www.tvfreak.cz
>
>

Také Disney+ snižuje datový tok a odkládá start ve Francii

Také Disney+ snižuje datový tok a odkládá start ve Francii
, , aktualita
Streamovací služba Disney+ také řeší vyšší zatížení internetu kvůli koronavirové pandemii snížením datového toku. Rovněž odloží plánovaný start ve Francii, kde si tak budou muset ještě nějaký ten týden počkat.
K oblíbeným
reklama
Kvůli nutnosti pracovat z domu v době koronavirové pandemie je Internet podstatně více zahlcen než obvykle. Značně se zvýšil objem komunikace, ale i zábavy v podobě streamování. Aby zábava tolik nenarušovala práci, mnohé služby se snaží omezovat datové toky např. omezováním výchozího rozlišení nebo mírou komprese. Učinil tak už Netflix, YouTube, Apple TV+ i Amazon Prime. Nyní se přidává i streamovací služba Disney+, která chce ušetřit zhruba 25 %.
 
Disney+ logo
 
Tohoto snížení se dočkají všechny státy, které Disney+ dostanou nově zítra, 24. března. Jde o státy v Evropě (mělo jít o Velkou Británii, Irsko, Francii, Německo, Itálii, Španělsko, Rakousko a Švýcarsko), bude zde ale jedna výjimka. Francie byla na žádost tamější vlády vyjmuta z plánu, tam si na Disney+ budou muset počkat ještě o dva týdny déle a objeví se až 7. dubna. Zatím není jasné, zda podobné zpoždění dostanou i některé další státy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV
Čínská značka Oppo je spojena především se smartphony a dříve třeba také Blu-ray přehrávači. Za pár týdnů ovšem svými prvními modely rozšíří nabídku televizorů. V tuto chvíli se hovoří o dvou úhlopříčkách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty
Rodinný film Mulan, který měl souběžně premiéru v kinech a na Disney+, ukazuje jeden z možných problémů online premiér. Mezi piráty se rychle dostane kopie ve vysoké kvalitě. Není divu, že novinka zcela ovládl žebříčky nejčastěji stahovaných snímků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy
Na hokejové fanoušky čeká pod červeným tlačítkem nová aplikace k extralize, kterou si připravila Česká televize. Umožňuje sledovat aktuální výsledky, ale také soupisky utkání, profily hráčů nebo podrobné statistiky.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik