www.tvfreak.cz
>
>

Příchod HBO Max do Česka je na spadnutí. Jaké ceny a tarify čekat?

Příchod HBO Max do Česka je na spadnutí. Jaké ceny a tarify čekat?
, , aktualita
V nejbližších měsících vstoupí na český trh platforma HBO Max, která nahradí aktuální HBO GO. Firma teď v průzkumu zjišťuje, kolik jsou diváci ochotni zaplatit za předplatné a poodkrývá nám možnou nabídku tarifů.
K oblíbeným
reklama
Zatímco termín příchodu Disney+ do České republiky zůstává stále nejasný, v případě HBO Max se téměř jistě dočkáme ve druhé polovině roku 2021. Spolu s tím skončí také současné služby HBO GO a HBO OD (pro zákazníky televizních operátorů). Z dostupných indicií můžeme soudit, že spuštění HBO Max v ČR je na spadnutí. Podle informací, které webu TVFreak.cz zaslal jeden ze čtenářů, si firma nyní oťukává tuzemské zákazníky v průzkumu veřejného mínění. Internetová anketa údajně obsahuje řadu otázek, které naznačují možné ceny a nabídky tarifů.
 
„HBO Max přichází do České republiky a zcela nahradí aktuální službu HBO GO. HBO Max spojuje veškerý obsah HBO GO s ještě širší škálou dostupných titulů a novou produkcí HBO Max Originals. Všechny jsou k dispozici na zcela nové platformě, která díky funkcím v uživatelsky přívětivém rozhraní nabízí ničím nerušený zážitek,“ představuje firma tuto novinku na screenshotech, které jsme obdrželi. Kromě toho láká také na domovskou obrazovku s personalizovanou nabídkou obsahu, profily pro jednotlivé členy domácnosti (včetně dětských profilů s nastavením věkového omezení) nebo streamy ve 4K rozlišení.
 
 
Náhled do americké verze HBO Max
 
Diváci budou mít k dispozici o bezmála 70 % větší nabídku obsahu. Kromě filmů a seriálů, které znají z HBO GO (včetně původní produkce HBO), budou mít možnost sledovat HBO Max Originals – filmy a seriály vytvořené právě pro tuto streamovací platformu. Počítá se také s produkcí společností jako Warner Studios, New Line Cinema nebo Cartoon Network. Naopak se souběžnou premiérou filmů v kinech a na internetu se v Evropě dle dřívějších informací nepočítá. Pokud se jedná o cenu, průzkum měl zmiňovat částky od 139 Kč do 229 Kč. Nejedná se nejspíš o finální cenu. Firma se nejspíš snažila zjistit, kolik jsou diváci ochotni zaplatit i ve srovnání s konkurenčními platformami.
V každém případě se zdá, že k masivnímu zdražení proti současnému předplatnému nedojde a streamovací služba od HBO nejspíš zůstane levnější než Netflix (aktuálně stojí od 199 Kč do 319 Kč podle tarifu). Na rozdíl od HBO GO by diváci mohli získat možnost vybírat z několika tarifů, které byly údajně označeny jako Mobile, Basic a Standard. Všechny tarify by měly být bez reklam a omezení obsahu, ale s následujícími rozdíly:
 

Mobile Basic Standard
Počet profilů 5 5 5
Počet streamů 1 1 3
Rozlišení SD HD/4K HD/4K
Sledování na PC ne ano ano
Sledování na mobilu/tabletu ano ano ano
 
Doplněno 21. 5. 2021: V průzkumu se měla objevit také zmínka o slevě 25 % při zakoupení ročního předplatného. Tuto možnost HBO GO nenabízí.
 
Zdroj: vlastní


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik