22. září. Jak ovšem bývá zvykem u velkých softwarových aktualizací, k distribuci dochází postupně pro jednotlivé modely a mnohdy také regiony. Může tedy trvat týdny až měsíce, než dorazí ke všem zákazníkům. Přislíbena byla pro všechny televizory Philips na evropských trzích z modelových řad 2016 a 2017, které uživatel pozná podle označení končícího na jedničku, respektive dvojku (např. 6501 nebo 7202). Zajímavá je informace, že se updatu dočkají nejdříve starší modely z roku 2016.
 
 
Přehled novinek je poměrně bohatý a zahrnuje jak univerzální vylepšení od Googlu v Android TV 7.0, tak funkce přidané výrobcem televizorů. Do první kategorie se zařadí například režim „obraz v obraze“, který usnadňuje používání vice aplikací najednou. Došlo také k přidání možnosti nahrávání aplikací nebo přiřazení více uživatelských Google účtů k jedné televizi. Diváci se mohou těšit také na celkové zrychlení operačního systému, drobnější vylepšení bezpečnosti a snížení času potřebného k instalaci softwarové aktualizace.
 
Philips do Anddroid TV 7.0 přidává podporu formátu vysokého dynamického rozsahu HLG (Hybrid Log Gamma), který je určen především pro televizní vysílání. Obsah z Amazonu bude nově možné přehrávat v HDR a Dolby Digital Plus. Díky podpoře Chromecast 4K bude možné prostřednictvím smartphonu na velké obrazovce streamovat obsah ve 4K rozlišení ze zdrojů jako YouTube nebo Netflix. Ve srovnání s minou verzí Android TV by měl vylepšením projít také předinstalovaný internetový prohlížeč.
 
Jakmile bude aktualizace dostupná pro váš televizor, zobrazí se na upozornění, případně lze dostupnost ověřit manuálně v nastavení. Nezapomeňte se také pochlubit do komentářů, zda už vám byl update nabídnut či nikoliv. Na závěr dodejme, že k aktualizacím na Android TV 8.0 (založený na Androidu Oreo) se prozatím Philips nevyjádřil.
 

Novinky v Android TV 7.0 pro televizory Philips:

 • zvýšení výkonu celého systému
 • podpora Amazon HDR
 • podpora Amazon DD+
 • vylepšený webový prohlížeč
 • podpora HLG (Hybrid Log Gamma)
 • podpora Chromecast 4K
 • více uživatelských účtů na jedné TV
 • podpora operátora kabelové televize Teleing (Slovinsko)
 • snížení času potřebného k aktualizaci
 • zvýšení bezpečnosti (zásady SELinux)
 • režim picture-in-picture (PIP)
 • záznam aplikací


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED? CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED?
Korejská média přinášejí spekulace, jaké novinky v oblasti televizorů přivezou na veletrh CES 2018 společnosti Samsung a LG. Těšit se můžeme na modely s více než 100" úhlopříčkou, 8K TV, srolovatelné TV nebo Crystal Sound OLED.
11.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu
Japonci by se chtěli dostat zpátky na trůn v kategorii televizorů, ale konkurence z Jižní Korei je velmi silná. Sharp proto přišel s návrhem, aby spolu s konkurenčním Japan Display utvořili spojenectví.
11.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips příští rok představí levnější OLED TV a vlajkovou LCD TV Philips příští rok představí levnější OLED TV a vlajkovou LCD TV
Společnost TP Vision si zaregistrovala na pět desítek nových modelů televizorů značky Philips, které by měly být představeny v roce 2018. Nejzajímavější z nich je několik OLED TV a po několika letech také LCD TV z řady 9.
10.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K
Na světě je další minoritní aktualizace tvOS. Na Apple TV 4K i čtvrtou generaci Apple TV míří tvOS 11.2, které na první jmenovaný model přináší automatické nastavení dynamického rozsahu a snímkovací frekvence.
10.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Rollei ActionCam 530: akční kamera se dvěma bateriemi Rollei ActionCam 530: akční kamera se dvěma bateriemi
Společnost Rollei uvedla na trh svou vlajkovou loď mezi akčními kamerami ActionCam 530, která kombinuje malé rozměry se 4K rozlišením při 30 fps, stabilizací obrazu a dvěma akumulátory pro dlouhou výdrž.
10.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik