www.tvfreak.cz
>
>

Příchod HBO Max do Česka je na spadnutí. Jaké ceny a tarify čekat?

Příchod HBO Max do Česka je na spadnutí. Jaké ceny a tarify čekat?
, , aktualita
V nejbližších měsících vstoupí na český trh platforma HBO Max, která nahradí aktuální HBO GO. Firma teď v průzkumu zjišťuje, kolik jsou diváci ochotni zaplatit za předplatné a poodkrývá nám možnou nabídku tarifů.
K oblíbeným
reklama
Zatímco termín příchodu Disney+ do České republiky zůstává stále nejasný, v případě HBO Max se téměř jistě dočkáme ve druhé polovině roku 2021. Spolu s tím skončí také současné služby HBO GO a HBO OD (pro zákazníky televizních operátorů). Z dostupných indicií můžeme soudit, že spuštění HBO Max v ČR je na spadnutí. Podle informací, které webu TVFreak.cz zaslal jeden ze čtenářů, si firma nyní oťukává tuzemské zákazníky v průzkumu veřejného mínění. Internetová anketa údajně obsahuje řadu otázek, které naznačují možné ceny a nabídky tarifů.
 
„HBO Max přichází do České republiky a zcela nahradí aktuální službu HBO GO. HBO Max spojuje veškerý obsah HBO GO s ještě širší škálou dostupných titulů a novou produkcí HBO Max Originals. Všechny jsou k dispozici na zcela nové platformě, která díky funkcím v uživatelsky přívětivém rozhraní nabízí ničím nerušený zážitek,“ představuje firma tuto novinku na screenshotech, které jsme obdrželi. Kromě toho láká také na domovskou obrazovku s personalizovanou nabídkou obsahu, profily pro jednotlivé členy domácnosti (včetně dětských profilů s nastavením věkového omezení) nebo streamy ve 4K rozlišení.
 
 
Náhled do americké verze HBO Max
 
Diváci budou mít k dispozici o bezmála 70 % větší nabídku obsahu. Kromě filmů a seriálů, které znají z HBO GO (včetně původní produkce HBO), budou mít možnost sledovat HBO Max Originals – filmy a seriály vytvořené právě pro tuto streamovací platformu. Počítá se také s produkcí společností jako Warner Studios, New Line Cinema nebo Cartoon Network. Naopak se souběžnou premiérou filmů v kinech a na internetu se v Evropě dle dřívějších informací nepočítá. Pokud se jedná o cenu, průzkum měl zmiňovat částky od 139 Kč do 229 Kč. Nejedná se nejspíš o finální cenu. Firma se nejspíš snažila zjistit, kolik jsou diváci ochotni zaplatit i ve srovnání s konkurenčními platformami.
V každém případě se zdá, že k masivnímu zdražení proti současnému předplatnému nedojde a streamovací služba od HBO nejspíš zůstane levnější než Netflix (aktuálně stojí od 199 Kč do 319 Kč podle tarifu). Na rozdíl od HBO GO by diváci mohli získat možnost vybírat z několika tarifů, které byly údajně označeny jako Mobile, Basic a Standard. Všechny tarify by měly být bez reklam a omezení obsahu, ale s následujícími rozdíly:
 

Mobile Basic Standard
Počet profilů 5 5 5
Počet streamů 1 1 3
Rozlišení SD HD/4K HD/4K
Sledování na PC ne ano ano
Sledování na mobilu/tabletu ano ano ano
 
Doplněno 21. 5. 2021: V průzkumu se měla objevit také zmínka o slevě 25 % při zakoupení ročního předplatného. Tuto možnost HBO GO nenabízí.
 
Zdroj: vlastní


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář