www.tvfreak.cz
>
>
>

Philips přináší aktualizaci na Android TV 7.0. Jaké jsou novinky?

Philips přináší aktualizaci na Android TV 7.0. Jaké jsou novinky?
, , aktualita
Philips pozvolna začíná s distribucí aktualizace na Android TV 7.0, která dorazí na letošní a loňské modely televizorů. Kromě jiného přidá podporu HLG, Amazon HDR nebo režimu „obraz v obraze“.
reklama
Po aktualizaci na Android TV 6.0 se Philips připravuje na Android TV 7.0, který je založen na Androidu Nougat. Podle webu FlatpanelsHD už byla aktualizace dokonce započata ve 38. týdnu 2017, to znamená od 22. září. Jak ovšem bývá zvykem u velkých softwarových aktualizací, k distribuci dochází postupně pro jednotlivé modely a mnohdy také regiony. Může tedy trvat týdny až měsíce, než dorazí ke všem zákazníkům. Přislíbena byla pro všechny televizory Philips na evropských trzích z modelových řad 2016 a 2017, které uživatel pozná podle označení končícího na jedničku, respektive dvojku (např. 6501 nebo 7202). Zajímavá je informace, že se updatu dočkají nejdříve starší modely z roku 2016.
 
 
Přehled novinek je poměrně bohatý a zahrnuje jak univerzální vylepšení od Googlu v Android TV 7.0, tak funkce přidané výrobcem televizorů. Do první kategorie se zařadí například režim „obraz v obraze“, který usnadňuje používání vice aplikací najednou. Došlo také k přidání možnosti nahrávání aplikací nebo přiřazení více uživatelských Google účtů k jedné televizi. Diváci se mohou těšit také na celkové zrychlení operačního systému, drobnější vylepšení bezpečnosti a snížení času potřebného k instalaci softwarové aktualizace.
 
Philips do Anddroid TV 7.0 přidává podporu formátu vysokého dynamického rozsahu HLG (Hybrid Log Gamma), který je určen především pro televizní vysílání. Obsah z Amazonu bude nově možné přehrávat v HDR a Dolby Digital Plus. Díky podpoře Chromecast 4K bude možné prostřednictvím smartphonu na velké obrazovce streamovat obsah ve 4K rozlišení ze zdrojů jako YouTube nebo Netflix. Ve srovnání s minou verzí Android TV by měl vylepšením projít také předinstalovaný internetový prohlížeč.
 
Jakmile bude aktualizace dostupná pro váš televizor, zobrazí se na upozornění, případně lze dostupnost ověřit manuálně v nastavení. Nezapomeňte se také pochlubit do komentářů, zda už vám byl update nabídnut či nikoliv. Na závěr dodejme, že k aktualizacím na Android TV 8.0 (založený na Androidu Oreo) se prozatím Philips nevyjádřil.
 

Novinky v Android TV 7.0 pro televizory Philips:

 • zvýšení výkonu celého systému
 • podpora Amazon HDR
 • podpora Amazon DD+
 • vylepšený webový prohlížeč
 • podpora HLG (Hybrid Log Gamma)
 • podpora Chromecast 4K
 • více uživatelských účtů na jedné TV
 • podpora operátora kabelové televize Teleing (Slovinsko)
 • snížení času potřebného k aktualizaci
 • zvýšení bezpečnosti (zásady SELinux)
 • režim picture-in-picture (PIP)
 • záznam aplikací


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0 Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0
Nvidia aktualizovala Shield TV na Android Oreo a rovnou přidává svůj balíček novinek Shield Experience 7.0, který přináší hlavně přepracované uživatelské rozhraní s novou domovskou obrazovkou.
28.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
FreeSync míří na první televizory Samsung FreeSync míří na první televizory Samsung
Nedávno avizovaná podpora technologie AMD FreeSync u letošních televizorů se nyní stává skutečností. Aktualizace byla vydána pro první modely a přináší s sebou také variabilní obnovovací frekvenci.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej
Společnost LG Display se pochlubila další zajímavou inovací. V Los Angeles ukázala velký OLED displej, který lze nejen ohýbat, ale také je průsvitný. Před uvedením na trh se ovšem výrobce poprat s jedním problémem.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik