Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Veletrh IFA 2020 se uskuteční, i když v upravené podobě

20.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Po mnoha zrušených či přesunutých veletrzích přichází konečně dobrá zpráva. Berlínská IFA se v roce 2020 uskuteční v původním termínu, i když s řadou změn a omezení. Veletrh kupříkladu nebude přístupný pro širokou veřejnost.
Koronavirová krize letos způsobila zrušení řady veletrhů, tiskových konferencí i jiných akcí, kde výrobci představují nové produkty a technologie. Zatímco lednový CES 2020 v Las Vegas se ještě uskutečnil podle plánů, otazník zůstává nad řadou veletrhů v následujících měsících. K největším patří IFA, která se tradičně koná koncem léta v Berlíně. Již dříve organizátoři avizovali, že chtějí veletrh uspořádat za každých okolností, i když by to mělo znamenat výrazné změny (spekulovalo se např. o online verzi). Tento týden byly konečně zveřejněny podrobnosti, jak veletrh proběhne.
 
 
IFA 2020 se tentokrát uskuteční během pouze tří dnů, a to od 3. do 5. září. Přístupná nebude široké veřejnosti, ale pouze novinářům a obchodním návštěvníkům zaregistrovaným v předstihu. Zatímco v uplynulých letech se počet návštěvníků šplhal ke čtvrt milionu, letos bude kapacita omezena na dvanáct tisíc lidí. Bez pozvánky nebo registrace se tedy na berlínské výstaviště nepodíváte. Na veletrhu samozřejmě můžeme očekávat také hygienická a bezpečnostní opatření, která by měla snížit riziko šíření onemocnění COVID-19. Organizátoři se také rozhodl veletrh rozdělit na čtyři menší, téměř samostatné akce. Kapacita každé z nich bude limitována maximálně tisícovkou návštěvníků denně.
 
Pro zástupce tisku bude určena globální tiskové konferenci IFA, kde budou své novinky prezentovat jednotliví účastníci. Na tiskovku povolí organizátoři vstup pouze 800 novinářům z více než 50 zemí světa. Další akce bude kombinovat původně samostatné platformy IFA Next a IFA Shift Mobility, kde budou mít prostor např. technologické start-upy. Na IFA Global Markets budou možné navázat zpřetrhané vazby výrobci a prodejci, k uzavírání důležitých obchodů potom bude docházet v prostorách IFA Business, Retail & Meeting Lounges. Veletrh IFA bývá tradičně významnou událostí i pro některé výrobce televizorů a audio techniky. Nové produkty by v Berlíně mohl představit třeba Philips (TP Vision), mezi nimi i menší OLED TV.