www.tvfreak.cz
>
>

Veletrh IFA 2020 se uskuteční, i když v upravené podobě

Veletrh IFA 2020 se uskuteční, i když v upravené podobě
, , aktualita
Po mnoha zrušených či přesunutých veletrzích přichází konečně dobrá zpráva. Berlínská IFA se v roce 2020 uskuteční v původním termínu, i když s řadou změn a omezení. Veletrh kupříkladu nebude přístupný pro širokou veřejnost.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová krize letos způsobila zrušení řady veletrhů, tiskových konferencí i jiných akcí, kde výrobci představují nové produkty a technologie. Zatímco lednový CES 2020 v Las Vegas se ještě uskutečnil podle plánů, otazník zůstává nad řadou veletrhů v následujících měsících. K největším patří IFA, která se tradičně koná koncem léta v Berlíně. Již dříve organizátoři avizovali, že chtějí veletrh uspořádat za každých okolností, i když by to mělo znamenat výrazné změny (spekulovalo se např. o online verzi). Tento týden byly konečně zveřejněny podrobnosti, jak veletrh proběhne.
 
 
IFA 2020 se tentokrát uskuteční během pouze tří dnů, a to od 3. do 5. září. Přístupná nebude široké veřejnosti, ale pouze novinářům a obchodním návštěvníkům zaregistrovaným v předstihu. Zatímco v uplynulých letech se počet návštěvníků šplhal ke čtvrt milionu, letos bude kapacita omezena na dvanáct tisíc lidí. Bez pozvánky nebo registrace se tedy na berlínské výstaviště nepodíváte. Na veletrhu samozřejmě můžeme očekávat také hygienická a bezpečnostní opatření, která by měla snížit riziko šíření onemocnění COVID-19. Organizátoři se také rozhodl veletrh rozdělit na čtyři menší, téměř samostatné akce. Kapacita každé z nich bude limitována maximálně tisícovkou návštěvníků denně.
 
Pro zástupce tisku bude určena globální tiskové konferenci IFA, kde budou své novinky prezentovat jednotliví účastníci. Na tiskovku povolí organizátoři vstup pouze 800 novinářům z více než 50 zemí světa. Další akce bude kombinovat původně samostatné platformy IFA Next a IFA Shift Mobility, kde budou mít prostor např. technologické start-upy. Na IFA Global Markets budou možné navázat zpřetrhané vazby výrobci a prodejci, k uzavírání důležitých obchodů potom bude docházet v prostorách IFA Business, Retail & Meeting Lounges. Veletrh IFA bývá tradičně významnou událostí i pro některé výrobce televizorů a audio techniky. Nové produkty by v Berlíně mohl představit třeba Philips (TP Vision), mezi nimi i menší OLED TV.
 
reklama
Nejnovější články
Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV
Panasonic uvede na evropské trhy své první televizory s Android TV, který zastoupí platformu MyHomeScreen. Série HX700 a HX710 obsahují 4K LCD TV a k dostání budou v několika úhlopříčkách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem
Tenký soundbar Denon DHT-S416 lze používat k poslechu hudby i pro zlepšení zvuku z televizoru. Obsahuje Chromecast pro snadné streamování hudby z aplikací jako Spotify a bezdrátový subwoofer.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej
GoPro v tichosti představilo novou akční kameru, se kterou cílí hlavně na vloggery. Právě oni nejvíce ocení přední displej, ale zároveň se zvětšil také zadní displej. Výrobce navíc nasadil pokročilejší senzor pro natáčení 5K videí.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL chce předběhnout Samsung. První QD-OLED TV možná uvede v roce 2021 TCL chce předběhnout Samsung. První QD-OLED TV možná uvede v roce 2021
Panely QLED s kvantovými tečkami jsou za rohem a jednou z prvních značek, která na trh uvede televizor s touto technologií, by mohla být čínská TCL. K představení snad dojde na veletrhu IFA 2021.
16.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový hráč na globální scéně. Paramount+ půjde proti Disney+ i HBO Max Nový hráč na globální scéně. Paramount+ půjde proti Disney+ i HBO Max
Pokud se vám zdá, že streamovacích platforem na trhu stále není dost, máme pro vás dobrou zprávu. Americký mediální gigant ViacomCBS příští rok spustí službu Paramount+, která rovnou zamíří i do Evropy. Na jaký obsah vsadí?
16.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik