www.tvfreak.cz
>
>
>

WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek

WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek
, , aktualita
Platforma webOS přestane být exkluzivitou pro televizory LG. Jihokorejci začali s jejím licencováním dalším výrobcům. V budoucnu by se tak ze systému mohla stát konkurence pro Android TV od Googlu. 
K oblíbeným
reklama
LG před lety zachránilo operační systém webOS, který byl původně určen pro mobilní zařízení, a nasadilo jej do svých chytrých televizorů. Rok 2021 by ovšem pro tuto platformu měl být přelomový, neboť se vůbec poprvé dostane i do televizí jiných výrobců. LG totiž začíná webOS licencovat a v tuto chvíli spolupracuje minimálně se dvěma značkami – Blaupunkt a Konka. To znamená, že na českém trhu se zatím s webOS TV jiných značek než LG patrně nesetkáme. Logo původně německého Blaupunktu totiž aktuálně používají různí výrobci, ale televizory této značky se aktuálně do tuzemských obchodů nedodávají (v minulosti byly dostupné např. v supermarketech Lidl). Konka je potom čínský výrobce elektroniky, který v Česku vůbec nepůsobí.
 
 
WebOS je systém založený na linuxovém kernelu, ale používá proprietární komponenty. Před třemi lety vyšla verze s licencí open source. Nabídka aplikací pro webOS je poměrně široká a zahrnuje také aplikace českých streamovacích služeb nebo IPTV. Zatím ovšem není jasné, zda budou mít majitelé televizí uvedených značek k dispozici také všechny softwarové funkce známé z LG OLED a LCD TV. Nebylo by ovšem překvapením, pokud by si jihokorejský výrobce některé z nich ponechal jako exkluzivitu pro své produkty. Také se zdá, že televize ostatních značek mohou zaostávat v dodávané verzi systému – modely Blaupunkt budou používat webOS 5.0, zatímco LG letos ve svých televizích nabídne již webOS 6.0. Naproti Android TV od Googlu navíc LG nevydává aktualizace pro stávající televizory na novější verzi.
 
Pokud se přidají další značky, mohla by se z webOS stát zajímavá konkurence pro Android TV nebo Roku TV. A to především na low-endových modelech, protože nelze předpokládat, že by se k webOS připojili i velcí výrobci. WebOS vytvořil Palm v roce 2009 a po neúspěchu HP se systému v roce 2013 ujalo právě LG. V uplynulých letech Jihokorejci tvrdili, že chtějí webOS nabídnout také dalším výrobcům a rozšířit na jiná zařízení než televizory (včetně chytrých chladniček nebo informačních systémů do aut).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v březnu 2021: nejlepší nové filmy a seriály HBO GO v březnu 2021: nejlepší nové filmy a seriály
V březnu si můžete na HBO GO uspořádat maraton všech dílů Pána prstenů a Hobita. Premiéru bude mít čtyřhodinový akční snímek Liga spravedlnosti Zacka Snydera, stejně jako nový seriál se Supermanem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik