www.tvfreak.cz
>
>

Veletrh IFA 2020 se uskuteční, i když v upravené podobě

Veletrh IFA 2020 se uskuteční, i když v upravené podobě
, , aktualita
Po mnoha zrušených či přesunutých veletrzích přichází konečně dobrá zpráva. Berlínská IFA se v roce 2020 uskuteční v původním termínu, i když s řadou změn a omezení. Veletrh kupříkladu nebude přístupný pro širokou veřejnost.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová krize letos způsobila zrušení řady veletrhů, tiskových konferencí i jiných akcí, kde výrobci představují nové produkty a technologie. Zatímco lednový CES 2020 v Las Vegas se ještě uskutečnil podle plánů, otazník zůstává nad řadou veletrhů v následujících měsících. K největším patří IFA, která se tradičně koná koncem léta v Berlíně. Již dříve organizátoři avizovali, že chtějí veletrh uspořádat za každých okolností, i když by to mělo znamenat výrazné změny (spekulovalo se např. o online verzi). Tento týden byly konečně zveřejněny podrobnosti, jak veletrh proběhne.
 
 
IFA 2020 se tentokrát uskuteční během pouze tří dnů, a to od 3. do 5. září. Přístupná nebude široké veřejnosti, ale pouze novinářům a obchodním návštěvníkům zaregistrovaným v předstihu. Zatímco v uplynulých letech se počet návštěvníků šplhal ke čtvrt milionu, letos bude kapacita omezena na dvanáct tisíc lidí. Bez pozvánky nebo registrace se tedy na berlínské výstaviště nepodíváte. Na veletrhu samozřejmě můžeme očekávat také hygienická a bezpečnostní opatření, která by měla snížit riziko šíření onemocnění COVID-19. Organizátoři se také rozhodl veletrh rozdělit na čtyři menší, téměř samostatné akce. Kapacita každé z nich bude limitována maximálně tisícovkou návštěvníků denně.
 
Pro zástupce tisku bude určena globální tiskové konferenci IFA, kde budou své novinky prezentovat jednotliví účastníci. Na tiskovku povolí organizátoři vstup pouze 800 novinářům z více než 50 zemí světa. Další akce bude kombinovat původně samostatné platformy IFA Next a IFA Shift Mobility, kde budou mít prostor např. technologické start-upy. Na IFA Global Markets budou možné navázat zpřetrhané vazby výrobci a prodejci, k uzavírání důležitých obchodů potom bude docházet v prostorách IFA Business, Retail & Meeting Lounges. Veletrh IFA bývá tradičně významnou událostí i pro některé výrobce televizorů a audio techniky. Nové produkty by v Berlíně mohl představit třeba Philips (TP Vision), mezi nimi i menší OLED TV.
 
reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik