Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?

9.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
Pandemie onemocnění COVID-19 samozřejmě také zkomplikovala řadu významných veletrhů a tiskových konferencí. CES 2020 v Las Vegas proběhl hned zkraje roku bez omezení, ale zdá se, že do konce letošního roku se již nedočkáme žádné další podobné akce, kde by mohli výrobci televizorů prezentovat své produkty široké veřejnosti, odborníkům a novinářům. IFA 2020 v Berlíně sice proběhna za každých okolností, jak dříve avizovali organizátoři, ale neobejde se to bez řady omezení. Pokud nebudete patřit mezi obchodní partnery nebo vybrané novináře, na výstaviště se nedostanete. Navíc se veletrhu nezúčastní zdaleka všechny značky.

 
V uplynulých dnech zrušily svou účast hned dva významní vystavovatelé. Samsung se rozhodl všechny své novinky oznámit pouze online a o pár dnů později následovala společnost TP Vision, která měla na veletrhu prezentovat televizory a audio produkty Philips. Místo toho uspořádá sérii online prezentací, které budou určeny především pro evropské novináře a obchodní partnery. Na konferencích budou oznámeny nové produkty i nastíněny budoucí plány společnosti. Zatímco tyto prezentace by měly být volně přístupné každému, pro pozvaná média budou organizovány také online technické semináře, kde se účastníci dozví třeba o přednostech produktů ze série Philips Premium Sound nebo detaily týkající se systému nejnovějším zvukovém systému Bowers & Wilkins pro Philips TV.
 
Společnost TP Vision zatím neoznámila, jaké nové produkty hodlá představit, ale podle dřívějších spekulací očekáváme třeba nejmenší Philips OLED TV s úhlopříčkou 48 palců. Samsung a Philips nemusí být jediní, kteří vynechají letošní ročník veletrhu IFA. Podobně jako v případě MWC 2020 by mohlo dojít k dominovému efektu, ale prozatím se zdá, že organizátoři plánují veletrh uskutečnit za jakýchkoliv okolností. Obě společnosti navíc zdůraznily, že příští rok se do Berlína vrátí. Připomeňme, že IFA 2020 bude tentokrát trvat jen tři dny a bude rozdělena na několik menších akcí, přičemž každá z nich bude omezena pro tisícovku návštěvníků. Široká veřejnost se letos na veletrh nepodívá.