www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?

Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
, , aktualita
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
K oblíbeným
reklama
Pandemie onemocnění COVID-19 samozřejmě také zkomplikovala řadu významných veletrhů a tiskových konferencí. CES 2020 v Las Vegas proběhl hned zkraje roku bez omezení, ale zdá se, že do konce letošního roku se již nedočkáme žádné další podobné akce, kde by mohli výrobci televizorů prezentovat své produkty široké veřejnosti, odborníkům a novinářům. IFA 2020 v Berlíně sice proběhna za každých okolností, jak dříve avizovali organizátoři, ale neobejde se to bez řady omezení. Pokud nebudete patřit mezi obchodní partnery nebo vybrané novináře, na výstaviště se nedostanete. Navíc se veletrhu nezúčastní zdaleka všechny značky.

 
V uplynulých dnech zrušily svou účast hned dva významní vystavovatelé. Samsung se rozhodl všechny své novinky oznámit pouze online a o pár dnů později následovala společnost TP Vision, která měla na veletrhu prezentovat televizory a audio produkty Philips. Místo toho uspořádá sérii online prezentací, které budou určeny především pro evropské novináře a obchodní partnery. Na konferencích budou oznámeny nové produkty i nastíněny budoucí plány společnosti. Zatímco tyto prezentace by měly být volně přístupné každému, pro pozvaná média budou organizovány také online technické semináře, kde se účastníci dozví třeba o přednostech produktů ze série Philips Premium Sound nebo detaily týkající se systému nejnovějším zvukovém systému Bowers & Wilkins pro Philips TV.
 
Společnost TP Vision zatím neoznámila, jaké nové produkty hodlá představit, ale podle dřívějších spekulací očekáváme třeba nejmenší Philips OLED TV s úhlopříčkou 48 palců. Samsung a Philips nemusí být jediní, kteří vynechají letošní ročník veletrhu IFA. Podobně jako v případě MWC 2020 by mohlo dojít k dominovému efektu, ale prozatím se zdá, že organizátoři plánují veletrh uskutečnit za jakýchkoliv okolností. Obě společnosti navíc zdůraznily, že příští rok se do Berlína vrátí. Připomeňme, že IFA 2020 bude tentokrát trvat jen tři dny a bude rozdělena na několik menších akcí, přičemž každá z nich bude omezena pro tisícovku návštěvníků. Široká veřejnost se letos na veletrh nepodívá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG
Streamování a hraní her na televizích bude opět o něco jednodušší. Herní služby Google Stadia a GeForce Now budou moci od letošního roku využívat i majitelé nových televizí od společnosti LG.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1 OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1
LG přidalo do své nabídky novou sérii A1, která by měla obsahovat nejlevnější OLED TV na trhu v úhlopříčkách 48" až 77". To se pochopitelně neobejde bez ústupků. K dispozici bude také série B1.
13.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik