www.tvfreak.cz
>
>
>

Philips přináší aktualizaci na Android TV 7.0. Jaké jsou novinky?

Philips přináší aktualizaci na Android TV 7.0. Jaké jsou novinky?
, , aktualita
Philips pozvolna začíná s distribucí aktualizace na Android TV 7.0, která dorazí na letošní a loňské modely televizorů. Kromě jiného přidá podporu HLG, Amazon HDR nebo režimu „obraz v obraze“.reklama
Po aktualizaci na Android TV 6.0 se Philips připravuje na Android TV 7.0, který je založen na Androidu Nougat. Podle webu FlatpanelsHD už byla aktualizace dokonce započata ve 38. týdnu 2017, to znamená od 22. září. Jak ovšem bývá zvykem u velkých softwarových aktualizací, k distribuci dochází postupně pro jednotlivé modely a mnohdy také regiony. Může tedy trvat týdny až měsíce, než dorazí ke všem zákazníkům. Přislíbena byla pro všechny televizory Philips na evropských trzích z modelových řad 2016 a 2017, které uživatel pozná podle označení končícího na jedničku, respektive dvojku (např. 6501 nebo 7202). Zajímavá je informace, že se updatu dočkají nejdříve starší modely z roku 2016.
 
 
Přehled novinek je poměrně bohatý a zahrnuje jak univerzální vylepšení od Googlu v Android TV 7.0, tak funkce přidané výrobcem televizorů. Do první kategorie se zařadí například režim „obraz v obraze“, který usnadňuje používání vice aplikací najednou. Došlo také k přidání možnosti nahrávání aplikací nebo přiřazení více uživatelských Google účtů k jedné televizi. Diváci se mohou těšit také na celkové zrychlení operačního systému, drobnější vylepšení bezpečnosti a snížení času potřebného k instalaci softwarové aktualizace.
 
Philips do Anddroid TV 7.0 přidává podporu formátu vysokého dynamického rozsahu HLG (Hybrid Log Gamma), který je určen především pro televizní vysílání. Obsah z Amazonu bude nově možné přehrávat v HDR a Dolby Digital Plus. Díky podpoře Chromecast 4K bude možné prostřednictvím smartphonu na velké obrazovce streamovat obsah ve 4K rozlišení ze zdrojů jako YouTube nebo Netflix. Ve srovnání s minou verzí Android TV by měl vylepšením projít také předinstalovaný internetový prohlížeč.
 
Jakmile bude aktualizace dostupná pro váš televizor, zobrazí se na upozornění, případně lze dostupnost ověřit manuálně v nastavení. Nezapomeňte se také pochlubit do komentářů, zda už vám byl update nabídnut či nikoliv. Na závěr dodejme, že k aktualizacím na Android TV 8.0 (založený na Androidu Oreo) se prozatím Philips nevyjádřil.
 

Novinky v Android TV 7.0 pro televizory Philips:

 • zvýšení výkonu celého systému
 • podpora Amazon HDR
 • podpora Amazon DD+
 • vylepšený webový prohlížeč
 • podpora HLG (Hybrid Log Gamma)
 • podpora Chromecast 4K
 • více uživatelských účtů na jedné TV
 • podpora operátora kabelové televize Teleing (Slovinsko)
 • snížení času potřebného k aktualizaci
 • zvýšení bezpečnosti (zásady SELinux)
 • režim picture-in-picture (PIP)
 • záznam aplikací


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Loewe Bild X: jak si představuje televizor blízké budoucnosti? Loewe Bild X: jak si představuje televizor blízké budoucnosti?
Společnost Loewe ukázala koncept Bild X, který by se už v příštím roce mohl proměnit v realitu. Ukazuje televizor s minimalistickým designem, který má obrazovku oddělenou od ostatních komponentů a postrádá vlastní audiosystém.
17.10.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Qmedia: přehrávejte obsah z QNAP NAS na Android TV Qmedia: přehrávejte obsah z QNAP NAS na Android TV
Společnost QNAP vydala inovovanou aplikaci pro zařízení s Android TV, která umožňuje na televizoru procházet soubory z datového úložiště NAS a přehrávat na velké obrazovce videa, fotografie či hudbu.
17.10.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Tidal na 3 měsíce zdarma k novým soundbarům od Samsungu Tidal na 3 měsíce zdarma k novým soundbarům od Samsungu
Samsung přináší příjemný bonus při nákupu některého z nových soundbarů řady Sound+ s označením HW-MSxxx. Zákazníci mohou požádat o voucher na tříměsíční bezplatné vyzkoušení služby Tidal pro streamování hudby ve vysoké kvalitě.
17.10.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Casio uvedlo superodolnou akční kameru GZE-1 Casio uvedlo superodolnou akční kameru GZE-1
Společnost Casio uvedla velmi zajímavě tvarovanou akční kameru GZE-1 nové řady Gz EYE. Tento model vypadá jako oko a nabídne i extrémní odolnost. Bez újmy přežije 4metrový pád na tvrdou desku a ponoření do 50metrové hloubky.
16.10.2017, aktualita, Milan Šurkala
Samsung vrací až 20 800 Kč při nákupu QLED TV Samsung vrací až 20 800 Kč při nákupu QLED TV
Nenalákal vás Samsung ještě k nákupu své QLED TV? Pak má v zásobě další marketingovou akci. Tentokrát může vrátit formou tzv. cashbacku od 1 500 do 20 800 Kč při nákupu nového televizoru, záleží na vybraném modelu a úhlopříčce.
9.10.2017, aktualita, Jáchym Šlik